Americký brankář Brandon Maxwell si výkony v přípravě důrazně řekl o místo v...

Americký brankář Brandon Maxwell si výkony v přípravě důrazně řekl o místo v sestavě Pardubic. | foto: Marek Podhora, MAFRA

Pardubičtí hokejisté ustáli tlak Zlína, Maxwell znovu čaroval

• 0
Hokejisté Pardubic uspěli v pozměněné sestavě na ledě Zlína. V dohrávce šestého kola Tipsport extraligy zvítězili poměrem 3:1.

Když změna, tak pořádná. Tím se zjevně řídila trenérská dvojice Dynama, když v hlavě spřádala plány na překonání zlínské defenzivy. A míchání se složením útočných formací zabralo. Hrdinou večera byl však opět brankář Brandon Maxwell, díky němuž Dynamo přečkalo drtivý nápor domácích.

Co všechno se hnulo v červenobílé sestavě? Král se Zadinou roztrhli zkušené duo Sýkora-Rolinek a z trojice mladíků přesunuli do první lajny centra Tomáška. Na střídačku se navíc v pozici dvojky vrátil uzdravený gólman Kristan a útoku mohl nově pomoci Kolář.

Paradoxně však za Pardubice skórovali v první třetině jen obránci. Nejprve krátce po přesilovce prošel za gólmana Kašíka tečovaný pokus Gregorce. V 17. minutě se při signalizovaném trestu prosadil ještě Ščotka.

Zlín byl směrem vpřed v úvodní části zcela neškodný. O jediné pozdvižení se postaral zdařilým průnikem Holík, ale Maxwell prostor pod vyrážečkou utěsnil. Tím výčet šancí skončil, za což notně prořídlé tribuny odměnily Ševce při odchodu do kabin pískotem.

Zlínský trenér Rostislav Vlach o přestávce musel bezpochyby zvýšit hlas, což mělo na jeho mužstvo pozitivní účinky.

Domácí přebrali aktivitu a na podstatnou část druhé dvacetiminutovky si pronajali útočné pásmo. Na Maxwella znovu létal jeden kotouč za druhým, ale americký brankář potvrzoval, že se něho může Dynamo spolehnout.

Když už ho ve 27. minutě překonal nahazující obránce Žižka, rozhodčí rozpažili a snížení Zlínu odepřeli kvůli postavení útočícího lotyšského forvarda Bukartse v brankovišti. Hosté se osmělili jen ve 36. minutě, kdy se Kašík vyznamenal proti sólu Tomáška.

Zlínští pokračovali v převaze i ve třetím dějství. Jejich snaha pramenila v přesilovkové snížení Bukartse. Jenže vzadu byl Maxwell, který spolehlivě likvidoval všechny další pokusy. Zlínský tlak uhasil až v poslední minutě Rolinek, který jedinou střelou Dynama v závěrečné třetině trefil v oslabení přes celé kluziště prázdnou bránu.