Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Převod vykoupených pozemků pro R35 zastavil nedostatek v textu

  14:29aktualizováno  14:29
Před týdnem měl být dokončen doposud největší jednorázový přesun pozemků do vlastnictví Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Jenže desítky parcel firmy Solvit potřebné pro stavbu prvních dvou úseků 27 kilometrů dlouhé rychlostní silnice R35 z Opatovic nad Labem do Ostrova se majetkem silničářů ještě nestaly.

Most na R35 v Opatovicích nad Labem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Je tomu tak i přesto, že společnost už návrhy kupních smluv dávno podepsala. Převod pozemků o celkové rozloze více než tří desítek tisíc metrů čtverečných na katastrech obcí Časy a Dolní Ředice byl podle informací z výpisu katastru nemovitostí zastaven jen pár dnů před uzavřením řízení.

„K zastavení došlo ze strany navrhovatele, kterým je v tomto případě ŘSD,“ uvedl vedoucí oddělení dokumentace Katastrálního úřadu pro Pardubický kraj Petr Jára.

Ani sami zástupci holické společnosti Solvit zabývající se zemědělstvím se k důvodu zdržení nechtěli vyjadřovat a odkazovali na svého advokáta Jiřího Tomka, který se silničáři o prodeji firemních pozemků jednal. „Odpovědět vám musí ŘSD,“ řekl stručně Tomek.

Podle ředitele společnosti Pudis, která pro ŘSD připravuje smlouvy o výkupech, se nejedná o nic zásadního. Kupní smlouvy jsou prý v pořádku a do Vánoc by měla být celá záležitost opravena.

„Jde o administrativní nedostatek v textaci Návrhu na vklad. Po dohodě s prodávajícím a s pardubickým Katastrem nemovitostí bylo podání vzato zpět, a současně bylo vyžádáno zaslání podepsané kupní smlouvy. Nejde o nic vážného,“ ujistil šéf firmy Pudis Martin Höfler.

Smlouvy na odkup pozemků, za které Solvit dostane od státu finanční náhradu v řádech milionů korun, se nebudou muset znovu podepisovat.

„U Solvitu se několikrát na jeho přání upravovaly kupní smlouvy. Chtěli tam mít veškeré pozemky včetně těch pozemků, kde jsou poloviční vlastníci. A návrh na vklad poté Pudis zaslal bez pozemků, kde je Solvit poloviční vlastník,“ upřesnila Iva Walterová z pardubické pobočky ŘSD.

Na úseku R35 od téměř zcela dokončené opatovické křižovatky až do Ostrova mají silničáři vykoupeno téměř 97 procent všech pozemků. Do konce roku by dle informací z katastru mělo ŘSD získat ještě dalších několik polností na katastru obcí Dašice, Horní Roveň, Městec a Ostrov. Většinou jde o pozemky majitelů, se kterými ŘSD zahájilo vyvlastnění.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.Nejčtenější

Basketbalisté zdolali Rusko a přiblížili se historickému postupu na MS

Tomáš Satoranský se snaží vyzrát na ruskou obranu. Sleduje ho spoluhráč z...

Čeští basketbalisté zdolali v kvalifikaci o mistrovství světa Rusko v dramatickém duelu 80:78 a znovu se přiblížili...

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...

Trochu mrtvé, pomyslel si Veselý. Diváky hecoval gesty i smečemi

Český reprezentant Jan Veselý střílí trestný hod na ruský koš.

Ačkoli český basketbalista Jan Veselý při výhře 80:78 nad Ruskem nekraloval statistikám, opět ukázal, jak je důležitou...

Špaček se cítí silnější, ve Winnipegu si vzal pod křídlo Reichela

Michael Špaček (80) oslavuje se spoluhráči z Winnipegu svou trefu.

Minule se v kempu Winnipeg Jets udržel málem až do konce. A letos pardubický hokejový odchovanec Michael Špaček...

Další z rubriky

Dabovat Funese po Filipovském bylo kamikaze, říká oceněný Krampol

Jiří Krampol převzal v Přelouči cenu za dlouhodobé herecké mistrovství společně...

Herec Jiří Krampol obdržel při udílení dabingových Cen Františka Filipovského v Přelouči společně s kolegyní Jaroslavou...

Motorkář v pádu srazil druhého v protisměru, oba museli do nemocnice

Střet motorkářů u Těchonína na Orlickoústecku. (15. 9. 2018)

Čelní střet dvou motorkářů skončil zraněním obou jezdců. Bourali v sobotu dopoledne na Orlickoústecku. A nehod...

V sobotu večer budou oceněni nejlepší dabéři. Šanci má Adamovská i Olšovský

Soška, kterou si v sobotu večer odveze z Přelouče některý z oceněných dabérů.

Vidět nejsou, ale jejich hlasem česky promlouvá Nicole Kidmanová nebo Jack Nicholson. V Přelouči budou v sobotu oceněni...

Najdete na iDNES.cz