Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf hokejového klubu Rohlík by měl skončit, vzkázali radní do Dynama

  13:51aktualizováno  13:51
Pardubičtí politici se po delší době začali angažovat v hokejovém klubu. V pondělí přijali usnesení, které do Dynama nese jasné poselství: Nejsme vůbec spokojeni s tím, co se v klubu momentálně děje.

Pavel Rohlík | foto: Profimedia.cz

Zřejmě ani sám radní František Weisbauer nečekal, že se svým návrhem tak výrazně uspěje. Ráno přinesl do Rady města Pardubice materiál, ve kterém požadoval konec generálního manažera HC Dynamo Pavla Rohlíka a vypsání výběrového řízení na jeho pozici. Důvod? Dlouhodobý marast, do kterého klub postupně padá a jehož výsledkem je nyní boj na dně extraligové tabulky.

„Chtěl jsem hlavně odstartovat debatu nad záchranou pardubického hokeje dříve, než bude pozdě,“ uvedl radní zvolený za KDU-ČSL.

Nakonec však dosáhl mnohem více. Politici jeho návrh po delší debatě s poměrně velkou většinou hlasů přijali.

„Je to jasný vzkaz do klubu i fanouškům, že nejsme se stávající situací v hokeji vůbec spokojeni a že budeme tlačit na její vylepšení,“ uvedl náměstek primátora Jan Řehounek z hnutí ANO.

Bez souhlasu Šmidberského návrh nemůže projít

Zároveň však dodává, že nyní nikdo nemůže čekat, že se bude měnit ihned vedení klubu. To totiž město jako menšinový vlastník organizace prosadit nemůže.

„Jasné je, že všechny změny musí odsouhlasit také většinový majitel klubu Roman Šmidberský. My můžeme jen vyzvat zástupce radnice v klubu, aby přednesli naše požadavky. To je vše, co nyní můžeme dělat,“ doplnil Jan Řehounek.

Jenže to zase není tak málo, jak by se mohlo zdát. Vedení hokejového klubu potřebuje mít dobré vztahy s radnicí, a to hned z několika důvodů. Jednak proto, že město stále vlastní zhruba 30 procent akcií hokeje.

Ještě důležitější pak je, že mu patří Tipsport arena, ve které Dynamo hraje a v neposlední řadě radní posílají dotace na mládež či sponzorské peníze za reklamní prostor na ledě nebo na dresech hráčů.

„Mám za to, že je v klubu třeba nastolit pořádky, které ho dostanou do takové kondice, v jaké byl ještě relativně nedávno,“ uvedl František Weisbauer, který kolegům předložil celkem tři body ke schválení. „Prosadit bez prodlení vyhlášení výběrového řízení na člena představenstva s pravomocí generálního manažera,“ zněl ten nejdůležitější z nich.

Řízení organizace se změní

Načasování hlasování radních není vůbec náhodné. Včera odpoledne se totiž konala valná hromada hokejového klubu, na které se mělo hlasovat o změně řízení společnosti. Nově by měl být zaveden tzv. německý model.

„Tento způsob řízení, kdy operativa padá do rukou představenstva, které se zodpovídá dozorčí radě, je efektivnější a pružnější. Případný přechod řízení na německý model je zcela v kompetenci akcionářů klubu,“ komentoval zamýšlenou změnu Pavel Rohlík.

Ten se v pondělí naopak nechtěl vyjadřovat k aktivitě radních s tím, že by tak raději učinil až po zmíněné valné hromadě.

Jednou ze změn, co by nový styl řízení přinesl, by mělo být naopak povýšení Pavla Rohlíka do pozice předsedy představenstva, na které by vystřídal majitele Dynama Romana Šmidberského.

Zástupci města primátor Martin Charvát a jeho první náměstek Jiří Rozinek pak přejdou z představenstva firmy do dozorčí rady klubu.Nejčtenější

Vyschlá přehrada Pařížov se stala atrakcí, místo vody je měsíční krajina

Téměř vyschlá přehrada Pařížov na řece Doubravě. (7.8.2018)

Přehrada Pařížov byla postavená před 105 lety, aby chránila okolní krajinu před povodněmi. V roce 1997 ani její...

Zuřící řidič se vrhl na poslíčka s pizzou, který mu předtím vjel do cesty

Ilustrační snímek

Snaha o expresní doručení pizzy občas vede rozvozce ke stylu jízdy, který se spíše hodí na závodní okruh než na...Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...

VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...

Honí mě chlapi s lopatami, opakoval muž. Celou noc seděl na stromě

Městská policie Pardubice mění vzhled svých vozidel. Foto: MP

Neobvyklý zásah si brzy ráno připsali pardubičtí strážníci. Z koruny vzrostlého listnáče v chatové oblasti v Brozanech...

Další z rubriky

Sportovní park v Pardubicích rozpohyboval tisícovky dětí

Sportovní park Pardubice. (11.8.2018)

Kdo chtěl o víkendu zaparkovat v centru Pardubic, zejména tedy v blízkosti soutoku Labe a Chrudimky, brzy zjistil, že...

Jako pěst na oko, stěžují si lidé ve Třebové na novou tenisovou halu

V České Třebové vzniká nová tenisová hala. Neobejde se bez kritiky sousedů.

Spory mezi obyvateli České Třebové a vedením města vyvolala stavba nové tenisové haly. Lidé, kteří žijí v okolí, si...

Soupisky pro podzimní volby na radnice jsou v Pardubickém kraji už uzavřené

Radnice Pardubice.

V Pardubicích podalo kandidátku do komunálních voleb 15 uskupení, v roce 2014 jich bylo 17. V ostatních velkých městech...

Najdete na iDNES.cz