Stěhování musí být rychlé, děti potřebují trénovat, říká trenér Pernštýna

  9:04aktualizováno  9:04
Členové TK Pernštýn se definitivně dozvěděli, že je čeká stěhování. Kvůli opravě fotbalového stadionu u Tyršových sadů budou muset putovat na Cihelnu. Město jim tam pomůže s výstavbou nového areálu. Stěhování však vzbuzuje u tenistů otázky a obavy.

Trenér TK Pernštýn Jan Čapoun. | foto: MF DNES

„Strávil jsem na těchto kurtech celou svou hráčskou i trenérskou kariéru. Pryč se mi nechce a zhruba rok jsem se s tím smiřoval. Po té době jsem si však řekl, že lepší bude hledat ve změně pozitiva a pár jsem jich našel. Jedno z hlavních je, že můžeme nyní vybudovat moderní areál, který bude odpovídat 21. století,“ říkal přímo u kurtů TK Pernštýn trenér Jan Čapoun.

Takže už žádné protesty proti opravě stadionu?
Ne. Nemá cenu bojovat s větrnými mlýny. Pro nás je teď klíčová férová dohoda s městem na způsobu stěhování. Zatím komunikace probíhá na dobré úrovni, takže nevidím problém. Pevně věřím, že nejstarší sportovní klub ve městě nakonec od radnice dostane tu podporu, kterou má slíbenou. Na druhé straně logické je, že obavy máme. Dokud se nekopne na Cihelně do země a nezačnou růst nové kurty, tak obava bude.

Jak moc je ta situace pro tenisový klub složitá?
Velmi. Ostatně už se na to připravujeme zhruba čtyři roky a práce rozhodně nekončí, spíše naopak. Ale musím říct, že zatím je spolupráce s městem kvalitní a i proto většina členů klubu už řekla, pojďme se tedy přestěhovat, když je to nutné. Důležité je, že už to skousli.

Jestli tomu dobře rozumím, tak pro vás je klíčové, abyste tento areál opouštěli až ve chvíli, kdy ten nový bude už stát.
Přesně tak. To je pro nás naprosto zásadní věc. Celé ty čtyři roky to politikům opakujeme, že to je hlavní zásada, která se musí dodržet. Něco jiného je totiž pro klub likvidační. Jasné je, že nový areál nemusí být v době stěhování ze sta procent hotový, třeba provizorní zázemí nějak přežijeme, ale klíčové je, abychom tam měli nové dvorce. Potřebujeme šest kurtů, abychom mohli pokračovat v mistrovských utkáních a také v tréninku dětí.

Z čeho se vlastně nový areál bude stavět?
Pardubičtí zastupitelé odsouhlasili, že dostaneme investiční dotaci a také dotaci jako náhradu za majetek, o který tady přijdeme. To dohromady dělá asi 5,7 milionu korun. Za tyto peníze jsme schopni postavit klubovnu a kurty. Další věci už budou na nás.

Jak dlouho klub funguje u Tyršových sadů?
Je to téměř neskutečné, ale na tomto místě jsme už od tehdejší Tělovýchovné výstavy, která se konala v roce 1931. Ten samý rok se ostatně otevíral i vedlejší fotbalový stadion. Naše klubovna se pak stavěla v roce 1946 a od té doby jsme areál z vlastních zdrojů zvelebovali, zhodnocovali a starali se o něj. Je tak pochopitelné, že k němu máme silný vztah.

Kolik máte členů?
Máme momentálně 180 členů a z toho je 85 dětí. U jejich rodičů pozoruji v posledních měsících určitou nervozitu z dalšího vývoje. Moc se nás na stěhování neptají, takže i touto formou jim chci vzkázat, že nemusí mít z ničeho strach, jejich děti budou mít určitě, kde hrát. I politici jsou si vědomi, že nemohou nechat tolik malých hráčů bez potřebného zázemí.

