Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Převod vykoupených pozemků pro R35 zastavil nedostatek v textu

  14:29aktualizováno  14:29
Před týdnem měl být dokončen doposud největší jednorázový přesun pozemků do vlastnictví Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Jenže desítky parcel firmy Solvit potřebné pro stavbu prvních dvou úseků 27 kilometrů dlouhé rychlostní silnice R35 z Opatovic nad Labem do Ostrova se majetkem silničářů ještě nestaly.

Most na R35 v Opatovicích nad Labem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Je tomu tak i přesto, že společnost už návrhy kupních smluv dávno podepsala. Převod pozemků o celkové rozloze více než tří desítek tisíc metrů čtverečných na katastrech obcí Časy a Dolní Ředice byl podle informací z výpisu katastru nemovitostí zastaven jen pár dnů před uzavřením řízení.

„K zastavení došlo ze strany navrhovatele, kterým je v tomto případě ŘSD,“ uvedl vedoucí oddělení dokumentace Katastrálního úřadu pro Pardubický kraj Petr Jára.

Ani sami zástupci holické společnosti Solvit zabývající se zemědělstvím se k důvodu zdržení nechtěli vyjadřovat a odkazovali na svého advokáta Jiřího Tomka, který se silničáři o prodeji firemních pozemků jednal. „Odpovědět vám musí ŘSD,“ řekl stručně Tomek.

Podle ředitele společnosti Pudis, která pro ŘSD připravuje smlouvy o výkupech, se nejedná o nic zásadního. Kupní smlouvy jsou prý v pořádku a do Vánoc by měla být celá záležitost opravena.

„Jde o administrativní nedostatek v textaci Návrhu na vklad. Po dohodě s prodávajícím a s pardubickým Katastrem nemovitostí bylo podání vzato zpět, a současně bylo vyžádáno zaslání podepsané kupní smlouvy. Nejde o nic vážného,“ ujistil šéf firmy Pudis Martin Höfler.

Smlouvy na odkup pozemků, za které Solvit dostane od státu finanční náhradu v řádech milionů korun, se nebudou muset znovu podepisovat.

„U Solvitu se několikrát na jeho přání upravovaly kupní smlouvy. Chtěli tam mít veškeré pozemky včetně těch pozemků, kde jsou poloviční vlastníci. A návrh na vklad poté Pudis zaslal bez pozemků, kde je Solvit poloviční vlastník,“ upřesnila Iva Walterová z pardubické pobočky ŘSD.

Na úseku R35 od téměř zcela dokončené opatovické křižovatky až do Ostrova mají silničáři vykoupeno téměř 97 procent všech pozemků. Do konce roku by dle informací z katastru mělo ŘSD získat ještě dalších několik polností na katastru obcí Dašice, Horní Roveň, Městec a Ostrov. Většinou jde o pozemky majitelů, se kterými ŘSD zahájilo vyvlastnění.

Autor:Nejčtenější

Novorozená holčička zemřela, když ji hlídal otec. Policie ho viní z vraždy

Policii zavolali na místo střelby exekutoři, na které muž mířil.

Policie obvinila otce čtrnáctidenní holčičky z vraždy dítěte. Čin se stal v Pardubicích ve středu 11. dubna dopoledne,...

Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...Senior zapomněl, kde zaparkoval. V autě zůstala nemocná manželka

(ilustrační snímek)

Do svízelné situace se dostal v Pardubicích senior, který zapomněl, kde zaparkoval. V autě zůstala jeho nemocná...

U vyhlášené zmrzliny auta už možná nezaparkují. Majitel obchodu je proti

Zastavit auto a pohodlně si dojít pár kroků pro zmrzlinu už dost možná nepůjde....

Slatiňany plánují, že budou více chránit lidi přecházející hlavní silnici v místě, kde se prodává vyhlášená zmrzlina....

Jandač nominoval na domácí turnaj, představí se i Jaškin či Chytil

Josef Jandač předává českým hokejistům své vize a nápady. (14. února 2018).

Trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač zveřejnil nominaci na Carlson Hockey Games, turnaj v rámci Euro Hockey...

Další z rubriky

Pardubická Palackého třída dostane víc světla a zeleně, aby lidé neutekli

Tým architektů představil koncepční studii na rekonstrukci Palackého třídy v...

Pardubice zahájí první etapu oprav Palackého třídy za dva roky. Kompletní oprava spojky mezi nádražím a centrem bude...

Cestující v Pardubickém kraji bude možná vozit po kolejích víc dopravců

Jednotka railjet poblíž České Třebové

Až dosud krajští politici tvrdili, že dopravu na železnici svěří po roce 2019 na dalších deset let jednomu dopravci. To...

Křižovatka smrti u Šedivce nad Letohradem bude od července kruhová

Další nehoda na Šedivci se stala 12. července 2016.

V červenci to bude pět let, kdy se na křižovatce u Šedivce nedaleko Letohradu odehrála dopravní nehoda, při níž...

Najdete na iDNES.cz