Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Primátor začal dojednávat nákup balíku akcií pardubického hokeje

  11:18aktualizováno  11:18
Radní Pardubic požádali primátora Martina Charváta, aby začal jednat o odkupu hokejového klubu od Romana Šmidberského. Primátor bude zastupitele informovat o prvních výsledcích ve čtvrtek navečer. Není jasné, zda by si město klub nechalo, nebo by ho přeprodalo Petru Hemskému.

Majitel pardubického hokejového klubu Roman Šmidberský naznačil, že si klade otázku, zda pokračovat jako jeho majoritní vlastník. Představitelé města Pardubice se o odkup většinového podílu začali zajímat. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Jen pár pozorných čtenářů si všimlo v zápisu z posledního zasedání rady města Pardubice malé zprávy, která však může mít velký dopad na pardubický hokej.

Radní totiž navrhli primátorovi, aby se začal zajímat o odkup většinového balíku akcií Dynama Pardubice od Romana Šmidberského. Ten přitom už nedávno naznačil, že by se chřadnoucího klubu rád zbavil.

„V poslední době se bohužel setkávám nejen s neerudovanými útoky stran mého finančního angažmá, ale do hokejového dění je vtahována i má rodina, což je pro mě nepřípustná hranice. Kladu si tak otázku, zda-li za takovéto situace vůbec pokračovat jako majoritní vlastník,“ uvedl Šmidberský.

A zdá se, že svá slova myslel vážně. Alespoň to vyplývá z reakce primátora Martina Charváta, který už na čtvrteční zasedání zastupitelstva nachystal materiál týkající se změny vlastníka extraligového mužstva.

„Dáváme zprávu dohromady, abychom ji co nejdříve poslali všem zastupitelům. Chceme, aby si ji před čtvrtečním zasedáním stihli prostudovat,“ uvedl ve středu Charvát.

E-mail politikům nakonec skutečně doputoval, ale nikdo z nich ho nechtěl komentovat. Většina zastupitelů byla totiž informací o možném prodeji hokeje zaskočena.

„No tak, to je tedy bomba. To od vás slyším poprvé. Nyní nedokážu říct, co si o tom myslím. Uvidíme, s čím pan primátor přijde,“ řekl zastupitel za Pardubáky Aleš Klose.

Všichni mají za to, že klub chce koupit Petr Hemský

Není zatím jasné, jak si celou případnou transakci město představuje. V každém případě se zákulisím pardubické politiky nese informace, že o klub projevil zájem bývalý pardubický trenér a sportovní manažer Petr Hemský.

Otec hvězdy NHL Aleše něco takového přitom nepopírá. „Nebudu vám k tomu říkat ani A ani B. V každém případě, pokud se něco bude dít, tak vy novináři to budete vědět první,“ řekl Hemský na dotaz MF DNES.

Mezi oběma podnikateli měly proběhnout už i schůzky, které však nedopadly dohodou. Město by tak mohlo sehrát roli jakéhosi zprostředkovatele.

„Přesně takhle to vnímám. Pánové Šmidberský a Hemský se těžko dohodnou, tak by jim v tom město mohlo pomoci,“ uvedl pod podmínkou anonymity jeden z pardubických radních.

Zajímavé body čtvrtečního zastupitelstva Pardubic

Odkup spalovny od firmy AVE CZ odpadové hospodářství

Radní zastupitelům navrhnou odkoupit spalovnu v Rybitví za 35 milionů korun, tak aby už v ní nebylo možné nikdy pálit chemikálie. Problém s tím však má opozice, která říká, že jde o nesystémové a navíc hodně drahé řešení.

Záměr prodeje Ideonu

Politici plánují prodat výstaviště Ideon, které má na 99 let pronajaté podnikatel Petr Vašíček. Už řadu měsíců se licituje o cenu, která by měla být kolem dvaceti milionů. Návrh nejspíše projde.

Schválení kupní smlouvy na prodej části areálu Hůrka

O část bývalých kasáren má zájem společnost Pernštejn City, která by na Dubině ráda stavěla nové byty. Podle opozice však nabízí za pozemky příliš málo, navíc bez dostatečných garancí pro radnici.

V každém případě má radnice předkupní právo na odkup majoritního balíku akcií Dynama a bez něj se tak žádná transakce uskutečnit nemůže. „Jde o jakýsi trojúhelník, město může sehrát v celém procesu klíčovou roli,“ uvedl zastupitel za ODS Karel Haas.

Hokejový klub od jara 2012, kdy získal svůj poslední extraligový titul a Šmidberský hned po něm vyhodil generálního manažera Zbyňka Kusého, klesá níž a níž. A to nejen sportovně, ale i co se návštěvnosti týče. Je tak logické, že se nabízí změna majitele, který by Dynamu mohl vrátit jeho nedávný lesk.

„Zatím to nechci nějak blíže komentovat. Mám za sebou nějaká jednání s vlastníkem klubu a ta chci projednat se zastupiteli. Teď je brzy se bavit o ceně či něčem podobném,“ dodal Martin Charvát.

Zasedání zastupitelů začíná na radnici ve čtvrtek v 16 hodin a je ho možné sledovat na www.pardubice.eu.Nejčtenější

Řidič a malý chlapec zahynuli při nárazu automobilu do stromu

Nehoda u pardubického Globusu skončila tragicky. (17.8.2018)

Tragická nehoda se stala po poledni na výpadovce na Hradec Králové na okraji Pardubic. Osobní auto, v němž cestoval...

Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...

VIDEO: Pardubické letiště okupantům odolávalo, i díky šrotu na ranveji

Letiště v Pardubicích.

Pardubické letiště dnes využívají především turisté. Civilním účelům ale začalo sloužit až v roce 1995. Do té doby...

Zemřel plochodrážní jezdec Jedrzejak. Opora Pardubic spáchala sebevraždu

Závody ploché dráhy ve Slaném

Ve věku 39 let zemřel v úterý polský plochodrážní jezdec Tomasz Jedrzejak, který v posledních letech patřil v české...

Další z rubriky

VIDEO: Pardubické letiště okupantům odolávalo, i díky šrotu na ranveji

Letiště v Pardubicích.

Pardubické letiště dnes využívají především turisté. Civilním účelům ale začalo sloužit až v roce 1995. Do té doby...

Pardubická juniorka finišuje. Semifinále provázely emoce

Dalibor Svrčina

Velké vedro, velké emoce. Vítězné výkřiky, ale i slzy po prohraném duelu. Takový byl semifinálový den 91. ročníku...

Z Pardubic bude jezdit více pendolin, nabídnou nové interiéry i kino

Rekonstruovaná souprava Pendolino - 1. třída

Od prosince letošního roku bude v Pardubicích jezdit více pendolin. Podle nového jízdního řádu Českých drah se tyto...

Najdete na iDNES.cz