Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trafika roku uspěla s retrostylem, kromě novin a kuřiva nabízí posezení

  13:17aktualizováno  13:17
Nejlepší trafiku v zemi mají v Pardubicích. Alespoň podle poroty, která ve čtvrtém ročníku soutěže nejlepší stánek s tabákem v České republice vybírala. V kategorii kamenných obchodů totiž nejlépe uspěla trafika Karlovina Evy Houhové z Pardubic.

Nejlepší trafika je na Karlovině v Pardubicích. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Nejlepší prodejní místo vybírala porota složená z odborníků na marketing, obchod a zástupců pořadatelské společnosti PNS.

„Porotě se líbil vzhled naší prodejny i sortiment. Byť se může zdát, že je všude nabídka stejná, většinou se trafiky omezí jen na základní věci, jako je tabák nebo tisk. My máme i sortiment pro děti, dárky, nebo venku stolek s židličkami, to také všude nemají,“ uvedla vedoucí trafiky Eva Houhová.

Majitelka oceněné trafiky na Karlovině v Pardubicích.

Majitelka oceněné trafiky v Pardubicích.

Hodnotícími kritérii byla také kvalita vystavení tisku, zákaznický přístup a nabízené služby. „Porota hodnotila i celkový vzhled, originální řešení a využití moderních, inovativních postupů,“ uvedl generální ředitel PNS Radomil Juda.

Houhová říká, že se rozhodla zvelebit trafiku na Karlovině poté, co se z ní místo zaměstnankyně stala nájemkyně obchodu. „Rozhodla jsem se s tím něco udělat, ta trafika byla moc obyčejná a nevzhledná,“ řekla Houhová.

Následně její prodejna dostala nové výlohy s dřevěným obložením a celá se „převlékla“ do takzvaného retro stylu.

„Chtěla jsem, aby to lidi přitáhlo, aby se přišli podívat, protože i venkovní vzhled o něčem vypovídá,“ uvedla trafikantka roku. Podle ní se po předělání obchodu tržby zvedly na dvojnásobek. „Musela jsme však dost investovat a rozšířit sortiment.“

„Soutěž Trafika roku vznikla s úmyslem ukázat na význam tradiční trafikantské profese, která byla dlouho přehlížena. Počet přihlášených prodejen tisku narůstá již čtvrtým rokem. To dokazuje, že titul Trafika roku se stává mezi prodejci pojmem,“ uvedl generální ředitel Juda.

U absolutní vítězky mezi trafikami s pultovým prodejem porota ocenila mimo jiné využití prostoru na vystavení tisku v podobě výlohového parapetu i stylově uzpůsobený exteriér prodejny.

„Porota skutečně objíždí všechny trafiky, které se do soutěže přihlásí. Každý přitom musí ukázat, že je na rozdíl od ostatních stánků něčím zvláštní. Pro nás však byl prvním impulsem chválící zákazníci,“ dodala Eva Houhová.

Pokus umístit se v soutěži o nejlepší trafiku tak vyšel pardubickému stánku hned napoprvé. Od pátku už tady je vystavená tabule s oceněním ze titul trafiky roku.

„Samozřejmě z toho plyne i finanční odměna od PNS a mediálních zástupců, což také není zanedbatelné,“ doplnila trafikantka z Karloviny Eva Houhová.

Autor:Nejčtenější

Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...

U vyhlášené zmrzliny auta už možná nezaparkují. Majitel obchodu je proti

Zastavit auto a pohodlně si dojít pár kroků pro zmrzlinu už dost možná nepůjde....

Slatiňany plánují, že budou více chránit lidi přecházející hlavní silnici v místě, kde se prodává vyhlášená zmrzlina....Jandač nominoval na domácí turnaj, představí se i Jaškin či Chytil

Josef Jandač předává českým hokejistům své vize a nápady. (14. února 2018).

Trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač zveřejnil nominaci na Carlson Hockey Games, turnaj v rámci Euro Hockey...

Olomoucko má šanci, že se druhý zápas s Opavou bude dohrávat

J. C. Fuller (ve žlutém) z Olomoucka útočí na koš Opavy kolem Jakuba Šiřiny.

Basketbalisté Ústí nad Labem ve čtvrtfinále play off NBL už podruhé zaskočili favorizované Pardubice a po domácí výhře...

Foxconn chce rozprostřít Mongoly po městě, vedení Pardubic tomu brání

Pracovnice montážní linky společnosti Foxconn

Tchajwanský výrobce elektroniky Foxconn, kterému vedení Pardubic zablokovalo přísun dělníků z Mongolska, chce...

Další z rubriky

U stadionu Zlaté přilby nabízí pardubická radnice k odkupu stovku parcel

Plochodrážní závod Zlatá přilba.

Ve Svítkově se chystá velký projekt pro výstavbu domů. Jen kousek od plochodrážního stadionu nabízí Nadace pro rozvoj...

VIDEO: Pardubické kino Sirius se po mnoha letech otevřelo. Zavál smutek

Na vývěsní tabuli mohli diváci zjistit, co se právě v kině promítalo, nebo co...

Poslední film z pravidelného programu se promítal v pardubickém kině Sirius na Vánoce roku 2006. Od té doby unikátní...

Útlý lupič se do chalup protáhl malým otvorem. Kradl nářadí i obrazy

Jeden z objektů ve Žlebských Chvalovicích na Chrudimsku, do kterého zloděj...

Pět případů vloupání do rekreačních chalup v obci Žlebské Chvalovice na Chrudimsku objasnili kriminalisté a obvinili...

Najdete na iDNES.cz