Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V kanále našli čističi mrtvé embryo, potvrdily to výsledky pitvy

  11:49aktualizováno  16:45
Plod nenarozeného dítěte našli při úterním čistění kanalizace dělníci na okraji sídliště Štěpnice v Ústí nad Orlicí. Přivolali policii, ta místo uzavřela a nález odvezla k pitvě. Ta pak ve středu odpoledne prokázala spekulace, které se chvíli po události vyrojily.

Jeden z přihlížejících svědků události vyfotil vyšetřování akce z okna svého bytu. | foto: Radek Bartoš

„Soudní pitva prokázala, že nález byl lidský, ale ne životaschopný plod. Z lékařského hlediska se jednalo o potrat,“ uvedla Janovská.

Policie nyní bude pátrat po ženě, která byla v minulosti těhotná. Z taktických důvodů odmítli policisté komentovat, jak dlouho se plod v kanalizaci nalézal. Právní kvalifikaci zatím kriminalisté neurčili.

Ke hrůznému nálezu na křižovatce ulic Mazánkova a Chodská byli vedle kriminalistů přivoláni rovněž městští policisté, zdravotní služba a hasiči.

„Přijali jsme oznámení, že při čištění kanalizace byla nalezena lidská tkáň. Místo jsme zajistili a prověřujeme další okolnosti,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Policisté místo ihned ohraničili bezpečnostními páskami a zahájili vyšetřování. Vzhledem k tomu, že se událost odehrála poblíž panelových domů, tak průběh akce sledovala z oken řada přihlížejících. Na sociálních sítích se nedlouho poté rozjela diskuze, co konkrétně se v kanalizační stoce našlo.

Spekulovalo se v nich i o nálezu těla dítěte.

„To nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit. V tuto chvíli probíhá soudní pitva, po které sdělíme další informace,“ odmítla sdělit před výsledky pitvy jakékoliv další informace Janovská.

„Z dálky to vypadalo, že jde o nějakou rutinní záležitost, že třeba někdo nedal přednost zprava a ťukla se tam auta, protože tam byla zpočátku jen policie a záchranka. Celá křižovatka ale byla ohraničená policejní páskou, tak jsem blíž nešla,“ uvedla dívka, která krátce po ohlášení a příjezdu prvních vozů procházela kolem místa, ale nepřála si být jmenována

Podle fotografií z místa zveřejněných na síti Facebook přijela poté na místo civilní policejní Octavie, Fabie a taktéž off-road. Vyzvednutí nálezu pak provedl jeden z hasičů převlečený do bílé kombinézy. Celý zásah pozoroval z okna bytu Radek Bartoš, který závěr akce komentoval na síti takto:

„Hasič vylezl ven z kanálu, přestrojil se, uklidil žebřík a odjeli. Mezitím přijel nějaký týpek ve fábii a dal policii nějaký fialový kýbl. Myslím, že nic velkého netahali ven. Všichni okolo jen koukali a nepomáhali nic těžkého tahat ven. Teď všichni stojí u kanálu a dodávky, nad něčím se skláněli a žhavě diskutovali. Takže to je asi tak vše.... Teď už se uklízí a sundává páska. Křižovatka je opět průjezdná,“ napsal Bartoš.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.Nejčtenější

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...

Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk v nejmenším z nich

Nehoda u Koclířova na Svitavsku si vyžádala jeden lidský život.

Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se...

Otec je namol a nevím si s ním rady, volal opilý syn strážníkům

Ilustrační snímek

V pondělí zasahovali městští strážnici na pardubické Dukle. Volal jim osmnáctiletý mladík, že je se svým otcem v...

Další z rubriky

Skauti v Hlinsku slaví sto let. A také své válečné hrdiny

Výstava o historii skautů v Městském muzeu Hlinsko potrvá do 11.listopadu 2018.

Hlinečtí skauti slaví sto let od založení výstavou. Přibližuje dějiny hnutí, stejně jako klíčové momenty hlineckého...

Zájem o zemědělské obory roste, do učení míří více žáků

Soutěž jízdy zručnosti s traktorem s přívěsem pro studenty středních...

Na střední školy v Pardubickém kraji bylo letos podáno skoro 10 tisíc přihlášek. Z nich přibližně čtvrtina je na...

Letní kino vzdá hold hokejovým legendám, následuje setkání s tvůrci

Hokejový brankář Jiří Holeček

Vzpomínky na letošní prázdniny už sice čtrnáct dní pozvolna blednou, ale rozhodně to neplatí pro Pardubické letní kino....

Najdete na iDNES.cz