Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Politici v Pardubicích vylepili plakáty i na veřejné záchodky

  16:09aktualizováno  16:09
Krajské město je již plné billboardů, jež by mohly být reklamou na obecné sliby. Určitým oživením jsou plakátky na veřejných nebo restauračních toaletách s nápisem Vaše správná volba na velkou i na malou. Umístilo je tam se svým logem uskupení Pardubice společně.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Jaroslav Hubený

Neotřelý nápad chce zaujmout v místnosti, kam musí vejít několikrát denně každý, navíc s vědomě dvojsmyslným sloganem, který voličům naznačuje, koho by měli volit na magistrát, tedy takzvanou velkou radnici, a na „malé“ radnice městských obvodů.

„Budeme se také snažit upoutat pozornost neobvyklou akcí, ve městě rozmístíme mobilní toalety a polepíme je nápisem ve smyslu Lepší to udělat teď, než po volbách. Snažíme se udělat něco vtipného a netradičního, víme, že penězi nemůžeme přetlačit velké politické strany,“ řekl lídr kandidátky František Brendl.

Ulice krajského města již pár dnů brázdí také stará dodávka Škoda 1203. Ovšem bez majáku, zato s portrétem lídra ČSSD na primátora Jakuba Rychteckého. Bývalou armádní sanitku koupil a nechal opravit, aby mohla zpět na silnici. Karoserii vyzdobili místní mladí grafici a designéři.

„Je to pojízdná laboratoř nápadů pro Pardubice,“ přibližuje kandidát sociálních demokratů na primátora Jakub Rychtecký.

Dodávka s osobitým designem včetně podobizny a nápisu „Kuba primátor“ bude nyní jezdit po všech částech města. Lídr Jakub Rychtecký a kolegové z jeho týmu přitom budou představovat kolemjdoucím své plány na budoucnost Pardubic. „Lidé navíc budou moci svoje nápady a vzkazy zaznamenat přímo na karoserii vozidla,“ dodal Rychtecký.

Velké ambice má před volbami politické uskupení Pardubice pro lidi, které sdružuje sympatizanty kolem starosty šestého pardubického obvodu Petra Králíčka. Letos si dal cíl, který se mu před čtyřmi lety nepovedl, a to otevřít si dveře na pardubický magistrát.

„Je to náš jednoznačný cíl. Chceme obhájit posty na malých radnicích a dostat se do velkého zastupitelstva,“ uvedl Králíček. I on chce voliče zaujmout novinkou. Na stránkách hnutí totiž bude fungovat chat, který bude od lidí získávat informace, co jim ve městě vadí a co by chtěli vylepšit.

„Potenciální voliči s ním mohou poklábosit a my získáme přehled o tom, která témata obyvatele Pardubic trápí, co je těší a co chtějí,“ řekl člen hnutí Martin Vencl.

Vstřícnost se nosí hlavně před volbami

Politici si moc dobře uvědomují, oč v těchto posledních týdnech před volbami hrají. I proto přicházejí na řadu vstřícná gesta, která by mohla přinést dostatek hlasů v boji o křesla na radnici.

Pro vyřešení dopravní situace v pardubické čtvrti Svítkov si nespokojení lidé nemohli vybrat vhodnější termín než nyní, kdy do otevření volebních místností nezbývá ani ne měsíc.

V lokalitě šestého obvodu má vyrůst most přes říčku Bylanku, ale developer jej tam zatím nepostavil, což se části obyvatel tohoto satelitu nelíbí, neboť projekt s mostem, jako druhým únikovým výjezdem v případě požáru, počítá.

Po vyhroceném střetu mezi developerem CZ Stavebním holdingem a primátorem Martinem Charvátem, který chce křeslo prvního muže magistrátu obhájit, nabídl primátor a lídr ANO řešení.

„Přišel jsem na jednání s nabídkou, že necháme zpracovat studii, jež by řešila dopravu v celém území. Jsem přesvědčen, že to při zachování klidového systému lze, a jsem připraven v rámci této studie jednat i se všemi petičními výbory v území, včetně zástupců městského obvodu,“ řekl primátor.

Ústupek si lídr ANO před volbami dovolil i s problémem kolem lokality Červeňák.Upustil totiž od plánu vybudovat přes tuto přírodní lokalitu silniční propojku, která v minulosti vyvolávala značný odpor ochránců přírody i opozice.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.



Nejčtenější

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...

Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...



Trochu mrtvé, pomyslel si Veselý. Diváky hecoval gesty i smečemi

Český reprezentant Jan Veselý střílí trestný hod na ruský koš.

Ačkoli český basketbalista Jan Veselý při výhře 80:78 nad Ruskem nekraloval statistikám, opět ukázal, jak je důležitou...

Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk v nejmenším z nich

Nehoda u Koclířova na Svitavsku si vyžádala jeden lidský život.

Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se...

Satoranský trefil vedení a pak se modlil. Přímluva proti Rusům zabrala

Tomáš Satoranský slaví s diváky českou výhru nad Ruskem.

Největší česká basketbalová hvězda Tomáš Satoranský sice za sebou má velké zápasy v Eurolize a NBA, přesto na...

Další z rubriky

Zájem o zemědělské obory roste, do učení míří více žáků

Soutěž jízdy zručnosti s traktorem s přívěsem pro studenty středních...

Na střední školy v Pardubickém kraji bylo letos podáno skoro 10 tisíc přihlášek. Z nich přibližně čtvrtina je na...

Skauti v Hlinsku slaví sto let. A také své válečné hrdiny

Výstava o historii skautů v Městském muzeu Hlinsko potrvá do 11.listopadu 2018.

Hlinečtí skauti slaví sto let od založení výstavou. Přibližuje dějiny hnutí, stejně jako klíčové momenty hlineckého...

Králíky mají nové muzeum. Historie celnictví zaujme pašovaným kontrabandem

Východočeský památník celnictví v Králíkách. Místopředseda Východočeského klubu...

Králíky mají novou expozici Východočeského památníku celnictví. V budově bývalého gymnázia ji na profesionální úrovni...

Najdete na iDNES.cz