Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Oprava křižovatky zlobí řidiče, MHD a kamiony mají při průjezdu potíže

  14:50aktualizováno  14:50
Za slušně řečeno zpackanou považují řidiči provizorní podobu kruhového objezdu na pardubické ulici Poděbradská. Kvůli bezpečnostním prvkům je „kruhák“ menší a zvláště řidiči větších vozů mají při průjezdu nemalé starosti, aby svá auta vytočili. Někteří z nich tak musí sjet i mimo zpevněnou část silnice.

Řidiči MHD musí volit trasu větším obloukem, jinak by se nevyhnuli kontaktu s barevnými zátarasy. | foto: Martin Švec, MAFRA

Úprava křižovatky se na sociálních sítích ihned stala terčem posměchu a nechápavosti. Řada diskutujících nepochybuje o tom, že červenobílé zátarasy vydrží na místě delší dobu.

„On to první kamion upraví k obrazu svému. Na tom dopraváku je opravdu banda dem...tů, která neví, co je průměr kružnice,“ neskrýval rozhořčení například Karel Soural, kterého s podobným názorem o dalším brzkém „vylepšení“ vzhledu podpořilo více čtenářů.

Ovšem odbor dopravy pardubického magistrátu nemá s celou záležitosti nic společného.

„Víme o tom, ale vzhledem k tomu, že ta silnice je v kategorii druhé třídy, tak spadá pod krajskou údržbu,“ uvedl šéf odboru dopravy Vladimír Bakajsa.

Fotogalerie

Zástupci Správy a údržby silnic Pardubického kraje, která má práce na starost, se k probíhající akci nevyjádřili. Podle informací dopravního podniku by však práce na druhé etapě rekonstrukce Poděbradské ulice měly skončit 3. června. 

Naštvání řidičů je zjevné. Místo odpovědnosti by raději uvítali, pokud by bylo místo opět co nejdříve průjezdné.

„Tohle je totální katastrofa, už ten původní kruháček je na dvě věci, trolejbusy se tam nevytočí a proto vyjezdily ty retardéry, které tam byly, ale na odboru dopravy jsou zřejmě zabržděný nebo co, protože tohle nemohl vymyslet normálně uvažující člověk. Prostě nemám slov, jezdím tam každý den a vidím, co se tam děje, ale tohle je teda výsměch logice,“ napsala řidička Iveta Teplá.

Motoristé v osobních autech si více zatočí volantem, ale větší komplikace mají řidiči vozů hromadné dopravy a šoféři kamionů, pro které jsou stávající parametry křižovatky stěží dostačující. Pokud si řidič dostatečně nenajede, trefí plastové zátarasy, které jsou díky své lehké váze poměrně dobře pohyblivé, takže naštěstí nehrozí poškození vozu.

Na kruhovém objezdu se mění poškozený povrch. Dělníci odstranili většinu kostek a odvezli i kusy rozdrceného asfaltu. Většinou jde místo projet plynule, jelikož na silnici nejsou žádné bezpečnostní prvky, které by bránily hladkému průjezdu. 

Nyní řidiči MHD výrazně zpomalují a pro výjezd z křižovatky volí cestu přes zpevněné kraje. Nezřídka však vyjedou mimo silnici téměř až na trávu. Před křižovatkou jsou proto umístěné značky omezující rychlost.

Vytíženou komunikaci poblíž nákupních center využívají denně tisíce řidičů. Server Dopravniinfo.cz, který upozorňuje na uzavírky a omezení v dopravě, se o opravě nezmiňuje.

Autor:Nejčtenější

Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...

U vyhlášené zmrzliny auta už možná nezaparkují. Majitel obchodu je proti

Zastavit auto a pohodlně si dojít pár kroků pro zmrzlinu už dost možná nepůjde....

Slatiňany plánují, že budou více chránit lidi přecházející hlavní silnici v místě, kde se prodává vyhlášená zmrzlina....Jandač nominoval na domácí turnaj, představí se i Jaškin či Chytil

Josef Jandač předává českým hokejistům své vize a nápady. (14. února 2018).

Trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač zveřejnil nominaci na Carlson Hockey Games, turnaj v rámci Euro Hockey...

Olomoucko má šanci, že se druhý zápas s Opavou bude dohrávat

J. C. Fuller (ve žlutém) z Olomoucka útočí na koš Opavy kolem Jakuba Šiřiny.

Basketbalisté Ústí nad Labem ve čtvrtfinále play off NBL už podruhé zaskočili favorizované Pardubice a po domácí výhře...

Foxconn chce rozprostřít Mongoly po městě, vedení Pardubic tomu brání

Pracovnice montážní linky společnosti Foxconn

Tchajwanský výrobce elektroniky Foxconn, kterému vedení Pardubic zablokovalo přísun dělníků z Mongolska, chce...

Další z rubriky

U pardubické arény vzniklo nové parkoviště pro návštěvníky akcí

Vjezdu na parkoviště u Tyršových sadů brání několik velkých kamenů. Řidiči tak...

Návštěvníci pardubické Tipsport areny řeší už roky jeden zásadní problém. Nemají kde zaparkovat před hokejem nebo...

Odpůrce zdí proti povodni a kácení stromů v Žamberku se obrátil na policii

Dosud v Žamberku kvůli protipovodňové prevenci pokáceli na břehu Divoké Orlice...

Radnice v Žamberku je stále pod palbou kritiky kvůli zdem a mizejícím stromům na břehu Divoké Orlice. Neboli kvůli...

Cestující v Pardubickém kraji bude možná vozit po kolejích víc dopravců

Jednotka railjet poblíž České Třebové

Až dosud krajští politici tvrdili, že dopravu na železnici svěří po roce 2019 na dalších deset let jednomu dopravci. To...

Advantage Consulting, s.r.o.
REFERENT PLÁNOVÁNÍ VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 20 000 - 26 000 Kč

Najdete na iDNES.cz