Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pardubický skatepark v provizoriu, stálého nájemce vybere město do roka

  16:58aktualizováno  16:58
Pardubický skatepark bude fungovat dál i přesto, že jeho provozovatel oficiálně skončil k 30. září. Budoucí koncesní řízení rozhodne o novém, ale to až někdy v příštím roce.

Skateboard v Pardubicích. | foto: Michal Klíma, MAFRA

„Do té doby bude skatepark dočasně spravovat firma Františka Solaře, Sk8park. Ta byla vybrána jak díky výhodnější cenové nabídce, tak díky provozní zkušenosti majitele,“ uvedla mluvčí magistrátu Iveta Koubková.

Pronájem skateparku do ukončení koncesní řízení zamezí dlouhodobějšímu uzavření areálu. Provozovatel bude ve prospěch města a uživatelů plnit domluvené činnosti, přičemž od města obdrží sjednanou odměnu a městu bude naopak hradit nájemné ve výši 720 000 korun bez DPH.

O dočasné provozování skateparku se po zveřejnění záměru ucházely dvě společnosti, vedle Sk8parku také Rozvojový fond Pardubice.

„V jeho případě by částka za roční provoz parku činila skoro 2,5 milionu korun bez DPH, cenová nabídka společnosti Sk8park se pohybovala kolem 1,7 milionu korun bez DPH za rok. Nabídka pana Solaře je pro město cenově výhodnější a jako přijatelnější se nám jeví i z hlediska poskytovaných služeb,“ uvedla náměstkyně primátora zodpovídající za správu majetku města Helena Dvořáčková.

František Solař má navíc s vedením skateparku již desetiletou zkušenost, a to díky spolupráci s předchozím provozovatelem, společností P. Ministr. Uživatelé areálu se nemusí bát jakýchkoli výrazných změn, nadále zde bude probíhat řada akcí či výukových kempů, víceméně stejná zůstane i provozní doba.

Skatepark Pardubice patří mezi největší sportoviště svého druhu v České republice. Má výhodu ve snadné dostupnosti poblíž vlakového a autobusového nádraží, nemá problém s parkováním.

Velkou výhodou areálu je i kompletní zastřešení překážkové plochy. Při loňské rozsáhlé rekonstrukci za sedm milionů korun v něm přibyly sprchy i šatny a sociální zařízení pro diváky. Příznivci skateboardingu mohou využívat venkovní street zónu, tréninkové doskočiště s molitanem či prodejnu sportovního vybavení, náhradních dílů a ochranných pomůcek.V areálu nechybí ani půjčovna sportovního vybavení či servis.

Autor:


Nejčtenější

Vyschlá přehrada Pařížov se stala atrakcí, místo vody je měsíční krajina

Téměř vyschlá přehrada Pařížov na řece Doubravě. (7.8.2018)

Přehrada Pařížov byla postavená před 105 lety, aby chránila okolní krajinu před povodněmi. V roce 1997 ani její...

Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...

VIDEO: Pardubické letiště okupantům odolávalo, i díky šrotu na ranveji

Letiště v Pardubicích.

Pardubické letiště dnes využívají především turisté. Civilním účelům ale začalo sloužit až v roce 1995. Do té doby...

Zemřel plochodrážní jezdec Jedrzejak. Opora Pardubic spáchala sebevraždu

Závody ploché dráhy ve Slaném

Ve věku 39 let zemřel v úterý polský plochodrážní jezdec Tomasz Jedrzejak, který v posledních letech patřil v české...

Další z rubriky

Za podvodné e-shopy soudí dva muže. Lidé jim poslali přes pět milionů

Obžalovaný Petr Blažek se svým obhájcem.

Krajský soud v Pardubicích začal projednávat rozsáhlé podvody, z nichž jsou obžalovaní dva muži z Přelouče. Podle spisu...

Bojiště u Králík ožije tanky i gripeny, Cihelna tu bude už po jednadvacáté

Historická technika během přehlídky.

V Králíkách začíná v pátek Cihelna 2018, už 21. ročník vojensko-historické akce, připomínající obranu státu v minulosti...

VIDEO: Hřebeč je děravý kopec. Vydal více než dva miliony tun surovin

Důlní závod v dobách, kdy fungoval, tedy před rokem 1991.

Málokdo si při cestách z Čech na Moravu přes Moravskou Třebovou po obávané „pětatřicítce“ uvědomuje, že při zdolávání...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz