Centrum Pardubic bude plné objížděk, kvůli opravě Masarykova náměstí

  16:30aktualizováno  16:30
O letních prázdninách čekají centrum Pardubic další opravy silnic, které zkomplikují automobilovou dopravu. Tentokrát dělníci obsadí Masarykovo náměstí. Práce začnou 2. července a potrvají do konce srpna.

Řidiči se budou muset obrnit trpělivostí. Projíždět stavbou bude náročné. | foto: Dopravní podnik města Pardubic

Neoblíbená tradice pokračuje. Co léto, to nějaká velká dopravní stavba, která spolehlivě ucpe okolní ulice. Letos padla volba na Masarykovo náměstí. To bude pro automobily zavřené prakticky celé prázdniny. Opravovat se bude i chodník u ČSOB Pojišťovny.

„Vozovku na Masarykově náměstí bude opravovat Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Zároveň město opraví chodník od křižovatky s třídou Míru po křižovatku se Sukovou třídou a silně frekventovaný přechod u Paláce osadíme semaforem. Vše má být hotové do konce prázdnin,“ uvedla mluvčí pardubické radnice Nataša Hradní.

Oprava vozovky na Masarykově náměstí by měla začít už 2. července rekonstrukcí dvoupruhu u ČSOB, tedy té poloviny komunikace, která směřuje od kulatého rohu k hokejové aréně. Tato část náměstí bude pro veškerou dopravu uzavřena, objízdná trasa povede ulicí Teplého přes obchvat ve směru na Hradec Králové a sjezdem na ulici Bělehradská.

„Silnice v opačném směru bude do konce července průjezdná. V srpnu bude uzavřen směr k nádraží a na Skřivánek, objížďka povede ulicí Bělehradská přes obchvat ve směru na Chrudim a sjezdem na ulici Teplého,“ doplnila Hradní.

V červenci zároveň začne rekonstrukce chodníku před ČSOB. Dostane nový povrch z velkoformátové dlažby, stejné, která je v ulici 17. listopadu. Totožný bude také mobiliář. Masarykovo náměstí tato úprava vizuálně propojí s třídou Míru, na kterou navazuje.

„Práce začnou na severní straně Masarykova náměstí, tedy u arény, a pokračovat budou směrem k Veselce. Kroky musíme koordinovat s obnovou vozovky. Opravovat se tedy bude nejprve tam, kde se to nedotkne rekonstruované silnice, až pak se napojíme na nové obrubníky,“ uvedl Jan Dvořáček z odboru majetku a investic pardubického magistrátu.

S opravami může zamíchat i stavba hotelu

Práce může podle něj navíc zkomplikovat záměr investora začít se stavbou nové Veselky. Staveniště totiž plánuje zásobovat z náměstí přes chodník. „Pokud stavba skutečně začne, museli bychom tuto část chodníku dokončit později,“ dodal. Revitalizace tohoto prostoru přijde město na více než šest milionů korun bez daně.

Při rekonstrukci náměstí instalují Služby města na přechod mezi protilehlými zastávkami MHD semafor. Má přispět ke zvýšení bezpečnosti v tomto frekventovaném místě a jeho pořízení přijde na zhruba 1,5 milionu bez daně. 

Semafor bude připojený na síť světelného signalizačního zařízení a bude připravený na propojení se systémem inteligentního řízení dopravy, který se chystá.

„Mám trochu strach, že až někomu bude na druhé straně ujíždět autobus, tak tam vběhne i na červenou. Snad se tam nestane nic závažného,“ podotkl ředitel pardubického dopravního podniku Tomáš Pelikán.

Jeho zaměstnance navíc čekají poměrně složité přípravy na dopravní komplikace. Vozidla městské hromadné dopravy totiž budou v době rekonstrukce Masarykova náměstí odkloněna na objízdné trasy.

Trolejbusy jedoucí od nádraží či od Skřivánku budou v červenci jezdit přes třídu Míru, autobusy z téhož směru pojedou ulicí k Polabinám na své trasy. Spoje číslo 4 a 7 budou po dobu uzavírky obsluhovat autobusy. Informace o objízdných trasách spojů, včetně náhradních zastávek, najdou lidé na webu dpmp.cz.

Výsledky voleb 2018

Výsledky komunálních voleb jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Ve druhém kole voleb do Senátu v Pardubickém kraji vyhrál v obvodu č.50 - Svitavy: Michal Kortyš a v obvodu č.44 - Chrudim (který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina): Jan Tecl.Nejčtenější

Smrt koně na Taxisu. Vicody bohužel udělal chybu, lituje žokej Bartoš

Čtveřice jezdců padá na Taxisově příkopu během 128. ročníku Velké pardubické.

Nedělní Velká pardubická skončila fatálním zraněním pro devítiletého hnědáka Vicodyho. Nejtěžší tuzemský kros si vybral...

Kůň mě vláčel přes kilometr, pak mě kopytem vypnul, říká potlučený jezdec

Ján Mach se nyní pod vedením primáře Tomáše Brože zotavuje v pardubické...

Nepěkný obrázek se naskytl divákům v rámci mítinku Velké pardubické. V průběhu čtvrtého dostihu jezdec Ján Mach utrpěl...Faltejsek popáté. Velkou pardubickou ovládl s Tzigane Du Berlais

Žokej Jan Faltejsek v sedle hnědáka Tzigane Du Berlais slaví pátý triumf na...

Nebyl největším favoritem, neměla mu sedět tvrdší půda. Přesto to byl právě sedmiletý hnědák Tzigane Du Berlais, kdo...

Respektujeme zákon, ohradila se firma Orling vůči trenérce Růžičkové

Doma v Pohoří ̈.Na statku poblíž Jílového u Prahy pečuje trenérka Martina...

Patnáct let měla firma Orling své dostihové koně v trenérské péči u Martiny Růžičkové ve stájích v Pohoří. Předloni s...

Je čtvrt hodiny po dvanácté, říká hospodář o hrozící zkáze borových lesů

Lesní odborník Aleš Erber ze sdružení Pro Silva Bohemica prosazující šetrné...

Pás borových lesů se táhne od Hradce Králové až po Choceň. Vedle Železných hor a Králického Sněžníku je to největší...

Další z rubriky

Chrudim se blíží k největší změně od roku 1990, starostou bude Pilný z ANO

starosta Chrudimi Petr Řezníček

Stávající vedení Chrudimi skončí. Město pravděpodobně povedou dosud opoziční ANO a Chrudimáci společně s Piráty a ČSSD....

Kůň mě vláčel přes kilometr, pak mě kopytem vypnul, říká potlučený jezdec

Ján Mach se nyní pod vedením primáře Tomáše Brože zotavuje v pardubické...

Nepěkný obrázek se naskytl divákům v rámci mítinku Velké pardubické. V průběhu čtvrtého dostihu jezdec Ján Mach utrpěl...

VIDEO: Strčit hlavu do 150 °C. Hasiči trénují v ohňovém polygonu

Kontejner na návěsu kamionu Fire Dragon 7000  ve Vysokém Mýtě dokáže simulovat...

Více než stovka hasičů si do pondělí vyzkouší ve vysokomýtském areálu ohňový polygon. Cvičí hašení, taktiku vstupu do...

Najdete na iDNES.cz