Eliška Chocholoušová, basketbalistka Pardubic, se snaží přihrát přes Veroniku Vlkovou z Valosunu Brno. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Studánka poločas trápila Valosun, v konci to nestačilo

• 0
Že nadechnutí se outsidera nemůže mít delšího trvání? Omyl, který vám rády vyvrátí basketbalistky pardubické Studánky.

V nedělním čtvrtém kole nadstavbové skupiny A2 Ženské basketbalové ligy na domácí palubovce pořádně potrápily favorita z Brna a podlehly 58:66.

Hráčkám Valosunu přitom byly prvních dvacet minut velmi vyrovnaným soupeřem. První čtvrtinu prohrály pouze tříbodovým rozdílem, v té druhé zaznamenaly dokonce 17 bodů, stejně jako soupeř.

To, co si však Pardubičanky pečlivě budovaly, tratily po první půli. Zkušenější Valosun v sestavě s Veronikou Vlkovou a reprezentantkou Ivou Večeřovou přidal na tempu i důrazu a výsledkem toho bylo vedení o devět bodů.

Podpora publika a výborný výkon Renáty Březinové pak znamenaly snížení až na šest, jenže Valosun nápor ustál a díky trestným hodům Vlkové vedení udržel.