Pardubická ulice Teplého se uzavírá, opravy spojnice potrvají měsíce

  8:01aktualizováno  8:01
Ani na začátku prázdnin neskončily dopravní uzavírky v Pardubicích. V pondělí ráno dělníci obsadili Teplého ulici, která vede od Parama na křižovatku na Skřivánku. Pracovat tam budou až do listopadu.

Řidiči projíždějící Pardubicemi se musí v následujících měsících obrnit trpělivostí. Silničáři uzavírají důležitou ulici Teplého (ilustrační foto). | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Téměř celý červen pardubičtí řidiči proklínali opravu silnice od Wonkova mostu k univerzitě. Pokládka tichého povrchu totiž hlavně ve špičce beznadějně ucpávala město.

Od pondělí čekají na řidiče projíždějící krajským městem další výrazné dopravní komplikace. Začíná totiž uzavírka Teplého ulice, která je hlavní spojnicí do Přelouče či Chrudimi. Po klíčové cestě, která lemuje sídliště Dukla, denně projede více než deset tisíc aut.

"Modernizace vozovky potrvá od 8. července až do 30. listopadu a uskuteční se ve třech etapách," informoval náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek.

Vedení krajského úřadu přitom uznává, že předešlou opravu vozovky vedoucí přes Wonkův most dostatečně neprezentovalo. Pardubická radnice ve stejnou dobu zavřela i jiné silnice a ve městě se tvořily dlouhé kolony.

Kraj proto už rozmístil u příjezdů k uzavírce informační cedule, k informování lidí využije i své webové stránky nebo radniční zpravodaje Pardubic a Přelouče.

"O uzavírkách se občané dozvědí i z amplionů městského rozhlasu nebo z vysílání regionální televize," dodal hejtman kraje Martin Netolický.

Dopravní podnik zřídí provizorní depo

Ovšem i přes menší prázdninový provoz se dají čekat další potíže. Řidiči osobních aut si možná poradí průjezdem po bočních ulicích, ale hůře na tom budou třeba vozy dopravního podniku. Pro ně je Teplého ulice nenahraditelná.

"Ve chvíli, kdy se bude pokládat nový koberec, ulicí prostě neprojedeme. Počítáme s tím, že si tak provizorní depo zřídíme před budovou hlavního nádraží, kde je nejvíce prostoru. Těch uzavírek je skutečně hodně a každá nám nese nové potíže," uvedl ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán.

V první etapě, která potrvá do 21. července, začne kraj opravovat ulici od křižovatky s ulicí Lexova po vjezd do areálu dopravního podniku. Objízdná trasa povede obousměrně po Rožkově a Milheimově ulici a před čerpací stanicí v Pražské ulici se opět napojí na křižovatku Závodiště (u Parama).

"Ve směru od Přelouče bude pro tranzit vytyčena obousměrně objízdná trasa z mimoúrovňové křižovatky Závodiště po silnici I/37 směrem na Chrudim a poté přes okružní křižovatku Dražkovice ulicemi Chrudimská a Jana Palacha zpět do města. Pro MHD, hasiče a záchrannou službu bude platit speciální režim," uvedl Dušek.

Opravy budou stát více než 53 milionů, 85 procent zaplatí Unie. Stavební firma zmodernizuje povrchy včetně odvodnění, sanuje podkladní vrstvy a doplní značení.

Před zahájením stavebních prací silničáři od pátku do neděle uzavřeli nadjezd u Parama, kde se také už několik měsíců intenzivně pracuje.

"Do pátku doděláme rampu pro pěší a podchod. Už tím se doprava zlepší, budou však chybět odstavné pruhy," uvedl k situaci u Parama šéf krajského ředitelství silnic a dálnic Bohumil Vébr. Dodal, že druhá polovina mostu má termín dokončení do konce listopadu.

"Slíbili jsme však městu, že se pokusíme urychlit termím o dva měsíce, abychom otevřeli most ještě před konáním Velké pardubické. Tím bude ukončena oprava mostu a my budeme pokračovat směrem k nádraží," řekl Vébr.

Teplého ulice v Pardubicích se bude rekonstruovat ve třech etapách až do konce listopadu.

Teplého ulice v Pardubicích se bude rekonstruovat ve třech etapách až do konce listopadu.

Autoři: ,

Nejčtenější

Rajčata zaplevelila koryto řeky ve Svitavách, právě dozrávají

V korytu rostou nejrůznější druhy rajčat. jen si vybrat - cherry, keříková či...

Koryto řeky Svitavy připomíná v těchto dnech rajčatovou plantáž. Rostliny vyrašily mezi velkými „šutry“ na břehu...

VIDEO: Na co zírá mašinfíra. Velkolepá podívaná na trase z Košic do Prahy

Výhled z lokomotivy Siemens Vectron společnosti Regiojet v čele vlaku RJ 1012...

Nový seriál iDNES.cz zahajujeme přelomovým videem českého internetu. Jako vůbec první jsme natočili kompletní cestu...

Zásahovka udeřila na výrobnu pervitinu v Chocni, zabavila i auta

Královehradecká zásahovka udeřila na výrobnu pervitinu v Chocni

Orlickoústečtí kriminalisté zaměření na drogovou trestnou činnost ve spolupráci s královéhradeckou zásahovkou udeřili v...

Dvaaosmdesátiletá řidička převrátila „stodvacítku“ na střechu

Policisté vyčíslili škodu na Škodě 120L na deset tisíc korun.

Dvaaosmdesátiletá řidička nezvládla v úterý odpoledne řízení své škodovky u Kostěnic na Pardubicku. Pro těžce zraněnou...

Žák zdemoloval dveře, lavice i podlahu, podle znalce byl nepříčetný

Ilustrační snímek

Vykopnuté dveře na dámské toaletě, zdemolované lavice i proražené linoleum na podlaze. To je necelý výčet řádění...

Další z rubriky

V Pardubicích i Svitavách zvýší bezpečnost dopravy nové kruhové objezdy

Do půlky listopadu budou silničáři opravovat kruhovou křižovatku v Přelouči.

V kraji přibudou kruhové křižovatky. Nejnověji začala jedna taková vznikat v Pardubicích u základny záchranné služby,...

VIDEO: Na co zírá mašinfíra. Velkolepá podívaná na trase z Košic do Prahy

Výhled z lokomotivy Siemens Vectron společnosti Regiojet v čele vlaku RJ 1012...

Nový seriál iDNES.cz zahajujeme přelomovým videem českého internetu. Jako vůbec první jsme natočili kompletní cestu...

VIDEO: Muzejníci vyprostili mince z hrnků, které ležely v zemi tři sta let

Poklad zkoumali pracovníci vysokomýtského Regionálního muzea.

Konzervátoři a archeologové Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě minulý týden opatrně rozebírali oba hrnky, které ležely...

Najdete na iDNES.cz