Aquapark s příjemnou vodou, kde si lze večer zaplavat i za desetikorunu

  8:08aktualizováno  15:43
Menší aquapark v Moravské Třebové je v parných dnech sice zaplněn k prasknutí, zato v kteroukoliv denní dobu potěší návštěvníky nízkou cenou vstupného a dlouhou otevírací dobou.

Přes letní prázdniny je vodní areál z roku 2004 otevřený od osmi ráno až do devíti hodin večer.

Fotogalerie

„Zejména v horkých dnech jsme s kapacitou na hraně, na druhou stranu díky dlouhé provozní době se lidé prostřídají,“ uvedla ředitelka technických služeb Gabriela Horčíková k nižší kapacitě akvaparku čítající 1 420 lidí.

Mělký rekreační bazén s jedním plaveckým bazénem vyhledávají zejména rodiny s dětmi, kterým vyhovuje tepelnými čerpadly ohřívaná voda v rozmezí 22 až 26 stupňů Celsia po celou dobu sezony. A ta je na Malé Hané dlouhá.

Areál se každoročně otevírá na konci května a podle vývoje počasí mívá jako jeden z mála otevřeno až do poloviny září.

Velký test koupališť

Nerezová vana rekreačního bazénu je vhodnější spíše k vodním radovánkám než k plavání. Kromě vodního hříbku je v něm mezi lidmi oblíbená masážní lavice s probublávající vodou na rozhýbání ztuhlého těla, pro děti zase šplhací síť a takzvaný houpací bazének. Pro ty nejmenší je tu brouzdaliště.

Poslední hodinu si zaplavete za desetikorunu

Kondiční plavci by měli navštívit bazén až tak kolem osmé večer. V plaveckém bazénu se čtyřmi dráhami si totiž zaplavou skoro zadarmo a z boku bazénu jim už nebudou děti skákat na hlavu.

Dospělí zaplatí za poslední hodinu plavání 10 korun, ovšem díru do peněženky neudělá ani celodenní vstupné, které vyjde na 65 korun, po poledni jen na 45 korun. Děti mají vstup od 10 do 50 korun. Ještě výhodněji pak vyjde předplacené vstupné.

I v Moravské Třebové tvoří tobogán hlavní dominantu viditelnou už po příjezdu na dostatečně velké parkoviště, které je společné pro sousední zimní halu. Z věže vede 50 metrů dlouhý tobogán. Strmější skluzavka, které tady říkají „kamikadze“, je o 20 metrů kratší.

Hodnocení MF DNES Aquapark v Moravské Třebové

Kvalita vody 1
Služby 3
Atrakce 1
Občerstvení 2
Parkování 1
Toalety 1

Celkové hodnocení 1,5

Známkujeme jako ve škole, nejlepší je jednička, nejhorší pětka. Test koupališť v Pardubickém kraji přinášíme v MF DNES každou sobotu po celé léto. Testovali jsme již pardubické koupaliště Cihelna, Letní pláž v Pardubicích, aquapark v Ústí nad Orlicí, letní koupaliště v Chrudimi a koupaliště ve Svitavách. Jak v testu dopadla, najdete na pardubice.idnes.cz.

Odvážnější plavci se mohou převléknout za některým z menších stromů, které poskytují v parných dnech příjemný stín, stydlivější mohou využít převlékacích kabin. Úschovné skříňky nejsou nikde vidět. Samozřejmostí jsou sprchy hned vedle toalet.

Šikovný instalatér by na druhou stranu měl pořádně seřídit sprchy před vstupem do bazénu. Po stisknutí tlačítka osvěžující proud nepřijde. Nedostačující tlak dostane z chrliče nanejvýš pár kapek, které pot z těla rozhodně nesmyjí. Na čistotě vody se však nedostatek neprojevuje.

Kuřáci musejí k bufetu

Neobvyklý je v českém prostředí zákaz kouření, a to jak v bezprostřední blízkosti bazénu, tak na travnatých plochách dál od bazénu. „V areálu máme pro kuřáky pouze jedno vyhrazené místo u bufetu. Lidé si stěžovali, že jim na dece kouří pod nos,“ řekla Horčíková k omezení, které přijali na základě podnětu návštěvníků.

Koho omrzí cachtání ve vodě, může si hned vedle areálu zahrát plážový volejbal či tenis. K dispozici jsou i ruské kuželky a stolní tenis.

Občerstvení se nijak nevymyká zaběhlému standardu letních koupališť v Česku, tedy rychlá obsluha ovšem se spoustou smažených polotovarů.

Nejčtenější

VIDEO: Na co zírá mašinfíra. Velkolepá podívaná na trase z Košic do Prahy

Výhled z lokomotivy Siemens Vectron společnosti Regiojet v čele vlaku RJ 1012...

Nový seriál iDNES.cz zahajujeme přelomovým videem českého internetu. Jako vůbec první jsme natočili kompletní cestu...

Pohárová osmifinále: Slavia přešla přes Chrudim, Teplice vyřadily Duklu

Autor prvního gólu Jan Sýkora (vpravo) ze Slavie se raduje se spoluhráči. Vedle...

Fotbalový Mol Cup pokračoval dvěma osmifinálovými duely. V tom prvním prohrála Dukla s Teplicemi 1:3, když všechny tři...

Srážka vlaku s člověkem omezila provoz na koridoru u Pardubic

Ilustrační snímek

Neštěstí v kolejišti zkomplikovalo v páteční odpolední špičce cestu vlaky z Prahy na Moravu po koridoru. Mezi Přeloučí...

Svitavské ulice se náhle noří do tmy, na nádraží je lepší jít s baterkou

Potemnělé ulice ve Svitavách v těchto dnech osvěcovala jen dálková světla aut.

Kdo se v těchto dnech chystá ve večerních hodinách vlakem do Svitav, měl by se vybavit dobrou baterkou nebo svítilnou v...

Cedule označující nikoli Havlovo náměstí zmizela, starosta by ho chtěl

Cedule už z litomyšlského informačního centra zmizela.

Toto není náměstí Václava Havla, říkala ještě donedávna cedule poblíž litomyšlského zámku. Tabulku, která zpravidla...

Další z rubriky

Cedule označující nikoli Havlovo náměstí zmizela, starosta by ho chtěl

Cedule už z litomyšlského informačního centra zmizela.

Toto není náměstí Václava Havla, říkala ještě donedávna cedule poblíž litomyšlského zámku. Tabulku, která zpravidla...

Nové sochy září na šedém morovém sloupu, do několika let se prý sladí

Ukotvení morového sloupu.

Jeden z nejhodnotnějších morových sloupů v České republice je po šesti letech opraven. Jen pár hodin před nedělním...

Kraj dal důvěru šéfům nemocnic, ve funkci mají zůstat šest let

Nemocnice v Pardubicích.

Generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald i jeho náměstek Vladimír Ninger byli v říjnu...

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝROBNÍ A VÝSTUPNÍ KONTROLOR VE STROJÍRENSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.cz