Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Primátor začal dojednávat nákup balíku akcií pardubického hokeje

  11:18aktualizováno  11:18
Radní Pardubic požádali primátora Martina Charváta, aby začal jednat o odkupu hokejového klubu od Romana Šmidberského. Primátor bude zastupitele informovat o prvních výsledcích ve čtvrtek navečer. Není jasné, zda by si město klub nechalo, nebo by ho přeprodalo Petru Hemskému.

Majitel pardubického hokejového klubu Roman Šmidberský naznačil, že si klade otázku, zda pokračovat jako jeho majoritní vlastník. Představitelé města Pardubice se o odkup většinového podílu začali zajímat. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Jen pár pozorných čtenářů si všimlo v zápisu z posledního zasedání rady města Pardubice malé zprávy, která však může mít velký dopad na pardubický hokej.

Radní totiž navrhli primátorovi, aby se začal zajímat o odkup většinového balíku akcií Dynama Pardubice od Romana Šmidberského. Ten přitom už nedávno naznačil, že by se chřadnoucího klubu rád zbavil.

„V poslední době se bohužel setkávám nejen s neerudovanými útoky stran mého finančního angažmá, ale do hokejového dění je vtahována i má rodina, což je pro mě nepřípustná hranice. Kladu si tak otázku, zda-li za takovéto situace vůbec pokračovat jako majoritní vlastník,“ uvedl Šmidberský.

A zdá se, že svá slova myslel vážně. Alespoň to vyplývá z reakce primátora Martina Charváta, který už na čtvrteční zasedání zastupitelstva nachystal materiál týkající se změny vlastníka extraligového mužstva.

„Dáváme zprávu dohromady, abychom ji co nejdříve poslali všem zastupitelům. Chceme, aby si ji před čtvrtečním zasedáním stihli prostudovat,“ uvedl ve středu Charvát.

E-mail politikům nakonec skutečně doputoval, ale nikdo z nich ho nechtěl komentovat. Většina zastupitelů byla totiž informací o možném prodeji hokeje zaskočena.

„No tak, to je tedy bomba. To od vás slyším poprvé. Nyní nedokážu říct, co si o tom myslím. Uvidíme, s čím pan primátor přijde,“ řekl zastupitel za Pardubáky Aleš Klose.

Všichni mají za to, že klub chce koupit Petr Hemský

Není zatím jasné, jak si celou případnou transakci město představuje. V každém případě se zákulisím pardubické politiky nese informace, že o klub projevil zájem bývalý pardubický trenér a sportovní manažer Petr Hemský.

Otec hvězdy NHL Aleše něco takového přitom nepopírá. „Nebudu vám k tomu říkat ani A ani B. V každém případě, pokud se něco bude dít, tak vy novináři to budete vědět první,“ řekl Hemský na dotaz MF DNES.

Mezi oběma podnikateli měly proběhnout už i schůzky, které však nedopadly dohodou. Město by tak mohlo sehrát roli jakéhosi zprostředkovatele.

„Přesně takhle to vnímám. Pánové Šmidberský a Hemský se těžko dohodnou, tak by jim v tom město mohlo pomoci,“ uvedl pod podmínkou anonymity jeden z pardubických radních.

Zajímavé body čtvrtečního zastupitelstva Pardubic

Odkup spalovny od firmy AVE CZ odpadové hospodářství

Radní zastupitelům navrhnou odkoupit spalovnu v Rybitví za 35 milionů korun, tak aby už v ní nebylo možné nikdy pálit chemikálie. Problém s tím však má opozice, která říká, že jde o nesystémové a navíc hodně drahé řešení.

Záměr prodeje Ideonu

Politici plánují prodat výstaviště Ideon, které má na 99 let pronajaté podnikatel Petr Vašíček. Už řadu měsíců se licituje o cenu, která by měla být kolem dvaceti milionů. Návrh nejspíše projde.

Schválení kupní smlouvy na prodej části areálu Hůrka

O část bývalých kasáren má zájem společnost Pernštejn City, která by na Dubině ráda stavěla nové byty. Podle opozice však nabízí za pozemky příliš málo, navíc bez dostatečných garancí pro radnici.

V každém případě má radnice předkupní právo na odkup majoritního balíku akcií Dynama a bez něj se tak žádná transakce uskutečnit nemůže. „Jde o jakýsi trojúhelník, město může sehrát v celém procesu klíčovou roli,“ uvedl zastupitel za ODS Karel Haas.

Hokejový klub od jara 2012, kdy získal svůj poslední extraligový titul a Šmidberský hned po něm vyhodil generálního manažera Zbyňka Kusého, klesá níž a níž. A to nejen sportovně, ale i co se návštěvnosti týče. Je tak logické, že se nabízí změna majitele, který by Dynamu mohl vrátit jeho nedávný lesk.

„Zatím to nechci nějak blíže komentovat. Mám za sebou nějaká jednání s vlastníkem klubu a ta chci projednat se zastupiteli. Teď je brzy se bavit o ceně či něčem podobném,“ dodal Martin Charvát.

Zasedání zastupitelů začíná na radnici ve čtvrtek v 16 hodin a je ho možné sledovat na www.pardubice.eu.
Nejčtenější

Čtvrtfinále: Pardubice padly v Třinci i podruhé, Kometa znovu zvítězila

Vítkovický Lukáš Kucsera (vlevo) brání Ondřeje Němce z Komety před brankou...

Druhými zápasy čtvrtfinálových sérií pokračovalo play off hokejové extraligy. Třinec porazil Pardubice i podruhé, na...

Pes se uvelebil na klíně řidičky trolejbusu, museli ho vyvést strážníci

Štěně v trolejbusu. Ven ho dostala až odchytová skupina pardubických strážníků.

Pomoc strážníků musela ve středu přivolat jedna z řidiček pardubických trolejbusů, které do vozu vběhl pes. Zvíře sice...Hotel můžeme nabídnout migrantům, hrozí majitel radnici

Opuštěné prostranství před chrudimským hotelem Bohemia

V Chrudimi vygradoval spor o dostavbu hotelu Bohemia mezi městem a firmou Homa holding, která jej vlastní. Město chce...

Celníci kvůli chybám v EET uzavřeli bar v Pardubicích

Příběh elektronické evidence tržeb

Celníci uzavřeli kvůli chybám v elektronické evidenci tržeb (EET) bar v Pardubicích. Zjistili, že obsluha vystavovala...

Policie odhalila zloděje veteránů, část lupu však dvojice stihla prodat

Zloděj ukradl i čtyřtaktní motocykl značky BMW z roku 1940.

Kostru Jawy 250 a další náhradní díly k veteránům značek BMW, ČZ, Zündapp a Harley-Davidson odcizil někdo loni v září z...

Další z rubriky

Skutečský festival ozdobí Beňačková, Brabec, Čechomor i Dasha s Jacksonem

Sopranistka Gabriela Beňačková

Hudební festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč se letos koná popatnácté. A začíná již tuto neděli. Celý program...

Návštěvy pacientů v nemocnicích jsou opět povoleny. Chřipka ustoupila

Nemocnice v Pardubicích

Generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje ukončil zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů, který platil kvůli...

Rozpočet České Třebové myslí také na atlety, tenisty a bikery

Jaroslav Zedník

Českotřebovští zastupitelé odsouhlasili příjmy a výdaje města pro letošní rok. Rozpočet bude ve výši téměř 366 milionů...

Najdete na iDNES.cz