Sportovní park Pardubice 2018 se vydařil, nová tradice bude pokračovat

  8:21aktualizováno  8:21
Letošní ročník Sportovního parku Pardubice navštívilo přes 100 tisíc lidí, což bylo na úrovni loňského ročníku. Akce byla tak opět úspěšná a už nyní je jasné, že se bude konat minimálně v dalších dvou letech.

Sportovní park Pardubice 2018 do svého programu zařadil dvě sportovní novinky – hromadné běhy Gladiátor race a Barvám neutečeš. Druhá akce celý park úspěšně uzavírala. | foto: Lukáš Urban

Pardubičtí politici se ne úplně často na něčem shodnou. Existují ale výjimky. Jednou z nich je Sportovní park, který se letos potřetí konal v parku Na Špici.

Fotogalerie

„Je to jedna z mála věcí, za kterou se dá současné vedení radnice chválit. Určitě chceme, aby akce pokračovala i v dalších letech,“ uvedl lídr dnes opoziční ODS Karel Haas.

Čísla mu dávají za pravdu. Za devět dní sportování se v parku u soutoku Labe s Chrudimkou představilo přes 70 sportovních oddílů a subjektů, u nichž si zájemci, především děti a mládež, mohli vyzkoušet své sportovní dovednosti.

„Letošní ročník pokládáme za velmi úspěšný. Velký ohlas měly stanoviště horolezecké stěny, překážkové aktivity typu gladiátorských soutěží, gymnastika a parkur. Úspěšné byly i letošní novinky, běhy Gladiator Race Run a Barvám neutečeš,“ řekl manažer akce Pavel Stara.

A nutno dodat, že lidí by zřejmě do parku přišlo ještě více, jen kdyby nepanovalo téměř po celý čas události ohromné vedro. „Park Pardubice lákal návštěvníky stejně jako v minulých letech v hojném počtu a jsme tomu opravdu moc rádi. I přes vysoké teploty, které nás provázely skoro po celou dobu konání akce a měly na návštěvnost vliv, tu bylo většinou plno,“ uvedl Stara.

Vyšlo i propojení s dalšími akcemi hrací kartou

Pořadatelé letos navíc poprvé propojili sportovní park s dalšími událostmi ve městě a novinku si pochvalují. „Krok správným směrem bylo propojení dalších akcí s naší hrací kartou – lidé výhodnější vstupy využívali pro vstup na třetí dostihovou kvalifikaci, nebo při nákupu vstupenek na Friends Fest a na hokejový memoriál Zbyňka Kusého,“ uvedl Petr Mazánek z pořadatelské společnosti Deep Vision.

Velmi úspěšné pak bylo také napojení na dva velké běhy, které značně zvedly počet hostů parku Na Špici. „Skloubit dvě náročné akce, Gladiátor Race Run a Barvám neutečeš s naším programem bylo složité. Ale stálo to za to. Energie gladiátorů park nabila energií a adrenalinem, barvy jej rozzářily. Obě akce skvěle oživily náš program a velmi zvažujeme spolupracovat na dalších ročnících,“ řekl koordinátor projektu Lukáš Diepold.

Akce Sportovní park Pardubice navazuje na projekt Olympijského parku Pardubice 2016, který za 17 dní navštívilo více než 350 tisíc lidí. Loni se pak konal první ročník Sportovního parku Pardubice. Akce bude pokračovat dalšími ročníky i v letech 2019 a 2020.

„Nediskriminujeme žádný sport. Cílíme hlavně na děti a jejich rodiče, cílem je i prezentace klubů. Kromě zábavy tak Sportovní park plní i náborovou funkci,“ řekl Stara, který dokonce už oznámil termín Sportovního parku 2019.

„Doufám, že se nám společně podaří posunout Sportovní park Pardubice o kus dál i v roce příštím. To se bude konat od 10. do 18. srpna,“ dodal Pavel Stara.

Rozpočet celé akce byl přes 3,5 milionu korun. Město Pardubice na akci poskytly dotaci 1,2 milionu korun, dalších 500 tisíc korun poslaly přímo sportovním klubům. Půl milionem korun přispěl Pardubický kraj. S pořádáním pomáhalo kolem 150 dobrovolníků.

Nejčtenější

Pohárová osmifinále: Slavia přešla přes Chrudim, Teplice vyřadily Duklu

Autor prvního gólu Jan Sýkora (vpravo) ze Slavie se raduje se spoluhráči. Vedle...

Fotbalový Mol Cup pokračoval dvěma osmifinálovými duely. V tom prvním prohrála Dukla s Teplicemi 1:3, když všechny tři...

Srážka vlaku s člověkem omezila provoz na koridoru u Pardubic

Ilustrační snímek

Neštěstí v kolejišti zkomplikovalo v páteční odpolední špičce cestu vlaky z Prahy na Moravu po koridoru. Mezi Přeloučí...

Svitavské ulice se náhle noří do tmy, na nádraží je lepší jít s baterkou

Potemnělé ulice ve Svitavách v těchto dnech osvěcovala jen dálková světla aut.

Kdo se v těchto dnech chystá ve večerních hodinách vlakem do Svitav, měl by se vybavit dobrou baterkou nebo svítilnou v...

Cedule označující nikoli Havlovo náměstí zmizela, starosta by ho chtěl

Cedule už z litomyšlského informačního centra zmizela.

Toto není náměstí Václava Havla, říkala ještě donedávna cedule poblíž litomyšlského zámku. Tabulku, která zpravidla...

Žák zdemoloval dveře, lavice i podlahu, podle znalce byl nepříčetný

Ilustrační snímek

Vykopnuté dveře na dámské toaletě, zdemolované lavice i proražené linoleum na podlaze. To je necelý výčet řádění...

Další z rubriky

Pardubická koalice ztratila těsně před volbou radních další hlas

Radnice Pardubice.

Večer se koná v Pardubicích ustavující zastupitelstvo, které zvolí nové vedení města včetně primátora. Tím by se měl...

Kauza národního hřebčína je po letech u soudu, obžalobu četli tři hodiny

Část obviněných manažerů, kteří se domlouvali na opravách hřebčína

Krajský soud začal projednávat rozsáhlý případ oprav kladrubského hřebčína za evropské miliony. Obžaloba viní 17 lidí a...

Nové sochy září na šedém morovém sloupu, do několika let se prý sladí

Ukotvení morového sloupu.

Jeden z nejhodnotnějších morových sloupů v České republice je po šesti letech opraven. Jen pár hodin před nedělním...

Najdete na iDNES.cz