Pacienty v Ústí nad Orlicí ošetřuje vicemiss. Má pět sesterských S

  17:00aktualizováno  17:00
Druhou vicemiss v celorepublikové soutěži Miss sestra se stala Veronika Černá, kterou znají vedle rodiny a přátel také pacienti interního oddělení v nemocnici v Ústí nad Orlicí.

Veronika Černá (vpravo) spolu s dalšími úspěšnými účastnicemi soutěže Miss sestra 2012 a moderátorem Vojtěchem Bernatským. Foto: We Make Media

"Ale u nás je spousta krásných a usměvavých sestřiček. Ale je pravda, že si nás hodně prohlížejí, jak nemají co dělat," říká o pacientech 24letá Veronika, která si ani neumí představit, že by měla mít jinou profesi. Titul vicemiss prý na jejím vztahu k pacientům nic nezmění.

"Pro mě je důležité zachovat si vůči nim trpělivost a citlivost, protože nemocní lidé jsou obzvlášť citliví - když je člověk zdravý, tak mu spousta věcí uniká, nevnímá okolí tolik, jako nemocný a trpící člověk odkázaný na lůžko," řekla.

A dodala, že je pro ni také důležité mít pro nemocné úsměv. "Pacienti mají nejradši, když se na ně sestra usměje."

Do soutěže jí sice přihlásili kamarádi a její přítel, ale jak přiznává, vedle zvědavosti byl její motivací i obnos, který pořadatelé soutěže každoročně udělovali nemocničnímu oddělení, z něhož první tři dívky v pořadí pocházely.

"Chtěla jsem udělat kolegyním na interním oddělení Orlickoústecké nemocnice radost, ale až v průběhu soutěže jsem se dozvěděla, že peníze letos poprvé nebudou," řekla Veronika Černá.

Soutěže Miss sestra 2012 se účastnilo pět desítek zdravotních sester. Ještě před závěrečným Reprezentačním plesem sester na Žofíně se mladé ženy představily porotě, která zkoumala, zdali mají pohromadě všech pět "S" - správná sestra totiž musí být sympatická, srdečná, spolehlivá, stylová a společenská.

Má ráda svoji práci a bernské salašnické psy

Promenáda v plavkách sice před vyhlášením výsledků nebyla, ale moderátoři Vojta Bernatský a Jitka Čvančarová uváděli program, v němž sestry představily zdravotnické šaty ušité soutěžícím na míru v jedné chráněné dílně.

Soutěžící dívky také musely zvládnout rozhovor se členem poroty - v něm Veronika představila své životní motto, že jen takový život stojí za to, který žijeme pro ostatní.

"Ostatní mi říkali, že jsem na pódiu působila přirozeně, jako kdybych se na něm narodila," vysvětluje další důvod svého úspěchu Veronika Černá, která loni začala studovat vyšší odbornou zdravotnickou školu v Brně.

Mezi záliby slečny z České Třebové patří jumping, nohejbal a všechny letní sporty. Ráda také tancuje.

"Jinak miluju zvířata a procházky s nimi. Vždycky jsem měla bernské salašnické psy. Již nežijí a mám v plánu koupit nové. Volný čas trávím s přítelem, rodinou a přáteli u dobrého vína a zábavy," dodala vicemiss.Nejčtenější

Hoch upadl do kómatu po operaci mandlí, postup nemocnice řeší policie

Výběrové řízení vypíše krajská firma, Nemocnice Pardubického kraje, ještě...

Policie prověřuje vážné poškození zdraví osmiletého chlapce, který loni v květnu podstoupil operaci mandlí v pardubické...

Na Pardubicku havaroval autobus se šedesáti lidmi, polovina má zranění

Na Pardubicku havaroval linkový autobus.

U Časů na Pardubicku odpoledne havaroval linkový autobus, převrátil se na bok do pole. Podle záchranné služby v něm...VIDEO: Smutný výlov. Kvůli nákaze musejí hospodáři všechny ryby udusit

V Břehách na Přeloučsku začal výlov rybníka Buňkov. Veterinární správa nařídila...

Tradiční výlov rybníka Buňkov na Přeloučsku se ve středu změnil pro muže ve vysokých holínkách ve smutnou podívanou....

Nadšenec opravil cvičný kluzák německé Luftwaffe

Vladko Vácha s německým kluzákem

Cvičný německý kluzák, který vyráběla za války vrchlabská automobilka, bude mít obnovenou premiéru. Nadšenec z...

Památkáři už nechtějí tolerovat ocelovou atrakci u zámku v Litomyšli

S ocelovou konstrukcí dětského pavilonu v sousedství renesančního zámku v...

Národní památkový ústav si přeje, aby z blízkosti litomyšlského zámku v budoucnu zmizel dětský pavilon. U památky...

Další z rubriky

Pardubická MHD musí s novinkami počkat na nové výběrové řízení

Nejmodernější část trolejbusové flotily pardubického Dopravního podniku, vůz

Vedení Dopravního podniku města Pardubic se rozhodlo vyhlásit novou soutěž na elektronický odbavovací systém. Původní...

Nadšenec opravil cvičný kluzák německé Luftwaffe

Vladko Vácha s německým kluzákem

Cvičný německý kluzák, který vyráběla za války vrchlabská automobilka, bude mít obnovenou premiéru. Nadšenec z...

VIDEO: Srdce pro Václava Havla doplní stovky zrcátek ze všech koutů země

Zrcátka pro Václava Havla.

Na patnáct set různých malých zrcátek přinesli a poslali lidé z celé republiky autorům známé plastiky Srdce pro Václava...

Najdete na iDNES.cz