Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Radnice v Přelouči zavřela skatepark, sportovci byli příliš hluční

  14:02aktualizováno  14:02
Skateboardisté v Přelouči přišli po deseti letech o svůj sportovní areál. Místní skatepark je zavřený od konce prázdnin. Radnice totiž vyslyšela stížnosti obyvatel na příliš velký hluk a oblíbené místo mladých lidí uzavřela. Sportovní komise města nyní bude hledat pro areál jiné vhodné místo.

Ilustrační foto | foto: Ladislav Němec, MAFRA

"Lidé, kteří bydlí v okolí, si stěžovali na hluk, který se odsud ozýval. Nechali jsme proto hlučnost přeměřit hygienou a ukázalo se, že je tady několikanásobně vyšší," řekla starostka Přelouče Irena Burešová.

Na rozdíl od Pardubic totiž skatepark v Přelouči nemá zastřešení, takže se dunění koleček o podlahu nese otevřeným sportovištěm. "Skateboardistům pomalu končí sezona, venku už dlouho nebudou moci jezdit. Doufám, že přes zimu najdeme lokalitu, kam budeme moci rampy přemístit," řekla Burešová. Zatím však úředníci žádné místo vyhlédnuté nemají.

Milovníci skateboardingu tak za rampami budou muset zatím dojíždět. Na zastřešení skateparku, které by vyřešilo nadměrnou hlučnost, totiž Přelouč nemá peníze. Areál má přitom ve městě dlouhou tradici, fungoval zde deset let.

V Přelouči skatepark zavírá, v Ústí nad Orlicí roste

Na nový skatepark se naopak mohou těšit sportovci v Ústí nad Orlicí. Vznikne v areálu bývalé betonárky Prefy za 2,5 milionu korun. "Výhodou je jistě i to, že bude areál pod střechou," řekl starosta Ústí nad Orlicí Petr Hájek.

Polovinu potřebné sumy chce radnice v Ústí nad Orlicí získat z dotací ministerstva pro místní rozvoj. Investorem má být městská společnost Tepvos, která o ni může žádat, neboť provozuje městská sportovní zařízení.

Velký zastřešený skatepark mají i Pardubice, sportoviště vyšlo s přispěním státu na téměř 21 milionů korun. Přesto si možná vyžádá další investice, zdejší skatepark totiž není opláštěný a chybí mu větší zázemí.

Celoročně otevřené sportoviště v současnosti nabízí více než 1200 metrů čtverečních osvětlené a zastřešené plochy s mnoha překážkami. Měsíčně do areálu přijdou stovky sportovců a diváků.



Nejčtenější

Vyschlá přehrada Pařížov se stala atrakcí, místo vody je měsíční krajina

Téměř vyschlá přehrada Pařížov na řece Doubravě. (7.8.2018)

Přehrada Pařížov byla postavená před 105 lety, aby chránila okolní krajinu před povodněmi. V roce 1997 ani její...

Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...



VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...

Zemřel plochodrážní jezdec Jedrzejak. Opora Pardubic spáchala sebevraždu

Závody ploché dráhy ve Slaném

Ve věku 39 let zemřel v úterý polský plochodrážní jezdec Tomasz Jedrzejak, který v posledních letech patřil v české...

Honí mě chlapi s lopatami, opakoval muž. Celou noc seděl na stromě

Městská policie Pardubice mění vzhled svých vozidel. Foto: MP

Neobvyklý zásah si brzy ráno připsali pardubičtí strážníci. Z koruny vzrostlého listnáče v chatové oblasti v Brozanech...

Další z rubriky

Honí mě chlapi s lopatami, opakoval muž. Celou noc seděl na stromě

Městská policie Pardubice mění vzhled svých vozidel. Foto: MP

Neobvyklý zásah si brzy ráno připsali pardubičtí strážníci. Z koruny vzrostlého listnáče v chatové oblasti v Brozanech...

Sportovní park v Pardubicích rozpohyboval tisícovky dětí

Sportovní park Pardubice. (11.8.2018)

Kdo chtěl o víkendu zaparkovat v centru Pardubic, zejména tedy v blízkosti soutoku Labe a Chrudimky, brzy zjistil, že...

Kraj prověří v nemocnicích firmy podezřelé z korupce lobbistou Horáčkem

Nemocnice v Pardubicích.

Společnost První chráněná dílna, kterou vlastní ve vazbě sedící lobbista Tomáš Horáček stíhaný za úplatky, vydírání a...

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!

Najdete na iDNES.cz