KRYTÍ BALONU. Jan Jeřábek (v červeném) nikdy nedává soupeři míč zadarmo.

KRYTÍ BALONU. Jan Jeřábek (v červeném) nikdy nedává soupeři míč zadarmo. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Pardubičtí fotbalisté umlčeli českolipský Arsenal třemi góly

• 0
Jdeš do tří hráčů, nejsi Messi! křičel na hostujícího útočníka Karla Vrabce jeho českolipský trenér. I když se Vrabec snažil a ve 26. minutě dokonce vyrovnával na průběžných 1:1 z dálky z přímého volného kopu, do kvalit argentinského fotbalového všeuměla mu přece jen něco chybělo.

Pardubice tak vcelku s přehledem sobotní zápas znovu zvrátily na svou stranu a zvítězily nad Arsenalem Česká Lípa 3:1.

"Mohli jsme dát i víc gólů, hlavně ve druhém poločase na to bylo dost šancí," uvedl po zápase jeden z úspěšných střelců v domácím dresu, krajní záložník Martin Hundák, jenž měl sám na kopačkách ještě další dva.

Už v páté minutě vyrobil jeden z obránců Arsenalu fatální kiks nedůsledným odkopem přímo před Petruse a pardubický forvard vsítil jednu ze svých "nejlacinějších" branek pohotovou střelou k pravé tyči.

Po Vrabcově gólovém intermezzu a hluché desetiminutovce si zasloužený obdiv diváků vysloužila parádní akce zakončená Hundákem; s jistotou hrající Jeřábek si nejprve narazil s Javůrkem a následně vyslal přesnou "uličku" na nabíhajícího Hundáka. Ten uklidil balon po zemi do branky.

"Trenér po nás chce, abychom takhle sbíhali od autu do středu, když je přehuštěné hřiště," líčil Hundák, "a Honza Jeřábek to krásně nahrál."

Po přestávce ještě dorazil Petrusovu zblokovanou střelu Kudrna přesně umístěnou ranou. Hosté hrozili jen občas ze standardních situací, kde využívali výškové převahy.

V 73. minutě dal sice hostující Karlík gól, ale ten neplatil pro ofsajd. Protože první Chrudim vyhrála 2:0 v Písku, zůstávají Pardubice za ní na druhém místě ČFL. V příštím kole nastoupí fotbalisté v Roudnici nad Labem.