Pardubičtí hokejisté ztratili zápas s Kladnem ve třetí třetině

11:57aktualizováno  11:57
Pardubičtí hokejisté si v neděli na kladenském ledě připsali proti domácím Rytířům druhou víkendovou porážku. Východočeši vedli po dvou třetinách 2:1, třetí jim ale nevyšla a podlehli 2:4.

Radost hokejistů Pardubic | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Pardubičtí hokejisté jeli do Kladna napravovat páteční domácí zaváhání s pražskou Slavií 2:3. To se jim nakonec ale nepovedlo. Je třeba říct, že měli jeden podstatný hendikep: v jejich sestavě tentokrát chyběl excelentní kanonýr Pavel Brendl, který v šesti zápasech v dresu Východočechů dokázal zatížit konta soupeřů hned pěti brankami.

Úvodní nesmělé oťukávání soupeřů ukončila situace ze 6. minuty. Byla smolná především pro gólmana Kladna Cháberu, který podcenil odraz puku o mantinel a vystartoval pro něj, a následně pro pardubického forvarda Nahodila, který touš nedokázal přes obránce dostat do odkryté branky.

Hosty příležitost nastartovala, v dalších minutách se snažili Cháberu ohrožovat především střelami z větší dálky. Následně byl vyloučen kladenský Toman, Pardubice přesilovku nevyužily a naopak po jejím konci Toman připravil pozici pro pálícího Bicka. Mířil ale vedle.

Neúspěšně skončila i další pardubická početní výhoda a první část přesilovky Kladna při vyloučení beka Píši za podražení, a tak se první třetina dohrála za stavu 0:0.

Po přestávce se Píša vrátil do hry, aniž by Pardubice utrpěly jakoukoli újmu. Vzápětí však střílel z levého kruhu do výstroje brankáře Růžičky domácí Hovorka. Pak mu nadělal problémy puk tečovaný Knotkem.

Chvíli nato zahrozily Pardubice - Radil se prodral před Cháberu, ale mezi betony netrefil. Radil byl posléze vyloučen za držení hole, hosté se sice ubránili, ale v 31. minutě přesto poprvé inkasovali. Valský se trefil přesně nad Růžičkovu lapačku.

O čtyři minuty později ale Pardubice předvedly "dvojdirekt". Nejprve se po nahrávce útočníka Koláře prosadil obránce téhož příjmení a pětadvacet vteřin nato uspěl v nájezdu Kousal, což hosty posadilo na koně.

Vstup do třetí třetiny se ovšem povedl Kladnu - po ideální přihrávce zpoza branky se radoval Bílek. A nezůstalo jen u toho: kapitán Kladna Patera si nabruslil před Růžičku a povedenou tečí poslal domácí do vedení 3:2. Brankář Pardubic se musel činit i potom, tým ale podržel.

Závěrečná power-play hostí přinesla definitivně radost kladenským Rytířům, kteří zachytili kotouč, a Hluchý pojistil jejich vítězství.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Prostějovský pivot Michal Norwa (v oranžovém) mezi Davidem škrancem (vlevo) a...
Pardubice přivedly náhradníka za marodící křídlo Škrance

Nepříjemné zranění kolene talentovaného křídelníka Davida Škrance, které si vyžádá několikaměsíční rekonvalescenci, přimělo vedení pardubických basketbalistů...  celý článek

Liberecký obránce Martin Ševc (vlevo¨v souboji s  Markem Račukem z Chomutova.
Ševc a Quenneville mají po faulech zastavenou hráčskou činnost

Liberecký obránce Martin Ševc a pardubický útočník Peter Quenneville dostali od disciplinární komise hokejové extraligy tresty za fauly v pátečních zápasech 4....  celý článek

Emil Sajfutdinov na trati Zlaté přilby
O Zlatou přilbu pojede v Pardubicích řada plochodrážních hvězd

Slavný plochodrážní závod Zlatá přilba bude mít i letos silné obsazení. Ve startovní listině 69. ročníku, jenž se pojede 1. října v Pardubicích, figuruje pět...  celý článek

Škoda Kodiaq Combi DSG 4x4 2,0 TDI /...