Pardubičtí hokejisté od druhé třetiny Liberec k ničemu nepustili

12:14aktualizováno  12:14
Od druhé třetiny bylo na ledě jedno mužstvo. Byl si toho dobře vědom i trenér hostujícího Liberce Jiří Kalous, který právě těmito slovy hodnotil včerejší zápas. Pardubice v něm zvítězily 5:1. Dvěma góly se předvedl Buchtele, po jednom dali Kolář, Zohorna a Radil.

Pardubický Daniel Rákos padá v mlýnici vítkovických hokejistů. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

"V první třetině jsme za Libercem zaostávali v agresivitě a pohybu. To se ale ve druhé části hry změnilo a dali jsme v ní důležitý gól na 1:1 a poté vývoj otočili," říkal po zápase spokojeně trenér Pardubic Pavel Hynek.

Pardubice napravovaly porážku ve Vítkovicích 3:4, Liberec zase nestačil doma na obhájce mistrovské trofeje Třinec (1:4).

Za hosty nehrál kapitán Nedvěd a v domácím dresu chyběli Elkins, Somík a Rákos. V první třetině šli do vedení hosté z Liberce.

Brzké vyloučení benjamínka pardubické sestavy Půhoného po pár vteřinách potrestal Bulíř. První velkou šanci vyrovnat měli domácí až v 15. minutě při přečíslení dua Starý - Koukal, domácí kapitán ale minul.

Stejně se vedlo i Kousalovi, jenž dostal koncem třetiny během přesilové hry dokonce výhodu trestného střílení. Do kabin odcházeli o chlup spokojenější hosté.

To se záhy po přestávce mělo změnit. Nejprve vyrovnal Kolář a pak dvakrát (ve 26. a 40. minutě) rozjásal davy v hledišti mladík Buchtele. Najednou to bylo 3:1 pro domácí. A to další příležitosti Pardubičtí promarnili. Prostřední část hry hodně bolela kapitána domácích Koukala, který dvakrát inkasoval do obličeje.

V závěrečné třetině Pardubice už Tygry k ničemu nepustily. Pojistku skóre přidali v rozmezí jedné minuty Zohorna a Radil a domácí fandové mohli slavit.

K dalšímu utkání zajíždějí pardubičtí hokejisté ve středu na led karlovarské KV Areny, následně v pátek hostí doma pražskou Spartu vedenou jejich loňským koučem Josefem Jandačem (obě utkání začínají shodně v 18 hodin).

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jiří Krejčí usměrňuje pardubické fotbalisty.
Žižkov bude hrozit vysokými míči do vápna, varuje pardubický kouč Krejčí

Po dvou porážkách bez vstřelené branky by si pardubičtí fotbalisté zase rádi zakřičeli na znamení vítězství. Příležitost budou mít v zápase s žižkovskou...  celý článek

Pardubický basketbalista Dominez Burnett (vlevo) zakončuje kolem Christophera...
Burnettova paráda rozhodla: Pardubice si vezou z Rumunska výhru

Basketbalisté Pardubic vstoupili úspěšné do nové pohárové sezony. V prvním kole kvalifikace o FIBA Europe Cup zvítězili na palubovce rumunského CSU Sibiu...  celý článek

Václav Milík
Na Zlatou přilbu má zálusk řada plochodrážních hvězd. Včetně Milíka

Slavný plochodrážní závod Zlatá přilba bude mít i letos silné obsazení. Ve startovní listině 69. ročníku, jenž se pojede v neděli 1. října v Pardubicích,...  celý článek