Pardubický Jiří Cetkovský (v červeném) bojuje u mantinelu.

Pardubický Jiří Cetkovský (v červeném) bojuje u mantinelu. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Pět momentů, které rozhodly páté hokejové finále pro Pardubice

• 0
Pardubická aréna v úterý viděla další finálovou "divočinu". Domácí hráči porazili Kometu Brno 6:4 a v sérii vedou 3:2 na zápasy. Redakce vybrala pět momentů, které pomohly Pardubicím vyhrát pátý finálový zápas proti brněnské Kometě a získat tím mečbol v boji o titul. Jsou řazeny chronologicky, jak šly v utkání za sebou.

1. Sičákův skok do Divíškovy nahrávky

Pardubickému bekovi se v předchozích zápasech moc nedařilo, v 5. minutě se ale vyznamenal. Po sérii nepřesností v přesilovkové kombinaci se puku zmocnil brněnský Divíšek, který přízemní nahrávkou hledal spoluhráče najíždějícího do brejku. Sičák kotouč pokryl skokem a zmařil tak potenciální šanci Komety. Kdoví, co by se dělo, kdyby šla v tu chvíli do vedení.

2. První gól Pardubic z hole Cetkovského

Chvíli po nevyužité přesilovce se prosazuje domácí obr Cetkovský - kolem levé tyče vykroužil oblouk před bránu a pohodlně zakončil na zadní tyč bekhendovým blafákem.

3. Nahodilova hokejová symfonie

Kandidát na Zlatou helmu v soutěži České televize; tahle akce se řadí mezi nejpovedenější kousky sezony. Domácí rychlík Nahodil vystihl příhru Divíška, nechal za modrou "zamrznout" beka, přehodil si kotouč na forhend a puk poslal milimetrovou ranou do levého horního rohu. Trvaj máchl lapačkou naprázdno.

4. Ukázkově odbráněná oslabení

Pardubice dokázaly v zápase zvládnout jak oslabení 3 na 4, tak 3 na 5. Kometu v nich do větších šancí nepoustěly a pokud ano, poradil si s nimi gólman Růžička.

5. Cetkovského slalom mezi beky Komety

Šestačtyřicátá minuta znamenala pro domácí diváky velkou úlevu. Cetkovský nejprve složil soupeře v souboji, pak udělal dvě rychlé kličky mezi beky a stejně jako při úvodním gólu zakončil bekhendem. Hala pak nadšeně opakovala po hlasateli jeho jméno.

Šesté utkání v brněnské Kajot Areně se hraje již ve čtvrtek od 18:10, vysílá je přímým přenosem kanál ČT4 Sport.