Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Největší nebezpečí na silnicích v Pardubickém kraji číhá u Svitav

  12:00aktualizováno  12:00
V Pardubickém kraji byla v letech 2013 až 2015 nejrizikovějším místem silnice I/35 v místě, kde se u obce Koclířov protíná se silnicí I/34. Na tomto místě nedaleko Svitav se stalo za poslední tři roky osm dopravních nehod, které si vyžádaly tři lidské životy a jedno těžké zranění.

Tuto informaci zveřejnila Allianz pojišťovna, která vydala již pošesté přehled nejrizikovějších úseků na tuzemských silnicích za poslední tři roky. Podle ní by si tedy v Pardubickém kraji měli motoristé dávat největší pozor na uvedené křižovatce. .

Křižovatka dvou silnic první třídy u Koclířova.

Křižovatka dvou silnic první třídy u Koclířova.

„Metodika nevychází z náhodných větších havárií, ani pocitově jako když se přidělují michelinské hvězdičky, ale z toho, že není normální takový úsek silnice, na němž se stává hodně závažných nehod. Podmínkou pro zařazení konkrétního místa do statistiky bylo, že na dané komunikaci se za poslední tři roky přihodily minimálně dvě na sobě nezávislé vážné dopravní nehody s těžkými zdravotními následky nebo úmrtím a současně mezi těmito tragickými místy nebyla vzdálenost větší než 100 metrů. Nehodové lokality byly dále porovnány podle četnosti dalších drobnějších nehod v daném místě,“ uvedl mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Z celkového množství takto definovaných nehodových míst poté pojišťovna sestavila celostátní žebříček 20 nejrizikovějších lokalit, tři kraje včetně Pardubického v něm nefigurují. Ale v každém kraji také identifikovala vždy po pěti nejzávažnějších úsecích.

V Pardubickém kraji by si podle těchto údajů motoristé měli dávat pozor také na silnici I/37 u Mikulovic, asi dva kilometry od Pardubic směrem na Chrudim. Tam se za poslední tři roky odehrálo šest dopravních nehod, které si vzaly jeden lidský život a přinesly také dvě těžká zranění.

Třetím nejhorším místem, co se nehodovosti v Pardubickém kraji týká, je také silnice I/37, tentokrát u Slatiňan, tři kilometry jižně od Chrudimi. Tam v posledních třech letech došlo ke čtyřem dopravním nehodám, které měly za následek jedno úmrtí a jedno těžké zranění.

Čtvrtým nejrizikovějším místem v kraji je opět na silnici I/37 v katastru Slatiňan, pátým křižovatka u Šedivce nad Letohradem na silnici I/11 a šestým úsek v katastru Vendolí na silnici I/34.

Úsek u Koclířova byl vyhodnocen jako nejrizikovější už při loňském hodnocení tříletého období.Na druhém místě krajského žebříčku skončila tehdy křižovatka na silnici I/37 v pardubické městské části Dražkovice. Na dalších křižovatka ulic Komenského a Lidické v Lanškrouně na Orlickoústecku, křižovatka v katastru obce Damníkov u Lanškrouna a silnice I/14 v katastru obce Sopotnice při vjezdu do jedné z odlehlých osídlených oblastí.

Aktualizovaná analýza vychází z databáze všech dopravních nehod v České republice evidovaných Policií ČR. Jsou v ní identifikována místa nejčastějších dopravních nehod s vážnými osobními následky v letech 2013 až 2015. Stejně jako v předchozích ročnících této analýzy byly i nyní posuzovány dálnice a silnice první třídy.

Autor:


Nejčtenější

Vyschlá přehrada Pařížov se stala atrakcí, místo vody je měsíční krajina

Téměř vyschlá přehrada Pařížov na řece Doubravě. (7.8.2018)

Přehrada Pařížov byla postavená před 105 lety, aby chránila okolní krajinu před povodněmi. V roce 1997 ani její...

Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...

Zemřel plochodrážní jezdec Jedrzejak. Opora Pardubic spáchala sebevraždu

Závody ploché dráhy ve Slaném

Ve věku 39 let zemřel v úterý polský plochodrážní jezdec Tomasz Jedrzejak, který v posledních letech patřil v české...

Honí mě chlapi s lopatami, opakoval muž. Celou noc seděl na stromě

Městská policie Pardubice mění vzhled svých vozidel. Foto: MP

Neobvyklý zásah si brzy ráno připsali pardubičtí strážníci. Z koruny vzrostlého listnáče v chatové oblasti v Brozanech...

Další z rubriky

Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...

Sportovní park v Pardubicích rozpohyboval tisícovky dětí

Sportovní park Pardubice. (11.8.2018)

Kdo chtěl o víkendu zaparkovat v centru Pardubic, zejména tedy v blízkosti soutoku Labe a Chrudimky, brzy zjistil, že...

Soupisky pro podzimní volby na radnice jsou v Pardubickém kraji už uzavřené

Radnice Pardubice.

V Pardubicích podalo kandidátku do komunálních voleb 15 uskupení, v roce 2014 jich bylo 17. V ostatních velkých městech...

Najdete na iDNES.cz