Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trafika roku uspěla s retrostylem, kromě novin a kuřiva nabízí posezení

  13:17aktualizováno  13:17
Nejlepší trafiku v zemi mají v Pardubicích. Alespoň podle poroty, která ve čtvrtém ročníku soutěže nejlepší stánek s tabákem v České republice vybírala. V kategorii kamenných obchodů totiž nejlépe uspěla trafika Karlovina Evy Houhové z Pardubic.

Nejlepší trafika je na Karlovině v Pardubicích. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Nejlepší prodejní místo vybírala porota složená z odborníků na marketing, obchod a zástupců pořadatelské společnosti PNS.

„Porotě se líbil vzhled naší prodejny i sortiment. Byť se může zdát, že je všude nabídka stejná, většinou se trafiky omezí jen na základní věci, jako je tabák nebo tisk. My máme i sortiment pro děti, dárky, nebo venku stolek s židličkami, to také všude nemají,“ uvedla vedoucí trafiky Eva Houhová.

Majitelka oceněné trafiky na Karlovině v Pardubicích.

Majitelka oceněné trafiky v Pardubicích.

Hodnotícími kritérii byla také kvalita vystavení tisku, zákaznický přístup a nabízené služby. „Porota hodnotila i celkový vzhled, originální řešení a využití moderních, inovativních postupů,“ uvedl generální ředitel PNS Radomil Juda.

Houhová říká, že se rozhodla zvelebit trafiku na Karlovině poté, co se z ní místo zaměstnankyně stala nájemkyně obchodu. „Rozhodla jsem se s tím něco udělat, ta trafika byla moc obyčejná a nevzhledná,“ řekla Houhová.

Následně její prodejna dostala nové výlohy s dřevěným obložením a celá se „převlékla“ do takzvaného retro stylu.

„Chtěla jsem, aby to lidi přitáhlo, aby se přišli podívat, protože i venkovní vzhled o něčem vypovídá,“ uvedla trafikantka roku. Podle ní se po předělání obchodu tržby zvedly na dvojnásobek. „Musela jsme však dost investovat a rozšířit sortiment.“

„Soutěž Trafika roku vznikla s úmyslem ukázat na význam tradiční trafikantské profese, která byla dlouho přehlížena. Počet přihlášených prodejen tisku narůstá již čtvrtým rokem. To dokazuje, že titul Trafika roku se stává mezi prodejci pojmem,“ uvedl generální ředitel Juda.

U absolutní vítězky mezi trafikami s pultovým prodejem porota ocenila mimo jiné využití prostoru na vystavení tisku v podobě výlohového parapetu i stylově uzpůsobený exteriér prodejny.

„Porota skutečně objíždí všechny trafiky, které se do soutěže přihlásí. Každý přitom musí ukázat, že je na rozdíl od ostatních stánků něčím zvláštní. Pro nás však byl prvním impulsem chválící zákazníci,“ dodala Eva Houhová.

Pokus umístit se v soutěži o nejlepší trafiku tak vyšel pardubickému stánku hned napoprvé. Od pátku už tady je vystavená tabule s oceněním ze titul trafiky roku.

„Samozřejmě z toho plyne i finanční odměna od PNS a mediálních zástupců, což také není zanedbatelné,“ doplnila trafikantka z Karloviny Eva Houhová.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.Nejčtenější

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...

Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...Trochu mrtvé, pomyslel si Veselý. Diváky hecoval gesty i smečemi

Český reprezentant Jan Veselý střílí trestný hod na ruský koš.

Ačkoli český basketbalista Jan Veselý při výhře 80:78 nad Ruskem nekraloval statistikám, opět ukázal, jak je důležitou...

Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk v nejmenším z nich

Nehoda u Koclířova na Svitavsku si vyžádala jeden lidský život.

Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se...

Satoranský trefil vedení a pak se modlil. Přímluva proti Rusům zabrala

Tomáš Satoranský slaví s diváky českou výhru nad Ruskem.

Největší česká basketbalová hvězda Tomáš Satoranský sice za sebou má velké zápasy v Eurolize a NBA, přesto na...

Další z rubriky

Letní kino vzdá hold hokejovým legendám, následuje setkání s tvůrci

Hokejový brankář Jiří Holeček

Vzpomínky na letošní prázdniny už sice čtrnáct dní pozvolna blednou, ale rozhodně to neplatí pro Pardubické letní kino....

Zájem o zemědělské obory roste, do učení míří více žáků

Soutěž jízdy zručnosti s traktorem s přívěsem pro studenty středních...

Na střední školy v Pardubickém kraji bylo letos podáno skoro 10 tisíc přihlášek. Z nich přibližně čtvrtina je na...

Z místa lídra se starosta České Třebové stáhl, ambici vést město má ale dál

Česká Třebová je známá hlavně díky železničnímu uzlu. Vynikne město také

Bylo to překvapení, když se na začátku srpna starosta České Třebové Jaroslav Zedník neobjevil na postu lídra kandidátky...

Najdete na iDNES.cz