Svitavští basketbalisté se s Ústím nemazlili a doma ho smetli

10:30aktualizováno  10:30
První domácí zápas letošní basketbalové Mattoni NBL zvládli svitavští Tuři na jedničku. Hostující tým Ústí nad Labem s nimi hrál vyrovnanou partii pouze první poločas.

Tomáš Pětivlas, trenér Svitav. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Úvodní bodovou přetahovanou ukončil dvěma úspěšnými trojkovými pokusy domácí rozehrávač George, a zvýšil tak vedení Turů na sedm bodů. Hráči Ústí poté dokázali snížit na dvoubodový rozdíl, ale konečný účet poločasu měl hodnotu 39:29.

"My jsme byli v prvním poločase nervózní, byl to náš první domácí zápas. Všichni od nás očekávali vítězství. Hráči si to museli srovnat v hlavách," řekl domácí trenér Tomáš Pětivlas.

Z poločasové pauzy si hráči Svitav přinesli perfektní obranu a díky výhře 33:10 ve třetí čtvrtině si vytvořili dostatečný náskok a zápas kontrolovali.

V závěrečném dějství dostali příležitost hráči z lavičky, přesto se rozdíl dále navyšoval až na 96:58. "Rozhodl nástup do třetí čtvrtiny. Teprve přestávka a domluva v šatně nám pomohla. Hráči zlepšili koncentraci a k dobré obraně přidali i efektivní ofenzivu," dodal kouč Pětivlas.

Další zápas sehrají Tuři ve středu od 18 hodin na hřišti Chomutova.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Momentky z utkání Svitavy - Pardubice.
Čtvrtého semifinalistu NBL už přehrály: Svitavy zdolaly Pardubice

Basketbalisté Svitav se ve čtvrtém utkání v ligové sezoně dočkali první výhry, když v domácím derby zdolali svého krajského rivala Pardubice 66:64.  celý článek

Lubomír Růžička
Rotace nahuštěny. Růžička po derby ocenil skauting svého asistenta

Udržet Pardubice na 64 bodech? Za to už je nutné basketbalistům Svitav vyseknout poklonu. Pravdou je, že konkurenti v pondělním derby nejspíše zavřeli mušku v...  celý článek

Svitavští basketbalisté Garret Kerr (vlevo) a Jiří Jelínek bojují s Kamilem...
Střelci v derby do pauzy tápali, pak začal řádit svitavský Kerr

Oboustranný střelecký zmar provázel první část basketbalového derby mezi Svitavami a Pardubicemi. Hráči se začali trefovat až poté. Domácí Tuři nakonec...  celý článek