Na Zlaté tyčce se sejde světová skokanská špička. Moderovat bude Mareš

  16:14aktualizováno  16:14
Vůbec poprvé v historii se pardubická aréna promění v atletické kolbiště. V úterý večer se v ní bude v rámci sportovně-kulturní akce Zlatá tyčka skákat o tyči. Na ploše budou k vidění skvělí atleti, ale i populární moderátor Leoš Mareš.

Tvář pardubického mítinku Jiřina Svobodová-Ptáčníková spoléhá na bouřlivou podporu diváků. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Žádný led, basketbalové koše, florbalové či házenkářské branky ani hlína pro motokrosaře. A dokonce ani obří pódium či sektory pro vystavovatele.

Pardubická ČEZ Arena toho za více než deset let fungovaní zažila už skutečně hodně. Přesto se dočká premiéry. V úterý ji poprvé obsadí atleti.

Ti se v ní představí na akci nazvané Zlatá tyčka, při které se sejde světová špička ve skoku o tyči. Dá se očekávat, že muži budou překonávat laťku i v šestimetrové výšce.

"Bude to paráda a show. Taková akce zatím u nás chyběla," slibuje a zároveň zve diváky do haly česká tyčkařská jednička Jiřina Svobodová Ptáčníková.

Právě loňská mistryně Evropy z Helsinek bude největší českou nadějí. K vidění ale bude i několik medailistů z olympijského Londýna a i další výteční skokané.

Ovšem podle pořadatelů nepůjde zdaleka jen o vrcholový sport. Už od 17 hodin, kdy se aréna otevře pro veřejnost, bude možné sledovat i bohatý doprovodný program.

Divákům se představí i výtvarník a finalista televizní show

Vystoupí třeba výtvarník a performer Alex Dowis. Finalista soutěže "Česko-Slovensko má talent" slibuje publiku nevšední zážitek, který navíc budou lidé moci sledovat velmi detailně.

"Díky velmi kvalitnímu vybavení haly uvidí publikum celý průběh výtvarné akce nejen přímo na pódiu, ale také na vnitřním televizním okruhu," uvedl technický ředitel mítinku Jan Pecka s tím, že výtvarná show bude inspirovaná atletikou.

Prostor dostane také akrobatická a kabaretní skupina Lidoskop nebo DJ Mary C. Kruton. Ovšem pro většinu lidí budou největšími taháky známí moderátoři Leoš Mareš a Patrik Hezucký. Jejich vtipy a glosy doprovodily už nejednu podobnou akci.

"Mimo jiné budou k vidění akrobatky a akrobati, kteří na svých šálách zavěšených od střešní konstrukce haly předvedou kousky doslova beroucí dech," doplnila mluvčí akce Ivana Vejvodová s tím, že vstupenky jsou na pokladnách arény k dostání od 90 do 150 korun.

Za ně si většina diváků odnese hlavně sportovní zážitek. Ovšem jeden z nich i klíčky od nového vozu. Pořadatelé totiž vymysleli diváckou soutěž, jejíž hlavní cenou je automobil Hyundai i30. V něm odjede ten, kdo trefí nejlepší skočený výkon dne v obou kategoriích.

Kdo uhodne výkony vítězů, pojede domů novým autem

"Pro příklad - někdo bude tipovat, že v ženách vítězka zdolá 485 centimetrů a v mužích vítěz dá 601 centimetr. To by ale mohlo uhodnout víc lidí a auto je jedno, proto existuje druhé kritérium. Na kolikátý pokus to bude - na první, druhý nebo na třetí? A kdyby ani to nestačilo, tak tu máme rozlišení v čase. V kolik hodin nejlepší pokusy přijdou," uvedla Vejvodová.

Přihlášení do soutěže není nijak složité. Stačí k němu platná vstupenka a pak registrace na webových stránkách akce. "Na našem webu zlatatycka.cz je vedle všech informací o mítinku také návod, jak se soutěže zúčastnit," dodala Ivana Vejvodová.

Hlavní část akce, tedy atletické závody, začne v 19 hodin. Soutěžit se bude dvě hodiny. O půl desáté vše skončí vyhlášením vítězů a diváckých soutěží.Nejčtenější

Smrt koně na Taxisu. Vicody bohužel udělal chybu, lituje žokej Bartoš

Čtveřice jezdců padá na Taxisově příkopu během 128. ročníku Velké pardubické.

Nedělní Velká pardubická skončila fatálním zraněním pro devítiletého hnědáka Vicodyho. Nejtěžší tuzemský kros si vybral...

Hoch upadl do kómatu po operaci mandlí, postup nemocnice řeší policie

Výběrové řízení vypíše krajská firma, Nemocnice Pardubického kraje, ještě...

Policie prověřuje vážné poškození zdraví osmiletého chlapce, který loni v květnu podstoupil operaci mandlí v pardubické...Na Pardubicku havaroval autobus se šedesáti lidmi, polovina má zranění

Na Pardubicku havaroval linkový autobus.

U Časů na Pardubicku odpoledne havaroval linkový autobus, převrátil se na bok do pole. Podle záchranné služby v něm...

Kůň mě vláčel přes kilometr, pak mě kopytem vypnul, říká potlučený jezdec

Ján Mach se nyní pod vedením primáře Tomáše Brože zotavuje v pardubické...

Nepěkný obrázek se naskytl divákům v rámci mítinku Velké pardubické. V průběhu čtvrtého dostihu jezdec Ján Mach utrpěl...

VIDEO: Smutný výlov. Kvůli nákaze musejí hospodáři všechny ryby udusit

V Břehách na Přeloučsku začal výlov rybníka Buňkov. Veterinární správa nařídila...

Tradiční výlov rybníka Buňkov na Přeloučsku se ve středu změnil pro muže ve vysokých holínkách ve smutnou podívanou....

Další z rubriky

Jednání o pardubické koalici se protahuje, čeká se, jak se rozhodne ODS

Povolební koaliční jednání v Pardubicích zmrzlo.

Za dva týdny se bude konat v Pardubicích ustavující zastupitelstvo, které by mělo zvolit nové vedení města. Jenže aby...

Pardubická MHD musí s novinkami počkat na nové výběrové řízení

Nejmodernější část trolejbusové flotily pardubického Dopravního podniku, vůz

Vedení Dopravního podniku města Pardubic se rozhodlo vyhlásit novou soutěž na elektronický odbavovací systém. Původní...

Po nehodě autobusu zůstává v nemocnicích 15 lidí, hlavně na pozorování

Specializovaná firma odváží havarovaný autobus.

Po čtvrteční havárii autobusu u Dolních Ředic na Pardubicku zůstává v nemocnicích patnáct lidí. Mají hlavně lehká...

Najdete na iDNES.cz