Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rekordmani hlásí své děti i do šesti pardubických školek najednou

  8:14aktualizováno  8:14
Více než 870 míst ve 30 mateřských školkách nabízí magistrát Pardubic jako zřizovatel rodičům nejmenších dětí. Jistotu přijetí mají pětileté děti, pro něž je poslední ročník předškolního vzdělávání v mateřské škole povinný. Někteří rodiče podali i šest přihlášek do různých školek po Pardubicích.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: freeimages

V některých školkách je sice převis přihlášek, ovšem ne dramatický, možná i proto, že rodiče mohou podat přihlášku do libovolného počtu mateřských škol, a zvýšit tak šanci svého dítěte na přijetí.

„Na případná volná místa se ještě budou moci děti přihlásit podle informací na jednotlivých mateřských školách. Stále se řeší odklady a další místa se uvolňují i po vyřešení vícenásobných přihlášek. Často se také stává, že rodiče zapíší své dítě do jiné školky, a v původní školce se tak uvolní místo,“ řekla Iva Kamenická z odboru školství pardubického magistrátu.

Nejvíce bodů se uděluje za věk a trvalé bydliště

 Jistotu přijetí mají totiž děti předškolního věku, pro něž je předškolní vzdělávání podle zákona povinné. „Na tyto děti se v jejich spádovém obvodě určitě dostane,“ uvedla Kamenická.

Ředitelky školek nyní vyhodnocují přihlášky a rozhodují o přijetí. Nejvíce bodů se uděluje za věk a trvalé bydliště. Zda se dítě dostalo do vybrané školky, či nikoli, bude v Pardubicích jasné 10. června. To totiž končí 30denní správní řízení, které vedou ředitelky jednotlivých školek, a to měsíc od zápisu do mateřských škol.

„O výsledcích jsou rodiče informováni a mohou sledovat průběžné pořadí na webové aplikaci zapisy.pardubice.eu,“ řekl náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký.

Poté budou ředitelky jednotlivých mateřských škol vědět, kolik dětí mohou případně ještě přijmout.

V nedalekém Starém Hradišti pro následující školní rok přibírají více dětí, než bylo dosud běžné. Budova totiž potřebovala opravu a v jejím rámci se nabízelo rozšířit školku o jednu novou třídu malých uchazečů.

„Do nového oddělení začne od září chodit 24 dětí, dalších deset míst máme po letos odcházejících předškolácích. Místa jsme z velké části obsadili dětmi z našich spádových obcí a doplnili uchazeči odjinud, například z Polabin,“ řekla ředitelka Mateřské školy ve Starém Hradišti Tereza Snášelová.

Do svitavské školky Milady Horákové se dostaly všechny děti, tedy i ty nejmenší dvouleté.

„Pro druhé kolo jsme nechali čtyři místa. U těch nejmenších dvouletých trváme na určité míře samoobslužné činnosti, tedy aby byly bez plen, to bychom v množství dětí v jedné třídě nezvládli,“ řekla ředitelka Mateřské školy Milady Horákové Petra Nováková.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.Nejčtenější

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...

Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...Trochu mrtvé, pomyslel si Veselý. Diváky hecoval gesty i smečemi

Český reprezentant Jan Veselý střílí trestný hod na ruský koš.

Ačkoli český basketbalista Jan Veselý při výhře 80:78 nad Ruskem nekraloval statistikám, opět ukázal, jak je důležitou...

KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk v nejmenším z nich

Nehoda u Koclířova na Svitavsku si vyžádala jeden lidský život.

Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se...

Další z rubriky

Skauti v Hlinsku slaví sto let. A také své válečné hrdiny

Výstava o historii skautů v Městském muzeu Hlinsko potrvá do 11.listopadu 2018.

Hlinečtí skauti slaví sto let od založení výstavou. Přibližuje dějiny hnutí, stejně jako klíčové momenty hlineckého...

VIDEO: Hledají se řidiči, kteří jeli kolem sraženého chodce v Krouně

Šipka u silnice směrem z křižovatky v Krouně na Poličku označuje místo nálezu...

Policie žádá o pomoc svědky nehody u Krouny na Chrudimsku. Stala se v sobotu 8. září deset minut před třetí hodinou v...

Zájem o zemědělské obory roste, do učení míří více žáků

Soutěž jízdy zručnosti s traktorem s přívěsem pro studenty středních...

Na střední školy v Pardubickém kraji bylo letos podáno skoro 10 tisíc přihlášek. Z nich přibližně čtvrtina je na...

Najdete na iDNES.cz