Pardubický obránce Jiří Vašíček (vlevo) čistí prostor před brankou.

Pardubický obránce Jiří Vašíček (vlevo) čistí prostor před brankou. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubičtí hokejisté protrhli smůlu, letos prvně porazili Slavii

• 0
Pardubičtí hokejisté porazili v nedělním utkání 42. kola extraligy přímého konkurenta v boji o předkolo play-off, pražskou Slavii, 3:1. Povedlo se jim to poprvé v sezoně. V tabulce se tak na ni dotáhli, oba týmy mají nyní 61 bodů.

Kdyby hráli pardubičtí hokejisté celou sezonu v tempu, v jakém se v neděli ukázali v první třetině, měli by jejich fanoušci i oni sami mnohem lepší náladu a starosti s bojem o předkolo play-off žádné. Nejspíš by se naopak v pohodě hřáli na příčkách, které znamenají přímý postup do něj.

Hráči hýřili pohybem, a přestože se jim Slavia snažila v bruslení a nasazení konkurovat, měli zřetelně navrch. Dvěma góly navíc položili základ důležité výhře 3:1. "Úvodní třetina se nám povedla, odehráli jsme ji aktivně," řekl po utkání pardubický trenérský asistent Miloš Říha mladší.

V 5. minutě dostal ideální příhru od Zohorny agilní Tybor a gólmana Slavie Furcha prostřelil poprvé, ve 13. pak Sýkora zvyšoval dorážkou v početní výhodě. Kromě toho Kolář nevyužil sólový únik po pravém křídle. "Mohli jsme přidat třetí pojišťovací gól, kterým bychom zápas přiklonili ještě víc na naši stranu," litoval Říha mladší. I hosté se dostali do zakončení, mrzet je musely hlavně nevyužité šance Bednáře a Krenželoka.

Zkraje druhé periody si pardubický křídelník Kolář přivlastnil nálepku "smolař dne", když do jeho střely před poloprázdnou bránou ještě stačil skočit Furch. Následující dění však mělo patřit Slavii, která se tlačila za vyrovnáním. Vynikající Hudáček nicméně udržel až do pauzy čisté konto. V oslabení navíc ujeli Sýkora a po návratu z trestné lavice i Rus Pjanov, takže Pardubice mohly vedení i navýšit. Leč nestalo se.

"Slavia byla ve druhé třetině víc na kotouči, měli jsme problémy v obranném pásmu," komentoval dění na ledě Říha mladší.

Ve třetí periodě vyhodil brankář Hudáček puk do hlediště a Pražané snížili. A vzápětí mohli i vyrovnat, jenže Krenželok trefil v tyč. Posléze se však Pardubice znovu chytily, u Furcha to několikrát pořádně "hořelo" a o delší tlak v závěru se Slavia připravila faulem Tomici. Při powerplay pak inkasovala třetí branku z hole Sýkory, jejž vybídl ke skórování Cetkovský.

Ostatní výsledky 42. kola a aktuální tabulku naleznete ve sportovním sešitě nebo na hokej.idnes.cz.

K dalšímu extraligovému utkání cestují pardubičtí hokejisté již v úterý na led kladenských Rytířů - hraje se od 18 hodin.