Jak si TK Pernštýn v poslední době vede po sportovní stránce?
Když si vezmu statistiky, tak od roku 2007 máme 58 titulů oblastních přeborníků. To znamená, že patříme výkonnostně do naprosté špičky ve východních Čechách. Ovšem naše hlavní priorita je v tom, že čerpáme jenom z našich členů. Všechno vychováme z našich zdrojů, hráče si vedeme od dětského věku, nikoho nenakupujeme. Děláme to regionálně. Nemáme sponzory, za které bychom kupovali hráče odjinud a s nimi pak objížděli soutěže. To není naše filozofie.

Máte už termín, do kdy budete muset vaše kurty opustit?
První termín výpovědi zněl do konce roku. Ovšem už nám přišel z radnice dopis, abychom zažádali o prodloužení pronájmu městských pozemků. Těžko tak odhadovat, kdy se tedy konkrétně budeme stěhovat. Vše záleží na přípravě opravy Letního stadionu. Taky netušíme v jaké fázi rekonstrukce budou stavaři potřebovat pozemky kolem našich kurtů. To vše ještě budeme s radnicí řešit, ale znovu opakuji, že s politiky jsme v úzkém kontaktu a spolupracujeme.

Máte nějaký tip, kdy se tedy budete stěhovat?
Mám spíše přání a to zní jaro 2020, kdy by mohly být kurty už hotové.

Nejčtenější

Rajčata zaplevelila koryto řeky ve Svitavách, právě dozrávají

V korytu rostou nejrůznější druhy rajčat. jen si vybrat - cherry, keříková či...

Koryto řeky Svitavy připomíná v těchto dnech rajčatovou plantáž. Rostliny vyrašily mezi velkými „šutry“ na břehu...

VIDEO: Na co zírá mašinfíra. Velkolepá podívaná na trase z Košic do Prahy

Výhled z lokomotivy Siemens Vectron společnosti Regiojet v čele vlaku RJ 1012...

Nový seriál iDNES.cz zahajujeme přelomovým videem českého internetu. Jako vůbec první jsme natočili kompletní cestu...

Zásahovka udeřila na výrobnu pervitinu v Chocni, zabavila i auta

Královehradecká zásahovka udeřila na výrobnu pervitinu v Chocni

Orlickoústečtí kriminalisté zaměření na drogovou trestnou činnost ve spolupráci s královéhradeckou zásahovkou udeřili v...

Dvaaosmdesátiletá řidička převrátila „stodvacítku“ na střechu

Policisté vyčíslili škodu na Škodě 120L na deset tisíc korun.

Dvaaosmdesátiletá řidička nezvládla v úterý odpoledne řízení své škodovky u Kostěnic na Pardubicku. Pro těžce zraněnou...

Žák zdemoloval dveře, lavice i podlahu, podle znalce byl nepříčetný

Ilustrační snímek

Vykopnuté dveře na dámské toaletě, zdemolované lavice i proražené linoleum na podlaze. To je necelý výčet řádění...

Další z rubriky

Svitavy nechtějí tuny soli uprostřed sídliště v Lánech

Sůl na sídlišti Lány ve Svitavách.

Před pár dny bývalá uhelná hala uprostřed svitavského sídliště v Lánech praskla a ven se vyvalila sůl. Firma Sovis tam...

Sací bagr v akci. Matiční jezero se dočká odbahnění za dvacet milionů

Matiční jezero v Pardubicích. (16.5.2018)

Pardubické Matiční jezero se zanedlouho stane častým cílem rodinných výletů. Nejen pro děti bude totiž zajímavé...

Vývoj v kauze Čapí hnízdo může ovlivnit jednání o koalici v Pardubicích

Radnice v Pardubicích

Nový vývoj v kauze Čapí hnízdo a reportáž Seznamu Zprávy o synovi premiéra Andreje Babiše mohou mít vliv na stále...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz