Radost hokejistů Pardubic

Radost hokejistů Pardubic | foto: Michal Růžička, MAFRA

Před pardubickými hokejisty stojí liberecká hráz se jménem Melicharčík

• 0
Překoná ho někdo? Tak přesně tato otázka se nabízí hokejistům Pardubic před dnešním duelem s libereckými Bílými Tygry. Neprůstřelnost gólmana Marcela Melicharčíka se zatím zastavila na čísle 195 minut.

Šestadvacetiletý brankář postupně vynuloval hráče brněnské Komety, Kladna a v neděli před domácím publikem na něho nevyzrál žádný ze soupeřů z Karlových Varů. Zejména zásluhou jeho výkonů Tygři poskočili hned za Pardubice na desáté místo.

Ovšem Východočeši vyjedou směrem na sever rovněž povzbuzeni vítězstvím, když v neděli uspěli proti chomutovským Pirátům poměrem 4:2.

Pardubice navíc může hřát bilance z prvního letošního extraligového souboje, který před vlastními fanoušky ovládly po drtivém závěru 6:4, když ještě před třetí třetinou prohrávaly 2:4. Tehdy však místo v liberecké bráně střežil Marek Schwarz.

Paradoxní je, že gólová produktivita Liberce byla při předešlých vítězných zápasech Tygrů mizerná. O to více ale byla efektivní, jelikož k zisku osmi bodů stačilo Liberci jen pět přesných zásahů. Mezi střelce se navíc hned ve třech případech zapsali obránci.

Nadále však platí, že největší nebezpečí pro soupeře představuje centr elitní formace Petr Nedvěd, který vládne týmovým statistikám. Avšak pozor si musí červenobílí dát i na druhou pětku, kterou táhne expardubický snajpr Martin Bartek, který s deseti zásahy vévodí klubovým střelcům.

Svěřenci trenéra Zdeňka Venery se postaví proti svému bývalému kouči Pavlu Hynkovi letos již potřetí. Oba soupeři se potkali již dvakrát v základní skupině European Trophy. Zatímco doma braly Pardubice všechny body za těsnou výhru 4:3, tak v liberecké odvetě sice sahaly znovu po vítězství, ale dvě trefy v závěrečné dvouminutovce převrátily vývoj na stranu Tygrů, kteří zvítězili 3:2.

Šanci složit reparát mají hráči Pardubic dnes od 18 hodin.