Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Alternativní lázně nabízejí vibrace, kyslík i spojení s vesmírem

  8:36aktualizováno  8:36
Lázně Bohdaneč u Pardubic se pokoušejí u klientů zabodovat s alternativní léčbou. Nabízejí ovšem nejenom klasické postupy celostní medicíny, ale i metody, které jsou i v tomto oboru poměrně netradiční.

Léčebné Lázně Bohdaneč nabízejí všechny druhy masáží, léčbu elektromagnetickými vibracemi i terapii kyslíkem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Alternativní medicína už přestává být tabu pro zdravotnická zařízení i lázně. Loni otevřeli ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové ambulanci tradiční čínské medicíny a chystají novou kliniku. Centrum čínské medicíny má letos vzniknout v mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici. Do rozjíždějícího vlaku chtějí naskočit i Léčebné lázně Bohdaneč.

Jak se pomáhá tělu alternativně?

Autopatie - vychází ze základů klasické homeopatie, k ovlivňování zdraví využívá látky pocházející ze sliny či dechu pacienta.

Baňkování - přikládání baněk na pokožku, v nichž se vytvoří podtlak. Při proceduře má docházet k očištění organismu.

Biorezonanční metoda BICOM - počítačem řízená diagnostika i vibrační terapie.

Celostní muzikoterapie - využívá přirozených akustických hudebních struktur, tzn. přirozeného ladění.

Kraniosakrální terapie - lebko-křížová terapie, jemná energetická masáž.

Lokální kryoterapie - léčená část se vystaví na velmi krátkou dobu extrémně nízkým teplotám.

Metamorfní technika – masáž pro uvolnění bloků získaných od okamžiku početí po porod.

Oxygenoterapie - prevence prostřednictvím kyslíkových inhalátorů.

The Reconnection - terapie založená na přesvědčení, že naše tělo bylo spojeno s energetickou sítí vesmíru a spojení lze obnovit.

Ve čtvrtek slavnostně otevřely Medical Wellness Clinic, kde nabízejí nejrůznější alternativní postupy, jak vyléčit tělo i duši. Zařízení funguje ale už od ledna.

„Nechtěli jsme jít na světlo světa v době, kdy jsme ještě o všem nebyli úplně přesvědčeni, že to funguje. Nyní už tu jistotu máme,“ uvedl ředitel Léčebných lázní Bohdaneč Jiří Vitík.

Dvě původně zvolené terapie podle něj ukončili, stále tu nabízejí, alespoň soudě podle vývěsky u recepce, třináct léčebných metod či procedur.

Kdo je přesvědčen, že západní medicína má své limity, má tu slušný výběr. Vedle dnes už klasických postupů, jako jsou homeopatie či nejrůznější druhy masáží, je v nabídce injekční aplikace kolagenu, vysokodávková infuzní terapie vitamínem C, lokální kryoterapie, oxygenoterapie, baňkování anebo celostní muzikoterapie.

Není to ale nic pro členy českého klubu skeptiků Sisyfos. Kdo chce například absolvovat terapii nazvanou The Reconnection (jedno hodinové sezení za 2 100 korun), nesmí jej vyvést z míry, že během léčby „dochází k napojování vláken DNA“ a že terapeut „vás propojí s vesmírem“, jak píše lázeňské zařízení na svých stránkách.

Likvidace psychických potíží, slibují lázně

Je tu i „Savo na psychické problémy“, jak terapeuti přezdívají metodě RUŠ. Hodinová psychoterapie stojí šest set korun. Princip je prý velmi jednoduchý. Problém se najde, označí, přijme a on zmizí.

Ředitelka pro léčebnou péči Ljiljana Marič soudí, že lázně tímto pracovištěm vracejí správný význam slovu wellness - tedy místu nikoliv jen odpočinku, ale i ozdravného procesu.

Fotogalerie

Trochu překvapivé je, že se lázně rozhodly zvolit tak velkou škálu alternativních terapií, které se navíc od sebe dost liší. Ředitel lázní Jiří Vitík je přesvědčen, že pro úspěšný rozjezd nového centra to bylo nezbytné. „Každý si dnes chce vybírat. V konkurenčním prostředí je jinak těžké obstát,“ uvedl Vitík.

Pracoviště, které lázně stálo bezmála deset milionů korun, ale původně mělo fungovat jako centrum tradiční čínské medicíny pod patronací Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Lázně se však s nemocnicí nakonec nedohodly, a tak se vydaly vlastním směrem.

Ještě letos chtějí Léčebné lázně Bohdaneč otevřít druhou část wellness centra, které podle vedení společnosti bude stát „na nových moderních přístrojích“. Podrobnosti ale lázně zatím nezveřejnily.Nejčtenější

Řidič a malý chlapec zahynuli při nárazu automobilu do stromu

Nehoda u pardubického Globusu skončila tragicky. (17.8.2018)

Tragická nehoda se stala po poledni na výpadovce na Hradec Králové na okraji Pardubic. Osobní auto, v němž cestoval...

Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...VIDEO: Pardubické letiště okupantům odolávalo, i díky šrotu na ranveji

Letiště v Pardubicích.

Pardubické letiště dnes využívají především turisté. Civilním účelům ale začalo sloužit až v roce 1995. Do té doby...

Zemřel plochodrážní jezdec Jedrzejak. Opora Pardubic spáchala sebevraždu

Závody ploché dráhy ve Slaném

Ve věku 39 let zemřel v úterý polský plochodrážní jezdec Tomasz Jedrzejak, který v posledních letech patřil v české...

VIDEO: Hřebeč je děravý kopec. Vydal více než dva miliony tun surovin

Důlní závod v dobách, kdy fungoval, tedy před rokem 1991.

Málokdo si při cestách z Čech na Moravu přes Moravskou Třebovou po obávané „pětatřicítce“ uvědomuje, že při zdolávání...

Další z rubriky

Na vysílači Krásné opravil kameru a udržel vysílání o okupaci

Vysílač Krásné se nachází zhruba 500 metrů od obce Krásné na 614 metrů vysokém...

S 21. srpnem 1968 je spojeno i protiokupační vysílání Československé televize. Po obsazení Měšťanské besedy se podařilo...

Řidič a malý chlapec zahynuli při nárazu automobilu do stromu

Nehoda u pardubického Globusu skončila tragicky. (17.8.2018)

Tragická nehoda se stala po poledni na výpadovce na Hradec Králové na okraji Pardubic. Osobní auto, v němž cestoval...

Zájemci o zakázku na stavbu psychiatrie se možná domluvili. Tendr se ruší

Výběrové řízení vypíše krajská firma, Nemocnice Pardubického kraje, ještě...

Představenstvo společnosti Nemocnice Pardubického kraje zruší výběrové řízení na stavbu nového pavilonu psychiatrie v...

Najdete na iDNES.cz