Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pardubická ulice Teplého se uzavírá, opravy spojnice potrvají měsíce

  8:01aktualizováno  8:01
Ani na začátku prázdnin neskončily dopravní uzavírky v Pardubicích. V pondělí ráno dělníci obsadili Teplého ulici, která vede od Parama na křižovatku na Skřivánku. Pracovat tam budou až do listopadu.

Řidiči projíždějící Pardubicemi se musí v následujících měsících obrnit trpělivostí. Silničáři uzavírají důležitou ulici Teplého (ilustrační foto). | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Téměř celý červen pardubičtí řidiči proklínali opravu silnice od Wonkova mostu k univerzitě. Pokládka tichého povrchu totiž hlavně ve špičce beznadějně ucpávala město.

Od pondělí čekají na řidiče projíždějící krajským městem další výrazné dopravní komplikace. Začíná totiž uzavírka Teplého ulice, která je hlavní spojnicí do Přelouče či Chrudimi. Po klíčové cestě, která lemuje sídliště Dukla, denně projede více než deset tisíc aut.

"Modernizace vozovky potrvá od 8. července až do 30. listopadu a uskuteční se ve třech etapách," informoval náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

Vedení krajského úřadu přitom uznává, že předešlou opravu vozovky vedoucí přes Wonkův most dostatečně neprezentovalo. Pardubická radnice ve stejnou dobu zavřela i jiné silnice a ve městě se tvořily dlouhé kolony.

Kraj proto už rozmístil u příjezdů k uzavírce informační cedule, k informování lidí využije i své webové stránky nebo radniční zpravodaje Pardubic a Přelouče.

"O uzavírkách se občané dozvědí i z amplionů městského rozhlasu nebo z vysílání regionální televize," dodal hejtman kraje Martin Netolický.

Dopravní podnik zřídí provizorní depo

Ovšem i přes menší prázdninový provoz se dají čekat další potíže. Řidiči osobních aut si možná poradí průjezdem po bočních ulicích, ale hůře na tom budou třeba vozy dopravního podniku. Pro ně je Teplého ulice nenahraditelná.

"Ve chvíli, kdy se bude pokládat nový koberec, ulicí prostě neprojedeme. Počítáme s tím, že si tak provizorní depo zřídíme před budovou hlavního nádraží, kde je nejvíce prostoru. Těch uzavírek je skutečně hodně a každá nám nese nové potíže," uvedl ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán.

V první etapě, která potrvá do 21. července, začne kraj opravovat ulici od křižovatky s ulicí Lexova po vjezd do areálu dopravního podniku. Objízdná trasa povede obousměrně po Rožkově a Milheimově ulici a před čerpací stanicí v Pražské ulici se opět napojí na křižovatku Závodiště (u Parama).

"Ve směru od Přelouče bude pro tranzit vytyčena obousměrně objízdná trasa z mimoúrovňové křižovatky Závodiště po silnici I/37 směrem na Chrudim a poté přes okružní křižovatku Dražkovice ulicemi Chrudimská a Jana Palacha zpět do města. Pro MHD, hasiče a záchrannou službu bude platit speciální režim," uvedl Dušek.

Opravy budou stát více než 53 milionů, 85 procent zaplatí Unie. Stavební firma zmodernizuje povrchy včetně odvodnění, sanuje podkladní vrstvy a doplní značení.

Před zahájením stavebních prací silničáři od pátku do neděle uzavřeli nadjezd u Parama, kde se také už několik měsíců intenzivně pracuje.

"Do pátku doděláme rampu pro pěší a podchod. Už tím se doprava zlepší, budou však chybět odstavné pruhy," uvedl k situaci u Parama šéf krajského ředitelství silnic a dálnic Bohumil Vébr. Dodal, že druhá polovina mostu má termín dokončení do konce listopadu.

"Slíbili jsme však městu, že se pokusíme urychlit termím o dva měsíce, abychom otevřeli most ještě před konáním Velké pardubické. Tím bude ukončena oprava mostu a my budeme pokračovat směrem k nádraží," řekl Vébr.

Teplého ulice v Pardubicích se bude rekonstruovat ve třech etapách až do konce listopadu.

Teplého ulice v Pardubicích se bude rekonstruovat ve třech etapách až do konce listopadu.

Autoři: ,

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.Nejčtenější

Basketbalisté zdolali Rusko a přiblížili se historickému postupu na MS

Tomáš Satoranský se snaží vyzrát na ruskou obranu. Sleduje ho spoluhráč z...

Čeští basketbalisté zdolali v kvalifikaci o mistrovství světa Rusko v dramatickém duelu 80:78 a znovu se přiblížili...

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...

Trochu mrtvé, pomyslel si Veselý. Diváky hecoval gesty i smečemi

Český reprezentant Jan Veselý střílí trestný hod na ruský koš.

Ačkoli český basketbalista Jan Veselý při výhře 80:78 nad Ruskem nekraloval statistikám, opět ukázal, jak je důležitou...

Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk v nejmenším z nich

Nehoda u Koclířova na Svitavsku si vyžádala jeden lidský život.

Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se...

Další z rubriky

O senátní křeslo rozkročené mezi dvěma kraji bojují známá i dlouhá jména

Z billboardů promlouvá i známý trenér Martiny Sáblíkové a nyní i kandidát do...

Sázkové kanceláře před první kolem senátních voleb na Chrudimsku a v části Havlíčkobrodska nejvíce věří někdejšímu...

Skauti v Hlinsku slaví sto let. A také své válečné hrdiny

Výstava o historii skautů v Městském muzeu Hlinsko potrvá do 11.listopadu 2018.

Hlinečtí skauti slaví sto let od založení výstavou. Přibližuje dějiny hnutí, stejně jako klíčové momenty hlineckého...

Zájem o zemědělské obory roste, do učení míří více žáků

Soutěž jízdy zručnosti s traktorem s přívěsem pro studenty středních...

Na střední školy v Pardubickém kraji bylo letos podáno skoro 10 tisíc přihlášek. Z nich přibližně čtvrtina je na...

Najdete na iDNES.cz