Vendeta za podzim Chrudimi parádně vyšla, zničili Ústí nad Orlicí

16:40aktualizováno  16:40
Tak tahle vendeta za podzimní nečekanou prohru fotbalistům Chrudimi náramně vyšla. A slovy laika řečeno, ještě si z ní domácí udělali výstavní hostinu. Vždyť nejenže v malém derby Ústí nad Orlicí vstřelili brzy gól.
Fotbal

Fotbal | foto: AP

Tak jako v prvním podzimním kole soupeř. Smetli je ke všemu třemi dalšími zásahy ve druhé pětačtyřicetiminutovce a pohodlně v otevíracím zápase fotbalového divizního jara zvítězili 4:2 a oplatili Jiskře všechna příkoří.

"Ve všech řadách jsme byli lepší než soupeř," komentoval vydařený začátek jara trenér úspěšné Chrudimi Pavel Jirousek. "Všechno šlo proti nám. Soupeři se vedlo a potrestal nás," přidal se domácí Jiří Saňák.

Kanonádu načal v páté minutě hostující Petr Vladyka ranou z otočky po sklepnutém centru. "Ten gól ovlivnil v náš prospěch celý zápas," soudí o brankovém momentu kouč hostů.

A mohlo být ještě lépe, kdyby o deset minut později stejný hráč skóroval z fatální hrubky domácích zadáků, když uháněl sám na branku. Chrudim si vypracovala spoustu gólovek i přesto, že jí chyběl desetigólový bombarďák Tomáš Vácha.

"Byli jsme svázaní. Nabídli jsme Chrudimi lehké góly. Musíme zapomenout," podotkl domácí Saňák. Ve druhé půli Váchu dokonale zastoupil Kopecký, když si zaběhl za stopery a přehodil brankáře.

Ústí se kolem 60. minuty dostávalo do hry po faulech. "Na můj vkus těch standardek bylo příliš," dodal Jirousek. A po jedné takové zakroutil Dostál v 65. minutě míč na hlavu Roušara - 1:2.

Jenže v kontaktu bylo Ústí chvíli. Poté Radouš vystoupal ve vzduchu nejvýše a uklidil hlavou balon do branky. V závěru vykombinoval Holub čtvrtý gól pro Vladyku. Prohru v závěru jen zmírnil Dostál.

"Pan Saňák nazval naší hru úspornou. Tedy když budeme dávat za zápas čtyři branky, budu spokojen," ušklíbl se Jirousek.

Témata: Orlice

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Luboš Stria (v bílém) z Děčína zakončuje na ústecký koš.
Posily Stria, Kerr či Puršl mají Svitavy protlačit do elitní šestky

Účast v play-off už svitavským basketbalovým Turům nestačí. S dosud nejvyšším rozpočtem chtějí proniknut do elitní nadstavbové skupiny A1.  celý článek

Momentka z utkání Pardubice (červenobílá) vs. Znojmo
Nasazení pardubických fotbalistů bylo se Znojmem v pořádku. Koncovka ne

Porážky jsou na něm většinou dost vidět, ale tentokrát trenér pardubických fotbalistů Jiří Krejčí nedával moc najevo nějaký vztek. Spíš jen zklamání. Věděl, že...  celý článek

Prostějovský pivot Michal Norwa (v oranžovém) mezi Davidem škrancem (vlevo) a...
Pardubice přivedly náhradníka za marodící křídlo Škrance

Nepříjemné zranění kolene talentovaného křídelníka Davida Škrance, které si vyžádá několikaměsíční rekonvalescenci, přimělo vedení pardubických basketbalistů...  celý článek