Na Zlaté tyčce se sejde světová skokanská špička. Moderovat bude Mareš

  16:14aktualizováno  16:14
Vůbec poprvé v historii se pardubická aréna promění v atletické kolbiště. V úterý večer se v ní bude v rámci sportovně-kulturní akce Zlatá tyčka skákat o tyči. Na ploše budou k vidění skvělí atleti, ale i populární moderátor Leoš Mareš.

Tvář pardubického mítinku Jiřina Svobodová-Ptáčníková spoléhá na bouřlivou podporu diváků. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Žádný led, basketbalové koše, florbalové či házenkářské branky ani hlína pro motokrosaře. A dokonce ani obří pódium či sektory pro vystavovatele.

Pardubická ČEZ Arena toho za více než deset let fungovaní zažila už skutečně hodně. Přesto se dočká premiéry. V úterý ji poprvé obsadí atleti.

Ti se v ní představí na akci nazvané Zlatá tyčka, při které se sejde světová špička ve skoku o tyči. Dá se očekávat, že muži budou překonávat laťku i v šestimetrové výšce.

"Bude to paráda a show. Taková akce zatím u nás chyběla," slibuje a zároveň zve diváky do haly česká tyčkařská jednička Jiřina Svobodová Ptáčníková.

Právě loňská mistryně Evropy z Helsinek bude největší českou nadějí. K vidění ale bude i několik medailistů z olympijského Londýna a i další výteční skokané.

Ovšem podle pořadatelů nepůjde zdaleka jen o vrcholový sport. Už od 17 hodin, kdy se aréna otevře pro veřejnost, bude možné sledovat i bohatý doprovodný program.

Divákům se představí i výtvarník a finalista televizní show

Vystoupí třeba výtvarník a performer Alex Dowis. Finalista soutěže "Česko-Slovensko má talent" slibuje publiku nevšední zážitek, který navíc budou lidé moci sledovat velmi detailně.

"Díky velmi kvalitnímu vybavení haly uvidí publikum celý průběh výtvarné akce nejen přímo na pódiu, ale také na vnitřním televizním okruhu," uvedl technický ředitel mítinku Jan Pecka s tím, že výtvarná show bude inspirovaná atletikou.

Prostor dostane také akrobatická a kabaretní skupina Lidoskop nebo DJ Mary C. Kruton. Ovšem pro většinu lidí budou největšími taháky známí moderátoři Leoš Mareš a Patrik Hezucký. Jejich vtipy a glosy doprovodily už nejednu podobnou akci.

"Mimo jiné budou k vidění akrobatky a akrobati, kteří na svých šálách zavěšených od střešní konstrukce haly předvedou kousky doslova beroucí dech," doplnila mluvčí akce Ivana Vejvodová s tím, že vstupenky jsou na pokladnách arény k dostání od 90 do 150 korun.

Za ně si většina diváků odnese hlavně sportovní zážitek. Ovšem jeden z nich i klíčky od nového vozu. Pořadatelé totiž vymysleli diváckou soutěž, jejíž hlavní cenou je automobil Hyundai i30. V něm odjede ten, kdo trefí nejlepší skočený výkon dne v obou kategoriích.

Kdo uhodne výkony vítězů, pojede domů novým autem

"Pro příklad - někdo bude tipovat, že v ženách vítězka zdolá 485 centimetrů a v mužích vítěz dá 601 centimetr. To by ale mohlo uhodnout víc lidí a auto je jedno, proto existuje druhé kritérium. Na kolikátý pokus to bude - na první, druhý nebo na třetí? A kdyby ani to nestačilo, tak tu máme rozlišení v čase. V kolik hodin nejlepší pokusy přijdou," uvedla Vejvodová.

Přihlášení do soutěže není nijak složité. Stačí k němu platná vstupenka a pak registrace na webových stránkách akce. "Na našem webu zlatatycka.cz je vedle všech informací o mítinku také návod, jak se soutěže zúčastnit," dodala Ivana Vejvodová.

Hlavní část akce, tedy atletické závody, začne v 19 hodin. Soutěžit se bude dvě hodiny. O půl desáté vše skončí vyhlášením vítězů a diváckých soutěží.

Nejčtenější

Větev propíchla sedadlo spolujezdce v jedoucím autě, řidič vyvázl

Větev nezastavilo ani sedadlo spolujezdce. Řidič jel naštěstí sám.

O obrovském štěstí může vyprávět řidič z Orlickoústecka, kterému čelním sklem za jízdy prolétla až do auta silná větev....

ANKETA: Krajská města zdobí vánoční stromy, vyberte ten nejkrásnější

Vánoční strom

Centra měst ovládla vánoční atmosféra, ke které patří i ozdobené vánoční stromy. Jako už tradičně mohou čtenáři...

Muž před servisem na Pardubicku vykládal auta, umačkala jej plošina

Muže museli hasiči z pod návěsu vyprostit pomocí hydraulického zařízení.

Zaměstnance spediční firmy na Pardubicku přimáčkla při vykládání aut plošina. Utrpěl vážná zranění, kterým podlehl....

U silnice ležel mrtvý muž s kolem, málem ho ještě přejeli

Při nehodě u Spáleného Poříčí se těžce zranil cyklista. Po střetu s autem a...

Policie vyšetřuje nález mrtvého 37letého muže na silnici na Pardubicku. Vedle muže leželo kolo. Jestli na něm mrtvý...

Požár Apolenky někdo založil úmyslně, lidé z farmy jsou rozčarovaní

Ze shořelé stodoly zbyly jen obvodové zdi.

Velký požár farmy Apolenka u Pardubic, který minulý týden zničil stáje a zásoby sena a slámy na celou zimu, má...

Další z rubriky

Letní kino v Pardubicích má finanční potíže, nabídlo dárkové certifikáty

Promítání letního kina v Pardubicích.

Tradice bezplatného letního kina trvá v Pardubicích od roku 2006. Od té doby se jeho zakladatel Jan Motyčka s podnikem...

Opravené autobusové nádraží v Moravské Třebové hlídají před vandaly kamery

Autobusové nádraží v Moravské Třebové prokouklo.

Budova autobusového nádraží v Moravské Třebové se zaplivanou čekárnou a ještě horším bufetem v sousedství, který...

Chceme muzeum železnice i nulovou toleranci hazardu, říká starosta Chocně

Hlavní třída v Chocni přezdívaná „Masaryčka“ se po rekonstrukci z minulých let...

Podzimní komunální volby způsobily na choceňské radnici zemětřesení. Dlouholetí vládci z ODS utrpěli debakl a k veslu...

Najdete na iDNES.cz