Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stěhování musí být rychlé, děti potřebují trénovat, říká trenér Pernštýna

  9:04aktualizováno  9:04
Členové TK Pernštýn se definitivně dozvěděli, že je čeká stěhování. Kvůli opravě fotbalového stadionu u Tyršových sadů budou muset putovat na Cihelnu. Město jim tam pomůže s výstavbou nového areálu. Stěhování však vzbuzuje u tenistů otázky a obavy.

Trenér TK Pernštýn Jan Čapoun. | foto: MF DNES

„Strávil jsem na těchto kurtech celou svou hráčskou i trenérskou kariéru. Pryč se mi nechce a zhruba rok jsem se s tím smiřoval. Po té době jsem si však řekl, že lepší bude hledat ve změně pozitiva a pár jsem jich našel. Jedno z hlavních je, že můžeme nyní vybudovat moderní areál, který bude odpovídat 21. století,“ říkal přímo u kurtů TK Pernštýn trenér Jan Čapoun.

Takže už žádné protesty proti opravě stadionu?
Ne. Nemá cenu bojovat s větrnými mlýny. Pro nás je teď klíčová férová dohoda s městem na způsobu stěhování. Zatím komunikace probíhá na dobré úrovni, takže nevidím problém. Pevně věřím, že nejstarší sportovní klub ve městě nakonec od radnice dostane tu podporu, kterou má slíbenou. Na druhé straně logické je, že obavy máme. Dokud se nekopne na Cihelně do země a nezačnou růst nové kurty, tak obava bude.

Jak moc je ta situace pro tenisový klub složitá?
Velmi. Ostatně už se na to připravujeme zhruba čtyři roky a práce rozhodně nekončí, spíše naopak. Ale musím říct, že zatím je spolupráce s městem kvalitní a i proto většina členů klubu už řekla, pojďme se tedy přestěhovat, když je to nutné. Důležité je, že už to skousli.

Jestli tomu dobře rozumím, tak pro vás je klíčové, abyste tento areál opouštěli až ve chvíli, kdy ten nový bude už stát.
Přesně tak. To je pro nás naprosto zásadní věc. Celé ty čtyři roky to politikům opakujeme, že to je hlavní zásada, která se musí dodržet. Něco jiného je totiž pro klub likvidační. Jasné je, že nový areál nemusí být v době stěhování ze sta procent hotový, třeba provizorní zázemí nějak přežijeme, ale klíčové je, abychom tam měli nové dvorce. Potřebujeme šest kurtů, abychom mohli pokračovat v mistrovských utkáních a také v tréninku dětí.

Z čeho se vlastně nový areál bude stavět?
Pardubičtí zastupitelé odsouhlasili, že dostaneme investiční dotaci a také dotaci jako náhradu za majetek, o který tady přijdeme. To dohromady dělá asi 5,7 milionu korun. Za tyto peníze jsme schopni postavit klubovnu a kurty. Další věci už budou na nás.

Jak dlouho klub funguje u Tyršových sadů?
Je to téměř neskutečné, ale na tomto místě jsme už od tehdejší Tělovýchovné výstavy, která se konala v roce 1931. Ten samý rok se ostatně otevíral i vedlejší fotbalový stadion. Naše klubovna se pak stavěla v roce 1946 a od té doby jsme areál z vlastních zdrojů zvelebovali, zhodnocovali a starali se o něj. Je tak pochopitelné, že k němu máme silný vztah.

Kolik máte členů?
Máme momentálně 180 členů a z toho je 85 dětí. U jejich rodičů pozoruji v posledních měsících určitou nervozitu z dalšího vývoje. Moc se nás na stěhování neptají, takže i touto formou jim chci vzkázat, že nemusí mít z ničeho strach, jejich děti budou mít určitě, kde hrát. I politici jsou si vědomi, že nemohou nechat tolik malých hráčů bez potřebného zázemí.

Jak si TK Pernštýn v poslední době vede po sportovní stránce?
Když si vezmu statistiky, tak od roku 2007 máme 58 titulů oblastních přeborníků. To znamená, že patříme výkonnostně do naprosté špičky ve východních Čechách. Ovšem naše hlavní priorita je v tom, že čerpáme jenom z našich členů. Všechno vychováme z našich zdrojů, hráče si vedeme od dětského věku, nikoho nenakupujeme. Děláme to regionálně. Nemáme sponzory, za které bychom kupovali hráče odjinud a s nimi pak objížděli soutěže. To není naše filozofie.

Máte už termín, do kdy budete muset vaše kurty opustit?
První termín výpovědi zněl do konce roku. Ovšem už nám přišel z radnice dopis, abychom zažádali o prodloužení pronájmu městských pozemků. Těžko tak odhadovat, kdy se tedy konkrétně budeme stěhovat. Vše záleží na přípravě opravy Letního stadionu. Taky netušíme v jaké fázi rekonstrukce budou stavaři potřebovat pozemky kolem našich kurtů. To vše ještě budeme s radnicí řešit, ale znovu opakuji, že s politiky jsme v úzkém kontaktu a spolupracujeme.

Máte nějaký tip, kdy se tedy budete stěhovat?
Mám spíše přání a to zní jaro 2020, kdy by mohly být kurty už hotové.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.Nejčtenější

Basketbalisté zdolali Rusko a přiblížili se historickému postupu na MS

Tomáš Satoranský se snaží vyzrát na ruskou obranu. Sleduje ho spoluhráč z...

Čeští basketbalisté zdolali v kvalifikaci o mistrovství světa Rusko v dramatickém duelu 80:78 a znovu se přiblížili...

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...

Trochu mrtvé, pomyslel si Veselý. Diváky hecoval gesty i smečemi

Český reprezentant Jan Veselý střílí trestný hod na ruský koš.

Ačkoli český basketbalista Jan Veselý při výhře 80:78 nad Ruskem nekraloval statistikám, opět ukázal, jak je důležitou...

Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk v nejmenším z nich

Nehoda u Koclířova na Svitavsku si vyžádala jeden lidský život.

Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se...

Další z rubriky

Letní kino vzdá hold hokejovým legendám, následuje setkání s tvůrci

Hokejový brankář Jiří Holeček

Vzpomínky na letošní prázdniny už sice čtrnáct dní pozvolna blednou, ale rozhodně to neplatí pro Pardubické letní kino....

Zájem o zemědělské obory roste, do učení míří více žáků

Soutěž jízdy zručnosti s traktorem s přívěsem pro studenty středních...

Na střední školy v Pardubickém kraji bylo letos podáno skoro 10 tisíc přihlášek. Z nich přibližně čtvrtina je na...

Manažeři v kauze kladrubského hřebčína stanou po pěti letech u soudu

Zástupci dánského království vybírali starokladrubského bělouše pro dánský dvůr,

Půl roku se soudce probíral spisem v kauze kladrubského hřebčína. Sedmnáct obviněných manažerů stavebních firem se mělo...

Najdete na iDNES.cz