Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Provizorní most u Parama je přetížený, silničáři ho musí vyztužit

  11:10aktualizováno  11:10
Velký počet těžkých kamionů projíždějící centrem Pardubic má za následek komplikaci, se kterou musí počítat o nadcházejícím víkendu řidiči v krajském městě. Silničáři totiž omezí průjezd po provizorním mostě u chemičky Paramo. V neděli pak bude most uzavřen na několik hodin úplně.

Provizorní most u pardubického Parama. | foto: Martin Švec, MAFRA

Nucené omezení dopravy na nejfrekventovanější silnici v Pardubickém kraji způsobil zhoršující se stav provizorního mostu na silnici I/37, po kterém denně projedou tisíce řidičů osobních i nákladních aut. K úpravě podpěry dojde po několika měsících. Doprava totiž byla převedena na most po uzavření sjezdu k Lidlu, k němuž došlo v říjnu loňského roku.

„Z důvodu prací spojených s vyztužením mostního provizoria bude v sobotu od 8 do 14 hodin řešen provoz na čtyřicetimetrovém úseku kyvadlově. Dopravu budou řídit pracovníci stavby,“ uvedla Pavla Kosíková z tiskového úseku magistrátu.

Fotogalerie

V neděli pak nechá investor stavby z Ředitelství silnic a dálnic uzavřít mostní provizorium mezi 13. a 16. hodinou úplně.

Ačkoliv nepříjemné omezení na silnici vedoucí od Chrudimi do Hradce Králové bude probíhat v době, kdy se nedá čekat výrazný provoz, jsou na možnou komplikovanou situaci připravení i policisté.

„Dopravní policisté jsou s omezeními seznámení a budou vše monitorovat. Udělají si předběžná opatření a uvidí se, zda budou posílené hlídky přímo na místě nebo v záloze. Návrat řidičů bývá v neděli kolem 17. či 18. hodiny. Věříme, že s opatrností a trpělivostí řidičů se celá situace zvládne,“ řekla policejní mluvčí Eva Maturová.

V době nedělní uzavírky silnice nedaleko pardubického vlakového nádraží budou ve městě značené objízdné trasy. V případě nutnosti budou policisté připravení regulovat provoz na blízkých semaforech v přilehlých ulicích ručně. Tento způsob volí při hokejových utkáních u Tipsport areny či významných akcích konajících se poblíž frekventované silnice, jako je dostihová Velká pardubická, plochodrážní Zlatá přilba či Aviatická pouť.

„Víme, že plánované dopravní omezení jistě znepříjemní mnoha lidem víkendové cestování, ale je to nutnost, bez níž by náročná stavba, kterou provádí ŘSD, nemohla pokračovat,“ říká náměstek primátora zodpovědný za dopravu Jiří Rozinek, který prosí řidiče, aby v případě nutnosti použili jiné dopravní prostředky.

Úprava podpěry dočasného mostu vedoucího přes železniční trať Pardubice-Hradec Králové souvisí s rozšířením necelého kilometr dlouhého úseku silnice I/37 v lokalitě U Trojice. Stavba za více než tři sta milionů byla zahájena před necelým rokem a skončit by měla na podzim 2017. Jde o jedinou velkou silniční stavbu, která letos v kraji vzniká.

Momentálně stavební firmy stále budují základy mohutné opěrné zdi či nových mostů, které překlenou hlavní železniční koridor z Čech na Moravu i zmíněnou trať na sousední Hradec Králové.

Autor:


Nejčtenější

Vyschlá přehrada Pařížov se stala atrakcí, místo vody je měsíční krajina

Téměř vyschlá přehrada Pařížov na řece Doubravě. (7.8.2018)

Přehrada Pařížov byla postavená před 105 lety, aby chránila okolní krajinu před povodněmi. V roce 1997 ani její...

Zuřící řidič se vrhl na poslíčka s pizzou, který mu předtím vjel do cesty

Ilustrační snímek

Snaha o expresní doručení pizzy občas vede rozvozce ke stylu jízdy, který se spíše hodí na závodní okruh než na...Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...

VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...

Honí mě chlapi s lopatami, opakoval muž. Celou noc seděl na stromě

Městská policie Pardubice mění vzhled svých vozidel. Foto: MP

Neobvyklý zásah si brzy ráno připsali pardubičtí strážníci. Z koruny vzrostlého listnáče v chatové oblasti v Brozanech...

Další z rubriky

Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...

Za podvodné e-shopy soudí dva muže. Lidé jim poslali přes pět milionů

Obžalovaný Petr Blažek se svým obhájcem.

Krajský soud v Pardubicích začal projednávat rozsáhlé podvody, z nichž jsou obžalovaní dva muži z Přelouče. Podle spisu...

Řidič skútru zahynul na okraji Chrudimi, střetl se s nákladním autem

Střet řidiče skútru s kamionem u Sobětuch na Chrudimsku skončil tragicky.

Po střetu s nákladním autem zemřel odpoledne na okraji Chrudimi sedmapadesátiletý řidič skútru. Silnice od Chrudimi na...

Najdete na iDNES.cz