Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mám o ní jinou představu, říká starosta Bohdanče o známé městské policii

  8:17aktualizováno  8:17
Městskou policii v lázeňském městě čekají změny. Starosta Bohdanče Ladislav Štěpánek má v úmyslu pověstný sbor omezit jak personálně, tak i v jeho územní působnosti.

Vůz městských strážníků v Lázních Bohdaneč | foto: Radek Kalhous, MAFRA

„Mám s naší městskou policií jisté plány, hlavní je, aby sloužila zejména našemu městu,“ uvedl starosta. Chce, aby bohdanečtí strážníci například přestali provádět hlídkovou výpomoc pro okolní obce a starali se o město a jeho nejbližší okolí. „Máme například smlouvu s městem Chvaletice, kterou bych chtěl ukončit,“ dodal Štěpánek.

Smlouva však má platnost až do roku 2018 a vedení Chvaletic ji nehodlá nijak zkracovat. „Zatím nevíme, jak rozhodnou zastupitelé v Bohdanči, nyní to je spíše neoficiální nápad pana starosty. My však rozhodně počítáme s dokončením smlouvy do roku 2018,“ uvedla starostka Chvaletic Blanka Zaklová.

Už nyní ale prošlo změnami vedení bohdanečské městské policie. Po roce opustila velitelskou židli Aneta Hámorská a prozatímně se na ni vrátil bývalý šéf Michal Jelínek.

„Zároveň ale chystáme výběrové řízení na nového vrchního strážníka, mám zkrátka o fungování městské policie jinou představu,“ dodal starosta Štěpánek.

To by znamenalo, že se městská policie v lázeňském městě odkloní od někdy až fanatického a militantního výkonu služby, který už dva z bývalých strážníků přivedl před soud, od něhož odešli s podmíněnými tresty.

V dubnu 2010 například stíhali dvousetkilometrovou rychlostí po Pardubicích muže, o němž tvrdili, že znají jeho kriminální minulost. Když ho dostihli, vytahovali ho z auta tak, že přišel o zub, následně jeho tělo poznamenala i další zranění.

Podobně se zachovali k muži v autě, který byl pod vlivem alkoholu, ale na sedadle spolujezdce a nezpůsoboval žádnou výtržnost. Za pomoci chvatů ho vytáhli z auta a nechali odvézt na záchytku.

Na serveru Youtube se krom toho strážníci chlubí svými videy, na kterých jsou zaznamenané například honičky v autech, jako vystřižené z amerických filmů, při nichž protijedoucí řidiči nestačili uhýbat z cesty. Naproti tomu se jen málokterý řidič odvážil v obci přišlápnout plyn a místní lidé si pochvalovali, že mají po dobu dovolených hlídané domy.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.Nejčtenější

Basketbalisté zdolali Rusko a přiblížili se historickému postupu na MS

Tomáš Satoranský se snaží vyzrát na ruskou obranu. Sleduje ho spoluhráč z...

Čeští basketbalisté zdolali v kvalifikaci o mistrovství světa Rusko v dramatickém duelu 80:78 a znovu se přiblížili...

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...

Trochu mrtvé, pomyslel si Veselý. Diváky hecoval gesty i smečemi

Český reprezentant Jan Veselý střílí trestný hod na ruský koš.

Ačkoli český basketbalista Jan Veselý při výhře 80:78 nad Ruskem nekraloval statistikám, opět ukázal, jak je důležitou...

Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk v nejmenším z nich

Nehoda u Koclířova na Svitavsku si vyžádala jeden lidský život.

Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se...

Další z rubriky

Skauti v Hlinsku slaví sto let. A také své válečné hrdiny

Výstava o historii skautů v Městském muzeu Hlinsko potrvá do 11.listopadu 2018.

Hlinečtí skauti slaví sto let od založení výstavou. Přibližuje dějiny hnutí, stejně jako klíčové momenty hlineckého...

Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk v nejmenším z nich

Nehoda u Koclířova na Svitavsku si vyžádala jeden lidský život.

Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se...

Letní kino vzdá hold hokejovým legendám, následuje setkání s tvůrci

Hokejový brankář Jiří Holeček

Vzpomínky na letošní prázdniny už sice čtrnáct dní pozvolna blednou, ale rozhodně to neplatí pro Pardubické letní kino....

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz