Svitavští basketbalisté podlehli Prostějovu takřka o dvacet bodů

10:13aktualizováno  10:13
Do sobotního zápasu 8. kola Mattoni NBL proti prostějovským Orlům vstupovali svitavští Tuři se skalpem Pardubic z posledního domácího utkání a v úvodní polovině na tento výtečný výkon dokonale navázali.

Svitavský trenér Lubomír Růžička (vlevo) a manažer klubu Pavel Špaček. | foto: Tuři Svitavy

První desetiminutovku ovládli 24:21 a po několika minutách druhé části vedli dokonce dvouciferným rozdílem (36:25). Předváděli nejen výbornou hru zejména na útočné polovině, ale dařila se také střelba z pole.

Ještě v poločase drželi Tuři tříbodové vedení 47:44, ale do třetí čtvrtiny prostějovští Orli doslova vlétli, výborně bránili, v útoku domácí snadno přehrávali a desetiminutovku ovládli poměrem 28:14.

V závěru už domácí nedokázali stav zvrátit a prohráli 78:97. O vítězství Prostějova rozhodla hlavně jejich famózní dvoubodová střelba, jejíž úspěšnost byla téměř 72 procent.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Chrudimský futsalista David Drozd uniká podél postranní čáry s míčem protihráči...
Chrudim podlehla Györu a končí už v základní skupině Futsal Cupu

Chrudimští futsalisté skončili už v základní fázi Futsal Cupu. Čeští šampioni v závěrečném třetím utkání v Padově podlehli Györu 4:6 a ve skupině obsadili s...  celý článek

Momentky z utkání Svitavy - Pardubice.
Čtvrtého semifinalistu NBL už přehrály: Svitavy zdolaly Pardubice

Basketbalisté Svitav se ve čtvrtém utkání v ligové sezoně dočkali první výhry, když v domácím derby zdolali svého krajského rivala Pardubice 66:64.  celý článek

Vedeme! Pardubický útočník Michal Petráň slaví se spoluhráči svůj gól v derby,...
Pardubičtí fotbalisté ve druhé lize dál stíhají nejlepší

Pohotovost kanonýra Petráně ve vápně a potrestaný kiks hostujícího gólmana. Dvě situace předznamenávající následné gólové trefy. Díky nim a udržené nule vzadu...  celý článek