Z derby Chrudim (červená) - Pardubice.

Z derby Chrudim (červená) - Pardubice. | foto: Michal Klíma, MAFRA

První zápas po triumfu v ČFL: Chrudim doma utrpěla debakl 1:5

• 0
Snad jen symbolický úvodní výkop a pár minut hry na začátku druhého poločasu byly z pohledu domácí Chrudimi v sobotním utkání 28. kola ČFL s Domažlicemi (1:5) jakž takž v pořádku. I když...

Ve chvíli, kdy šel pětiletý Míša Tereska, v jehož prospěch se tentokrát vybíralo vstupné (léčí se z dětské obrny), do středového kruhu výkop za pomoci svého otce provést, spletl hlasatel dvakrát za sebou jeho křestní jméno.

Nebýt toho, že Chrudim už nikdo z třetiligového "trůnu" nemůže sesadit a ani Domažlice už reálně o moc nebojují, svádělo by utkání svým výsledkem ke všelijakým úvahám.

Takhle snad lze věřit slovům trenéra o "polevení mysli", které následovalo po vítězství v soutěži, a tomu, že šlo o sérii fatálních selhání mladé obrany poté, co po přestávce vystřídal zkušený stoper Tomáš Linhart, který z pozice kapitána hru zadních řad chrudimského MFK obvykle diriguje.

Trenér Pavel Jirousek byl ve svém pozápasovém hodnocení klidný, i když bylo poznat, že v kabině i během zápasu nenechával svoje hlasivky odpočívat.

"Jednak vidím stav týmu po zdravotní stránce, jak se nám to sypalo - už delší dobu to hrajeme na krev," poukázal na fakt, že záložník Mastík a útočník Vácha korzovali kolem hřiště s berlemi a sádrou na noze. A dodal: "To polevení mysli tam v závěru sezony je, ať chceme, nebo ne. Hráči dokázali něco, co vůbec nečekali, že by dokázat mohli. Na motivaci jsme přitom pracovali."

Domažlice šly ve 30. minutě do vedení 1:0, když se po dlouhém nákopu srazili obránce Radouš s brankářem Mrázkem, jejž přehodil hostující Kovařík. Chrudim se k útočení příliš nedostávala, nejčastěji o sobě dával v tomto směru vědět paradoxně krajní bek Štěpánek.

"V poločase jsme si řekli, že tudy cesta nevede a že zkusíme ten zápas zlomit," pokračoval Jirousek. V dění na hřišti se "domluva" okamžitě projevila, chrudimští fotbalisté "přidali plyn", a když v 57. minutě Adámek prodloužil hlavou do sítě trestný kop Kesnera, nikdo se nemohl příliš divit srovnání skóre na 1:1.

Jenže mezi 72. a 76. minutou domažličtí fotbalisté spustili za pomoci chyb domácí obrany "rodeo" - v krátkém sledu padly hned tři góly. A za necelých deset minut ještě jeden.

"Tým už v té chvíli neměl sílu na to, něco s tím zápasem udělat. Soupeř byl ve druhém poločase tak produktivní, že prakticky z každé šance vstřelil branku. 5:1 hovoří za vše, je to krutý výsledek, tak to ale je. Fotbal se hraje na góly a soupeř je dal," konstatoval Jirousek. Podle něho se už podobný exces opakovat nebude. "Hodíme to za hlavu, od pondělka jedeme dál," řekl.