Žádné fronty ani bouřky. Festival pod „Kuňkou“ se konečně povedl

  14:30aktualizováno  14:30
Po několika letech, kdy festival na Kunětické hoře narušila nebo dokonce zcela ukončila prudká bouře, si lidé konečně užili povedenou sobotu. Také organizátoři zvládli extrémní nápor diváků. Na pivo či vstupenky se nečekaly žádné fronty.

Do varu dostala hudební nadšence třeba ostravská kapela Kryštof s frontmanem Richardem Krajčem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Nejdříve si vystát v úmorném vedru dlouhatánskou frontu na vstupenky. Poté znovu vystát frontu na vpuštění do areálu. Poté vydržet další frontu na pivo, pak rychle všechno sbalit a v lijáku utíkat z kopce dolů. Přesně takto v posledních letech vypadal festival České hrady na Kunětické hoře.

"Měli jsme snad čtyři roky po sobě na Kuňce smůlu. Jsme kvůli našim hostům moc rádi, že konečně vyšlo počasí. I když ty teploty byly skutečně extrémní," uvedla mluvčí festivalu Martina Reková.

Fotogalerie

Pravdou je, že tropické teploty odneslo několik lidí úžehem nebo nevolností. Vážnější potíže však pořadatelé nezaregistrovali.

"Snažili jsme se lidi kropit vodou, také byli v areálu záchranáři, kteří okamžitě přispěchali s pomocí. Také jsme měli na místě cisterny s užitkovou vodou na opláchnutí. Chtělo to, aby lidé hodně pili, ale to už jsme ovlivnit nemohli. Větší problémy hlášené nemám," řekla v nedělní poledne Reková.

Dobrou zprávou pro fanoušky populární hudby bylo i to, že se tentokrát nemuseli řadit do dlouhých front. A to i přesto, že jich dorazilo rekordní množství. "Přesná čísla zatím nemáme, ale prostým okem bylo jasné, že účast je veliká. Zájem lidí byl cítit podle předprodeje vstupenek," uvedla Reková, která odhad návštěvy MF DNES osm tisíc diváků nezpochybnila.

Lidé se naučili využít předprodej

První příjemné překvapení čekalo na hosty ve chvíli, kdy dorazili k pokladně. Kdo neměl lístek, koupil si ho do pěti či deseti minut. Fronta prakticky neexistovala.

"Lidé čím dál více využívají různé akce, během kterých prodáváme lístky. Mají totiž možnost při nich výrazně ušetřit. Jsme za to rádi, protože máme jistotu už před akcí, že o ni lidé mají zájem," doplnila Reková.

Pro někoho překvapivě se velké fronty nedělaly ani u stánků, kde se prodávalo pivo. Z části za to mohlo jistě počasí, ve kterém už čtyři desítky mohly znamenat poměrně těžkou "virózu", ale také pořadatelé nachystali některá opatření, která pomohla.

"Stánků a píp bylo letos více, také máme rychlostáčecí zařízení na čepování," říká za organizátory Klára Mixová.

Samozřejmě, že při tak velké účasti lidí nemohlo jít vše jako na drátkách. Kolony se například dělaly odpoledne před parkovištěm, během koncertu kapely Kryštof zase zlobilo ozvučení. "Hrajte nahlas, tady vzadu nic neslyšíme," volali lidé, kteří stáli v obrovském davu daleko od pódia.

To v pátek večer, kdy akce oficiálně začínala, vše probíhalo ještě ve větším klidu. Jednak nebylo tak velké vedro a pak také vzhledem ke kratšímu programu dorazilo méně lidí. I když hlavně kapela Mig 21 dokázala diváky pořádně nabudit.

"Normálně bychom museli končit, ale šéf festivalu Viktor Souček má v neděli svátek, tak si ještě jeden přídavek můžeme dovolit," hlásila hlavní postava Mig 21 Jiří Macháček do noci, kterou rozzářil i ohňostroj.

Nejčtenější

Rajčata zaplevelila koryto řeky ve Svitavách, právě dozrávají

V korytu rostou nejrůznější druhy rajčat. jen si vybrat - cherry, keříková či...

Koryto řeky Svitavy připomíná v těchto dnech rajčatovou plantáž. Rostliny vyrašily mezi velkými „šutry“ na břehu...

VIDEO: Na co zírá mašinfíra. Velkolepá podívaná na trase z Košic do Prahy

Výhled z lokomotivy Siemens Vectron společnosti Regiojet v čele vlaku RJ 1012...

Nový seriál iDNES.cz zahajujeme přelomovým videem českého internetu. Jako vůbec první jsme natočili kompletní cestu...

Zásahovka udeřila na výrobnu pervitinu v Chocni, zabavila i auta

Královehradecká zásahovka udeřila na výrobnu pervitinu v Chocni

Orlickoústečtí kriminalisté zaměření na drogovou trestnou činnost ve spolupráci s královéhradeckou zásahovkou udeřili v...

Dvaaosmdesátiletá řidička převrátila „stodvacítku“ na střechu

Policisté vyčíslili škodu na Škodě 120L na deset tisíc korun.

Dvaaosmdesátiletá řidička nezvládla v úterý odpoledne řízení své škodovky u Kostěnic na Pardubicku. Pro těžce zraněnou...

Žák zdemoloval dveře, lavice i podlahu, podle znalce byl nepříčetný

Ilustrační snímek

Vykopnuté dveře na dámské toaletě, zdemolované lavice i proražené linoleum na podlaze. To je necelý výčet řádění...

Další z rubriky

Se schválenou trasou D35 už hýbat nebudeme, říká nový starosta Litomyšle

Starosta Litomyšle Daniel Brýdl.

Působení pragmatického a vizionářského starosty Miroslava Brýdla po revoluci změnilo Litomyšl, ať už jde o stavby...

Svitavy nechtějí tuny soli uprostřed sídliště v Lánech

Sůl na sídlišti Lány ve Svitavách.

Před pár dny bývalá uhelná hala uprostřed svitavského sídliště v Lánech praskla a ven se vyvalila sůl. Firma Sovis tam...

Žák zdemoloval dveře, lavice i podlahu, podle znalce byl nepříčetný

Ilustrační snímek

Vykopnuté dveře na dámské toaletě, zdemolované lavice i proražené linoleum na podlaze. To je necelý výčet řádění...

Najdete na iDNES.cz