Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policisté našli mrtvolu podnikatele, který před lety fingoval svůj únos

  16:11aktualizováno  16:11
Pátrání po záhadě zmizelém podnikateli Karlu Taubem je u konce. Jeho tělo objevili kriminalisté před týdnem zahrabané v lese nedaleko obce Týnišťko na Orlickoústecku. Jak zemřel a kdo je vinen, zatím kriminalisté odmítají sdělit.

Soud s Karlem Taubem v roce 2013. | foto: iDNES.cz

Taubeho mrtvolu objevili policisté v sobotu před Velikonocemi. Podle starosty Týnišťka Stanislava Kopeckého ji našli v lese zhruba dva kilometry od obce blízko odbočky na Trusnov. V obci se o události ví, ale podrobnosti nikdo nezná.

„Šušká se o tom, ale je to všechno ve stylu jedna paní povídala. Verzí je prý více. Žádnou oficiální informaci k tomu nevíme,“ prohlásil Kopecký, podle kterého už na místě po nálezu nikdo nebyl. „Od té doby je zase klid,“ dodal starosta.

Karel Taube, rozený Holub, později Strümpf

Obžalovaný Karel Taube (rozený Holub) se při procesu snažil u hradeckého krajského soudu zpochybnit obžalobu, protože měl nové příjmení. V závěru případu používal jméno Karel Strümpf a považoval se za rakouského občana. Českého občanství se zřekl v červenci 2012 údajně proto, že mu televize zveřejněním případu pošpinila jméno.

"Přísahám na rakouský stát a rakouskou vlajku, že jsem nikdy únos neorganizoval," dušoval se při výslechu na policii a opakovaně se domáhal detektoru lži.

Taube pocházel jen z několik kilometrů vzdáleného Vysokého Mýta. Za jakých okolností zemřel, není jasné.

„Momentálně k tomu nemůžeme říci vůbec nic bližšího. Jediné, co můžeme sdělit je, že v případě nalezeného mrtvého lidského těla se jednalo o muže ve věku 62 let,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař.

Podle televize Nova Taube zmizel za nejasných okolností koncem loňského června, kdy mířil na jednání do Chroustovic. Auto podnikatele policisté poté našli v Chrudimi.

Taube se před královéhradeckým krajským soudem zpovídal v roce 2013 z fingování vlastního únosu, ke kterému mělo dojít v lednu předchozího roku v Litomyšli. Taubeho spolu s dalším mužem unesla dvojice rusky mluvících ozbrojenců. Následně oba skončili v Praze, kde byli několik dní v zajetí.

Taube se tehdy podle soudu domluvil s Martinem Bohuňkem z Vysokého Mýta, že mu za to, že ho Bohuněk unese a bude věznit, vyplatí odměnu 1,5 milionu korun. Taube vinu odmítal a snažil zorganizování akce svést na podnikatelku, se kterou měl intimní poměr a s níž se také přel o peníze.

Jeho verzi však soud neuvěřil a poslal ho v srpnu 2014 na 5,5 roku za mříže, čímž potvrdil předchozí verdikty. Ovšem i proti tomu poslednímu se Taubeho obhájce odvolal a případ nebyl pravomocně ukončen.

Autor:


Nejčtenější

Vyschlá přehrada Pařížov se stala atrakcí, místo vody je měsíční krajina

Téměř vyschlá přehrada Pařížov na řece Doubravě. (7.8.2018)

Přehrada Pařížov byla postavená před 105 lety, aby chránila okolní krajinu před povodněmi. V roce 1997 ani její...

Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...

Zemřel plochodrážní jezdec Jedrzejak. Opora Pardubic spáchala sebevraždu

Závody ploché dráhy ve Slaném

Ve věku 39 let zemřel v úterý polský plochodrážní jezdec Tomasz Jedrzejak, který v posledních letech patřil v české...

Honí mě chlapi s lopatami, opakoval muž. Celou noc seděl na stromě

Městská policie Pardubice mění vzhled svých vozidel. Foto: MP

Neobvyklý zásah si brzy ráno připsali pardubičtí strážníci. Z koruny vzrostlého listnáče v chatové oblasti v Brozanech...

Další z rubriky

Řidič skútru zahynul na okraji Chrudimi, střetl se s nákladním autem

Střet řidiče skútru s kamionem u Sobětuch na Chrudimsku skončil tragicky.

Po střetu s nákladním autem zemřel odpoledne na okraji Chrudimi sedmapadesátiletý řidič skútru. Silnice od Chrudimi na...

Soupisky pro podzimní volby na radnice jsou v Pardubickém kraji už uzavřené

Radnice Pardubice.

V Pardubicích podalo kandidátku do komunálních voleb 15 uskupení, v roce 2014 jich bylo 17. V ostatních velkých městech...

Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...

Najdete na iDNES.cz