Útočník Hradce Bedřich Köhler (vlevo) a pardubický obránce Jan Ščotka.

Útočník Hradce Bedřich Köhler (vlevo) a pardubický obránce Jan Ščotka. | foto: ČTK

Hradec v derby zostudil pardubické hokejisty pěti góly

• 0
Zhruba ve 27. minutě pátečního zápasu rozvinuli fanoušci hokejových Pardubic na jižní tribuně slogan složený ze dvou transparentů, které doplnil obří erb koně: „východní Čechy patří nám“. Do té doby to platilo - Dynamo vedlo 1:0.

Jenže Hradec, který se ve druhé periodě čím dál víc osměloval, za minutu srovnal, do druhé přestávky dvěma góly skóre otočil a v závěrečné třetině domácí dalšími dvěma zásahy dorazil. Trenérské duo Richard Král-Marek Zadina tak nedokázalo pardubický tým ani na třetí pokus dovést k bodům; Dynamo tentokrát padlo 2:5.

Za domácí vůbec nenastoupil trápící se střelec Sýkora; další veterán Rolinek se přesunul do druhého útoku a první hrál ve složení Tybor-Marcinko-Svoboda.

Dynamo zprvu účinně praktikovalo jednoduchý hokej s četnou střelbou odevšad - právě to mu v předchozích duelech zoufale chybělo. Do brzkého vedení se ale dostalo po pohledné akci: Svoboda si na levém křídle narazil puk s Marcinkem, najel si z boku před hradeckého gólmana Kacetla, a přestože mu střela nejprve sklouzla z čepele, napodruhé poslal puk přesně k tyči.

Hradec vážněji zahrozil pouze jednou, po přestávce však jeho hráči přidali v pohybu a časem zaslouženě zvrátili vývoj na svou stranu. Nejprve se prosadil dorážkou z chumlu brankovišti Pláněk a upravil na 1:1.

Červený pak nahrál kolem tyčky Kanaďanu Courchaineovi, jejž nepokryl před bránou zadák Dynama Bokroš, a kotouč vletěl do odkryté brány. A to nebylo všechno: Hradec využil omráčení Pardubic a náskok pojistil ránou Čápa od modré, na niž brankář Maxwell neviděl. Pak už si hosté výhru zkušeně pohlídali.

Dynamo se o možnost utkání zdramatizovat připravilo samo -po ukvapeném střídání vznikla v jeho obraně díra, kterou dokonale ztrestal Šimánek. Pardubický Čáslava sice snížil, ale Hradec to nijak nesrazilo. Výsledek pečetil v poslední minutě Bednář.

Další extraligové utkání pardubičtí hokejisté sehrají už zítra opět v domácí Tipsport areně. Jejich duel s Boleslaví začíná v 17 hodin.