Pardubický Daniel Rákos padá v mlýnici vítkovických hokejistů.

Pardubický Daniel Rákos padá v mlýnici vítkovických hokejistů. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Pardubičtí hokejisté od druhé třetiny Liberec k ničemu nepustili

• 0
Od druhé třetiny bylo na ledě jedno mužstvo. Byl si toho dobře vědom i trenér hostujícího Liberce Jiří Kalous, který právě těmito slovy hodnotil včerejší zápas. Pardubice v něm zvítězily 5:1. Dvěma góly se předvedl Buchtele, po jednom dali Kolář, Zohorna a Radil.

"V první třetině jsme za Libercem zaostávali v agresivitě a pohybu. To se ale ve druhé části hry změnilo a dali jsme v ní důležitý gól na 1:1 a poté vývoj otočili," říkal po zápase spokojeně trenér Pardubic Pavel Hynek.

Pardubice napravovaly porážku ve Vítkovicích 3:4, Liberec zase nestačil doma na obhájce mistrovské trofeje Třinec (1:4).

Za hosty nehrál kapitán Nedvěd a v domácím dresu chyběli Elkins, Somík a Rákos. V první třetině šli do vedení hosté z Liberce.

Brzké vyloučení benjamínka pardubické sestavy Půhoného po pár vteřinách potrestal Bulíř. První velkou šanci vyrovnat měli domácí až v 15. minutě při přečíslení dua Starý - Koukal, domácí kapitán ale minul.

Stejně se vedlo i Kousalovi, jenž dostal koncem třetiny během přesilové hry dokonce výhodu trestného střílení. Do kabin odcházeli o chlup spokojenější hosté.

To se záhy po přestávce mělo změnit. Nejprve vyrovnal Kolář a pak dvakrát (ve 26. a 40. minutě) rozjásal davy v hledišti mladík Buchtele. Najednou to bylo 3:1 pro domácí. A to další příležitosti Pardubičtí promarnili. Prostřední část hry hodně bolela kapitána domácích Koukala, který dvakrát inkasoval do obličeje.

V závěrečné třetině Pardubice už Tygry k ničemu nepustily. Pojistku skóre přidali v rozmezí jedné minuty Zohorna a Radil a domácí fandové mohli slavit.

K dalšímu utkání zajíždějí pardubičtí hokejisté ve středu na led karlovarské KV Areny, následně v pátek hostí doma pražskou Spartu vedenou jejich loňským koučem Josefem Jandačem (obě utkání začínají shodně v 18 hodin).