Martin Svědík, trenér fotbalistů Pardubic.

Martin Svědík, trenér fotbalistů Pardubic. | foto: Michal Klíma, MAFRA

S Plzní jsme odčinili minulý výpadek, těší kouče fotbalových Pardubic

• 0
V devátém kole ČFL porazil domácí tým Pardubic "béčko" mistrovské Plzně 3:1. Rezerva západočechů přitom díky reprezentační pauze přivezla trio hráčů ligového kádru - Ševínského, Filla a Horu.

Úvodní střelu zápasu si připsal aktivní Rešetár. Chvíli poté natáhl z 25metrů Hundák a jeho povedená "pumelice" skončila v šibenici. Po třinácti minutách to bylo 1:0.

Zvýšit vedení mohl Rešetár, který však táhlou střelou na zadní tyč orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Další příležitosti měli Kudrna, Jeřábek, Brychta a Petrus. Nikdo z nich však střelecké kopačky neměl a do kabin se šlo za stavu 1:0.

"Dovolím si tvrdit, že výhrou nad Plzní jsme odčinili náš výpadek v Ovčárech. Hráči předvedli velice poctivý výkon. Zejména v prvním poločase jsme měli precizní obranu, která hosty do ničeho nepustila. Naopak my jsme využívali každou možnost k útoku, což nám přineslo vedení," hodnotil úvodní půli trenér domácích Martin Svědík.

Druhou část hry zahájili hosté útočněji se snahou vyrovnat. Hned v úvodu si vypracovali slibnou šanci, ve které střídající záložník David Kůžel zblízka přestřelil. V 68. minutě se však radovaly Pardubice. Vedení 2:0 po centru Rešetára zajistil druhou trefou Hundák. Poté nebezpečně pálil plzeňský útočník Fillo, ale Shejbal pohotově vyrazil.

Na 3:0 zvyšoval Fikejz pět minut před koncem. Hned po rozehrávce pak pardubickou nepozornost potrestal střelou k tyči Dvořák a uzavřel na konečných 3:1.

"Kluci zaslouží absolutorium. Předvedli velmi dobrý výkon a mrzí mě jen zranění Petruse. Zatím nedokážeme říci, kdy bude připravený k dalšímu utkání," dodal kouč Svědík.