Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pardubické letní kino odehraje sezonu ještě v Tyršových sadech

  17:47aktualizováno  17:47
Hrozba, že letní kino v pardubických Tyršových sadech loni hrálo naposledy, se letos nesplní. Město odsouvá rekonstrukci parku, a tak zatím nemá důvod přesouvat bezplatné prázdninové promítání pod širým nebem.

Tyršovy sady v Pardubicích | foto: Radek Kalhous, MAFRA

"Ke stěhování kina už v tomto roce není z časového hlediska důvod," uvedl náměstek pardubické primátorky František Brendl.

Podle něj práce na rekonstrukci parku nezačnou dříve než v září. Na vylepšení za 50 milionů korun se musí vybrat firma.

"V rámci projektu opravy Tyršových sadů musí být ještě zpracována takzvaná tendrová dokumentace. Pak bude vypsána soutěž na realizaci celé akce, přičemž zhotovitele budeme znát nejdéle v srpnu či v září letošního roku," uvedl Brendl.

Nečekanou novinku s největší radostí přivítal provozovatel letního kina Jan Motyčka. Ten totiž už několik měsíců protestuje proti tomu, že by promítačka měla opustit park v centru města.

"Pro všechny příznivce pardubického letního kina máme skvělou zprávu. Nejnavštěvovanější prázdninový kulturní projekt posledních let v Pardubickém kraji se totiž i letos odehraje na svém obvyklém místě s neopakovatelným geniem loci – v Tyršových sadech," nešetří superlativy na svých webových stránkách Motyčka.

Pravdou je, že letní kino se těší velké oblibě. Jeho provozovatelé se snaží do programu dostat jak prověřené hity z let dávno minulých, ale i zajímavé evropské snímky či ty nejnovější hollywodské hity.

Především na kreslené rodinné filmy tak dorazí i čtyři tisíce diváků najednou. "Naším cílem je, aby letošní ročník byl nejvelkolepějším v historii kina a stal se tak důstojným rozloučením s tradiční lokalitou," uvedl Motyčka.

Na druhou stranu si řada obyvatel v okolí Tyršových sadů stěžovala na hluk, který návštěvníci dělají dlouho po skončení projekcí. Proto by se měl zvýšit dohled městské policie.

Motyčka může  být spokojený i s tím, že dokázal pro kino zajistit slušné místo pro příští sezony. "Od příštího roku bude kino přesunuto o několik desítek metrů dál k ulici Ke Stadionu. Nový prostor pro kino bude vytvořen v rámci přestavby Tyršových sadů," uvedl mluvčí radnice Ondřej Tušl.

Autor:


Nejčtenější

Vyschlá přehrada Pařížov se stala atrakcí, místo vody je měsíční krajina

Téměř vyschlá přehrada Pařížov na řece Doubravě. (7.8.2018)

Přehrada Pařížov byla postavená před 105 lety, aby chránila okolní krajinu před povodněmi. V roce 1997 ani její...

Zuřící řidič se vrhl na poslíčka s pizzou, který mu předtím vjel do cesty

Ilustrační snímek

Snaha o expresní doručení pizzy občas vede rozvozce ke stylu jízdy, který se spíše hodí na závodní okruh než na...Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...

VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...

Honí mě chlapi s lopatami, opakoval muž. Celou noc seděl na stromě

Městská policie Pardubice mění vzhled svých vozidel. Foto: MP

Neobvyklý zásah si brzy ráno připsali pardubičtí strážníci. Z koruny vzrostlého listnáče v chatové oblasti v Brozanech...

Další z rubriky

Jako pěst na oko, stěžují si lidé ve Třebové na novou tenisovou halu

V České Třebové vzniká nová tenisová hala. Neobejde se bez kritiky sousedů.

Spory mezi obyvateli České Třebové a vedením města vyvolala stavba nové tenisové haly. Lidé, kteří žijí v okolí, si...

Tisíce sportovců, ale i vědci, jdou dnes do akce. Park se otvírá

Olympijský park Pardubice

Minimálně dvanáct tisíc lidí, kteří si už pořídili hrací karty, mají dnešní datum vyznačené v kalendáři. Začíná totiž...

VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...

Najdete na iDNES.cz