Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Mladá parta zkoušela trpělivost strážníků, incident bude řešit i soud

  17:05aktualizováno  17:05
Hrozba žalobou následovaná vulgárními výrazy a nakonec snaha ukrást služební telefon. Přesně takový průběh mělo prázdninové setkání pardubických strážníků s podnapilou skupinkou mladých lidí. Tu chtěli strážníci pokutovat za rušení nočního klidu. Celý incident nyní skončil obviněním.

Čtveřice mužů a jedna žena se v polovině srpna pohybovala v ranních hodinách poblíž restaurace U Josefa v pardubických Polabinách. Jejich hlasitému veselí hodlala hlídka učinit přítrž.

„Jménem zákona mlčte,“ vyzval strážník dvacetiletou dívku. Ta si ale nedala říci a neustále zasypávala strážníky řešící přestupek poznámkami a urážkami.

Když ji policisté chtěli dát dýchnout, odmítla to ona i její přítel s tím, že k tomu strážníci nemají důvod. Proto začal následné jednání party natáčet na mobilní telefon, což se opět nesetkalo s pochopením. Aktivní byla zejména dívka, která hrozila, že si bude na chování strážníků stěžovat a neustále opakovala, že má svá práva.

„Opět jí strážníci v klidu upozornili na to, že jsou oprávněni pořizovat při výkonu služby záznamy, které následně přiloží jako důkaz do správního řízení, v němž bude přestupek, s nímž na místě nesouhlasí, projednán,“ uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Natáčení chtěl nakonec zastavit i třiadvacetiletý přítel dívky, který vytrhl strážníkovi telefon a chtěl s ním utéci. Jeho snaha byla marná a po chvíli skončil na zemi. To už na místo dorazila i posila z místního oddělení a dívka „vychladla“.

„Mladá žena už začala spolupracovat a s řešením jejího přestupku na místě souhlasila,“ řekla policejní mluvčí.

Hranici trpělivosti zkoušela skupina ve stejný den opakovaně

Výstup jejího přítele však neskončil jen u finančního postihu. Událostí se začali zabývat kriminalisté.

„Ti mu sdělili obvinění za podezření z trestného činu krádeže ve stádiu pokusu i z útoku proti úřední osobě, kde trestní zákoník ukládá sazbu v délce až čtyř let odnětí svobody,“ sdělila Maturová.

Na celém počínání mladé skupinky je zarážející ještě jedna věc. Nebyl to v ten den totiž její první pokus o to „vytočit“ hlídku strážníků.

„Při výslechu dokonce vyšlo najevo, že tato parta mladých studentů se o něco podobného pokusila i na Pernštýnském náměstí. Jejich cílem údajně bylo zjistit, co vše si mohou ke strážníkům městské policie dovolit,“ dodala Maturová.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.Nejčtenější

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...

Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk v nejmenším z nich

Nehoda u Koclířova na Svitavsku si vyžádala jeden lidský život.

Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se...

Otec je namol a nevím si s ním rady, volal opilý syn strážníkům

Ilustrační snímek

V pondělí zasahovali městští strážnici na pardubické Dukle. Volal jim osmnáctiletý mladík, že je se svým otcem v...

Další z rubriky

Z místa lídra se starosta České Třebové stáhl, ambici vést město má ale dál

Česká Třebová je známá hlavně díky železničnímu uzlu. Vynikne město také

Bylo to překvapení, když se na začátku srpna starosta České Třebové Jaroslav Zedník neobjevil na postu lídra kandidátky...

Letní kino vzdá hold hokejovým legendám, následuje setkání s tvůrci

Hokejový brankář Jiří Holeček

Vzpomínky na letošní prázdniny už sice čtrnáct dní pozvolna blednou, ale rozhodně to neplatí pro Pardubické letní kino....

Manažeři v kauze kladrubského hřebčína stanou po pěti letech u soudu

Zástupci dánského království vybírali starokladrubského bělouše pro dánský dvůr,

Půl roku se soudce probíral spisem v kauze kladrubského hřebčína. Sedmnáct obviněných manažerů stavebních firem se mělo...

Najdete na iDNES.cz