Zleva pardubický útočník Jan Kolář, obránce Sparty Adam Polášek a útočník David...

Zleva pardubický útočník Jan Kolář, obránce Sparty Adam Polášek a útočník David Tomášek. | foto: ČTK

Pardubičtí hokejisté vyhořeli v útoku. Maxwell na Spartu nestačil

• 0
Tady bylo třeba přidat hodně navíc. Jenže kromě výtečného představení brankáře Brandona Maxwella a obětavosti jeho spoluhráčů Marcinka a Štajnocha při padání do střel toho pardubické Dynamo v neděli moc nenabídlo; nepodařilo se mu vsítit ani jeden gól, na střely se Spartou prohrálo 17:41 a na hity 9:17. Suma sumárum je z toho ještě velmi příznivý výsledek 0:3 - poslední trefa pražských hostitelů mířila do prázdné branky.

První třetina přitom byla opticky vyrovnaná. Pardubický Nahodil v ní předvedl pěkné sólo, ovšem jeho bekhendová střela mířila vedle levé tyče. Sparta měla slibných příležitostí o něco víc, jednu obrovskou dokonce ve vlastním oslabení, ale nedokázala je dotáhnout.

Ve 20. minutě ale zadák hostí Ščotka vyfasoval zdvojený trest za vysokou hůl a Sparta potvrdila, že se její přesilovka neřadí k nejlepším v extralize náhodou. Polášek ji poslal do vedení přesnou ranou od modré čáry.

Od té chvíle Pražané protivníka svírali jako zápasníci sumó. Hodně aktivní byl zejména Netík, velmi dobré pozice však nevyužili ani Sabolič nebo Pech. Ojedinělou odpovědí Dynama byla rána Tomáška v přesilovce.

„Druhá třetina byla z naší strany špatná, dostali jsme se na začátku pod tlak a už jsme se z toho nevyhrabali. Chyběl nám pohyb a důraz v osobních soubojích,“ podotkl kouč Pardubic Richard Král.

Přesto Dynamo stále žilo - stav 1:0 trval. Rolinek ovšem pohrdl vyrovnat z trestného střílení a Poulíček pálil jen těsně vedle. V 51. minutě pak Sparta předvedla smrtící brejk, který Klimek řešil místo nahrávky přesnou střelou a Pardubice tím definitivně odrovnal. Sice zkusily power play, ale v té se pro faul Sýkory záhy hrálo pět na pět a Čajkovský pojistil vítězství Sparty.

„Třetí třetina byla z naší strany dobrá, asi jsme byli lepší. Bohužel nám ujeli a přečíslení proměnili. Tak zkušený mančaft, jako je Sparta, si to už pohlídal. Celkově zaslouženě vyhrál,“ uznal Král.

Další utkání pardubické Dynamo sehraje již v úterý od 17.30 ve Zlíně.