Politici v Pardubicích vylepili plakáty i na veřejné záchodky

  16:09aktualizováno  16:09
Krajské město je již plné billboardů, jež by mohly být reklamou na obecné sliby. Určitým oživením jsou plakátky na veřejných nebo restauračních toaletách s nápisem Vaše správná volba na velkou i na malou. Umístilo je tam se svým logem uskupení Pardubice společně.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Jaroslav Hubený

Neotřelý nápad chce zaujmout v místnosti, kam musí vejít několikrát denně každý, navíc s vědomě dvojsmyslným sloganem, který voličům naznačuje, koho by měli volit na magistrát, tedy takzvanou velkou radnici, a na „malé“ radnice městských obvodů.

„Budeme se také snažit upoutat pozornost neobvyklou akcí, ve městě rozmístíme mobilní toalety a polepíme je nápisem ve smyslu Lepší to udělat teď, než po volbách. Snažíme se udělat něco vtipného a netradičního, víme, že penězi nemůžeme přetlačit velké politické strany,“ řekl lídr kandidátky František Brendl.

Ulice krajského města již pár dnů brázdí také stará dodávka Škoda 1203. Ovšem bez majáku, zato s portrétem lídra ČSSD na primátora Jakuba Rychteckého. Bývalou armádní sanitku koupil a nechal opravit, aby mohla zpět na silnici. Karoserii vyzdobili místní mladí grafici a designéři.

„Je to pojízdná laboratoř nápadů pro Pardubice,“ přibližuje kandidát sociálních demokratů na primátora Jakub Rychtecký.

Dodávka s osobitým designem včetně podobizny a nápisu „Kuba primátor“ bude nyní jezdit po všech částech města. Lídr Jakub Rychtecký a kolegové z jeho týmu přitom budou představovat kolemjdoucím své plány na budoucnost Pardubic. „Lidé navíc budou moci svoje nápady a vzkazy zaznamenat přímo na karoserii vozidla,“ dodal Rychtecký.

Velké ambice má před volbami politické uskupení Pardubice pro lidi, které sdružuje sympatizanty kolem starosty šestého pardubického obvodu Petra Králíčka. Letos si dal cíl, který se mu před čtyřmi lety nepovedl, a to otevřít si dveře na pardubický magistrát.

„Je to náš jednoznačný cíl. Chceme obhájit posty na malých radnicích a dostat se do velkého zastupitelstva,“ uvedl Králíček. I on chce voliče zaujmout novinkou. Na stránkách hnutí totiž bude fungovat chat, který bude od lidí získávat informace, co jim ve městě vadí a co by chtěli vylepšit.

„Potenciální voliči s ním mohou poklábosit a my získáme přehled o tom, která témata obyvatele Pardubic trápí, co je těší a co chtějí,“ řekl člen hnutí Martin Vencl.

Vstřícnost se nosí hlavně před volbami

Politici si moc dobře uvědomují, oč v těchto posledních týdnech před volbami hrají. I proto přicházejí na řadu vstřícná gesta, která by mohla přinést dostatek hlasů v boji o křesla na radnici.

Pro vyřešení dopravní situace v pardubické čtvrti Svítkov si nespokojení lidé nemohli vybrat vhodnější termín než nyní, kdy do otevření volebních místností nezbývá ani ne měsíc.

V lokalitě šestého obvodu má vyrůst most přes říčku Bylanku, ale developer jej tam zatím nepostavil, což se části obyvatel tohoto satelitu nelíbí, neboť projekt s mostem, jako druhým únikovým výjezdem v případě požáru, počítá.

Po vyhroceném střetu mezi developerem CZ Stavebním holdingem a primátorem Martinem Charvátem, který chce křeslo prvního muže magistrátu obhájit, nabídl primátor a lídr ANO řešení.

„Přišel jsem na jednání s nabídkou, že necháme zpracovat studii, jež by řešila dopravu v celém území. Jsem přesvědčen, že to při zachování klidového systému lze, a jsem připraven v rámci této studie jednat i se všemi petičními výbory v území, včetně zástupců městského obvodu,“ řekl primátor.

Ústupek si lídr ANO před volbami dovolil i s problémem kolem lokality Červeňák.Upustil totiž od plánu vybudovat přes tuto přírodní lokalitu silniční propojku, která v minulosti vyvolávala značný odpor ochránců přírody i opozice.

Nejčtenější

Rajčata zaplevelila koryto řeky ve Svitavách, právě dozrávají

V korytu rostou nejrůznější druhy rajčat. jen si vybrat - cherry, keříková či...

Koryto řeky Svitavy připomíná v těchto dnech rajčatovou plantáž. Rostliny vyrašily mezi velkými „šutry“ na břehu...

VIDEO: Na co zírá mašinfíra. Velkolepá podívaná na trase z Košic do Prahy

Výhled z lokomotivy Siemens Vectron společnosti Regiojet v čele vlaku RJ 1012...

Nový seriál iDNES.cz zahajujeme přelomovým videem českého internetu. Jako vůbec první jsme natočili kompletní cestu...

Zásahovka udeřila na výrobnu pervitinu v Chocni, zabavila i auta

Královehradecká zásahovka udeřila na výrobnu pervitinu v Chocni

Orlickoústečtí kriminalisté zaměření na drogovou trestnou činnost ve spolupráci s královéhradeckou zásahovkou udeřili v...

Pohárová osmifinále: Slavia přešla přes Chrudim, Teplice vyřadily Duklu

Autor prvního gólu Jan Sýkora (vpravo) ze Slavie se raduje se spoluhráči. Vedle...

Fotbalový Mol Cup pokračoval dvěma osmifinálovými duely. V tom prvním prohrála Dukla s Teplicemi 1:3, když všechny tři...

Svitavské ulice se náhle noří do tmy, na nádraží je lepší jít s baterkou

Potemnělé ulice ve Svitavách v těchto dnech osvěcovala jen dálková světla aut.

Kdo se v těchto dnech chystá ve večerních hodinách vlakem do Svitav, měl by se vybavit dobrou baterkou nebo svítilnou v...

Další z rubriky

Vývoj v kauze Čapí hnízdo může ovlivnit jednání o koalici v Pardubicích

Radnice v Pardubicích

Nový vývoj v kauze Čapí hnízdo a reportáž Seznamu Zprávy o synovi premiéra Andreje Babiše mohou mít vliv na stále...

VIDEO: Po zběsilé honičce s policií řidič naboural, byl pod vlivem drog

Zkouška na alkohol i drogy byly u řidiče pozitivní.

Ve zběsilou honičku s policií se proměnila jízda dvou mužů na Svitavsku. Řidič za volantem neměl co dělat, a tak se...

Chrudim se hádá, kvůli stoce zaplatí desítky milionů korun

Nový starosta Chrudimi František Pilný.

Nové vedení Chrudimi chce předělat návrh rozpočtu na příští rok tak, aby v něm byly peníze na zahájení stavby...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz