Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wellness praská ve švech. Fitness jakbysmet, říká ředitel aquacentra

  8:48aktualizováno  8:48
Tři roky uplynuly od kompletní rekonstrukce pardubického aquacentra. Návštěvníci mohou využívat bazén, atrakce nebo wellness zónu. A je jich tolik, že je pro ně areál malý.

Ředitel pardubického aquacentra Jiří Vysoudil říká, že areál zaznamenal meziroční nárůst návštěvníků o sedm tisíc lidí. Největší zájem o wellness zónu. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

„V zóně wellness je především v zimních měsících skutečně plno. V loňském roce se zde zvedla návštěvnost oproti roku minulému téměř o tisíce návštěvníků,“ říká ředitel aquacentra Jiří Vysoudil.

Pardubické aquacentrum letos oslaví tři roky od otevření po rozsáhlé rekonstrukci. Co návštěvníci, zvykli si k vám chodit?
Řekl bych, že se většina lidí v Pardubicích na znovuotevření areálu těšila, takže nebyl důvod se bát, že by si lidé museli na bazén zvykat. Jediné na co si nově museli zvyknout byl elektronický odbavovací systém a společné šatny. 

Jak jste na tom s návštěvností?
Tu držíme vysokou. Loni v létě jsme přivítali miliontého návštěvníka. V roce 2014 jsme udrželi trend a návštěvníků přišlo víc než v roce 2013. Nicméně si uvědomujeme, že udržet dlouhodobě vysokou návštěvnost nebude jednoduché. Rádi bychom stále zkvalitňovali služby zákazníkům, tak abychom pro ně byli atraktivní centrum, kde se neustále něco děje.

Jaké aktivity máte připravené pro děti, případně pro matky s dětmi?
Naše aquacentrum je, ač to zní jako klišé, opravdu pro všechny věkové kategorie. Vzhledem k tomu, že naše organizace provozuje plaveckou školu, můžeme nabídnout kurzy plavání kojenců a batolat již od šesti měsíců věku. Pro děti předškolního věku pořádáme plavecké kurzy na výukovém bazénu, pro dětí starší pak na padesátimetrovém bazénu. Během všech prázdnin se snažíme odlehčit rodičům, a proto pořádáme příměstské tábory. Každoročně se k nám hlásí přes tisíc dětí. 

A pro dospělé a ostatní věkové kategorie? Přijdou si u vás i oni na své?
Pro dospělé pořádáme kurzy plavání, aqua aerobic, nezapomínáme ani na seniory, kterým nabízíme zdravotní cvičení ve vodě a jeden den v týdnu mají v dopoledních hodinách vyhrazené wellness jen pro sebe. Velkou část všech pronájmů na padesátimetrovém bazénu tvoří školy a sportovní kluby jak plavecké tak ostatní. Celkově se dá říci, že kdyby měl bazén místo osmi drah dvanáct, tak bude stále malý. Po rekonstrukci je náš areál oblíbené místo pro plavecká soustředění jak české reprezentace, tak zahraničních plaveckých klubů. Během roku se zde pořádají dvoje velké mezinárodní závody.

Jezdí k vám i z jiných měst?
Návštěvníci z jiných měst, především z oblasti bývalého východočeského kraje, tvoří většinu mimopardubických návštěvníků. Nejvíce jich k nám zavítá samozřejmě o víkendu, většinou jezdí do zóny Aqua, která je ideální pro rodiny s dětmi, kromě klouzaček zde je lezecká stěna, malý skokanský bazén, dětský bazén, vířivky.

Zvykli si lidé navštěvovat i wellness a další služby, jako je například posilovna?
Wellness především v zimních měsících, jak se říká praská ve švech. V loňském roce se zde zvedla návštěvnost oproti roku minulému téměř o sedm tisíc návštěvníků. Stejně tak tomu je i v našem fitness. Naší nespornou výhodou je, že návštěvníci mohou spojit vše v jedné návštěvě. Zacvičit si, jít si zaplavat, a na závěr relaxovat ve wellness. 

Měnily se po novém roce nějak ceny, musejí lidé počítat se zdražením?
Ano. Od ledna máme nový ceník. Kromě mírného navýšení cen, jsme reagovali i na připomínky našich návštěvníku a ceník maximálně zjednodušili.

Často se hovoří o tom, že pardubický bazén prodělává miliony, a město musí na jeho provoz doplácet. Jak se vám daří ekonomicky?
Od znovu otevření v roce 2012 se nám dařilo a daří splnit schválený rozpočet zřizovatele, kterým je město Pardubice.

Co technická stránka? Otevřený je tři roky, funguje vše jak má, nebo jste narazili na nějaké problémy?
V současné době řešíme opravy spojené s provozem, které se neliší od problému areálu podobného typu. Jedná se především o drobné stavební opravy obkladů a dlažeb, funkčnost jednotlivých atrakcí a zařízení. Vzhledem k tomu, že brzy budou končit záruční lhůty a servisní smlouvy s dodavateli je nutné připravit se na tuto skutečnost a vytvořit záložní finanční fond, který bude sloužit právě a jen na tyto opravy.

Připravujete nějaké novinky pro letní sezonu?
V létě se zaměřujeme na příměstské tábory, které také v letošním roce budeme pořádat celé prázdniny. Dále připravujeme automatické zavlažování na letní pláž a mnoho dalších drobných novinek, které zkvalitní relaxaci v jednotlivých zónách.

Kolik lidí aquacentrum zaměstnává?
Celkem 64 zaměstnanců v hlavním pracovním poměru a padesát brigádníků na výpomoc během sezony. 

Setkáváte se s nějakými připomínkami od návštěvníků? Co jim nejčastěji vadí?
Občas se setkáváme s připomínkami zákazníků a jsme za ně rádi. Je to pro nás důležitá zpětná vazba. Často si stěžovali na komplikovaný ceník, který jsme i právě proto zjednodušili.
Nejčtenější

Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...

U vyhlášené zmrzliny auta už možná nezaparkují. Majitel obchodu je proti

Zastavit auto a pohodlně si dojít pár kroků pro zmrzlinu už dost možná nepůjde....

Slatiňany plánují, že budou více chránit lidi přecházející hlavní silnici v místě, kde se prodává vyhlášená zmrzlina....Jandač nominoval na domácí turnaj, představí se i Jaškin či Chytil

Josef Jandač předává českým hokejistům své vize a nápady. (14. února 2018).

Trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač zveřejnil nominaci na Carlson Hockey Games, turnaj v rámci Euro Hockey...

Olomoucko má šanci, že se druhý zápas s Opavou bude dohrávat

J. C. Fuller (ve žlutém) z Olomoucka útočí na koš Opavy kolem Jakuba Šiřiny.

Basketbalisté Ústí nad Labem ve čtvrtfinále play off NBL už podruhé zaskočili favorizované Pardubice a po domácí výhře...

Foxconn chce rozprostřít Mongoly po městě, vedení Pardubic tomu brání

Pracovnice montážní linky společnosti Foxconn

Tchajwanský výrobce elektroniky Foxconn, kterému vedení Pardubic zablokovalo přísun dělníků z Mongolska, chce...

Další z rubriky

Všichni proti ANO. Malé strany v Pardubicích vytvářejí koalice

Radnice Pardubice.

Lidovci společně s TOP 09 nebo Pardubáci s Patrioty a Starosty. Tak by měly vypadat pardubické předvolební koalice....

Cestující v Pardubickém kraji bude možná vozit po kolejích víc dopravců

Jednotka railjet poblíž České Třebové

Až dosud krajští politici tvrdili, že dopravu na železnici svěří po roce 2019 na dalších deset let jednomu dopravci. To...

Útlý lupič se do chalup protáhl malým otvorem. Kradl nářadí i obrazy

Jeden z objektů ve Žlebských Chvalovicích na Chrudimsku, do kterého zloděj...

Pět případů vloupání do rekreačních chalup v obci Žlebské Chvalovice na Chrudimsku objasnili kriminalisté a obvinili...

Najdete na iDNES.cz