Momentka z utkání Pardubice - Chomutov.

Momentka z utkání Pardubice - Chomutov. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Do pauzy vítězně. Pardubice zneškodnily chomutovské Piráty

• 0
Před reprezentační pauzou si hokejisté pardubického Dynama na domácím ledě trochu zvedli sebevědomí. Přestože rozhodně nelze mluvit o tom, že by byli definitivně venku z krize, vyhráli druhý zápas z posledních tří a zároveň o něco vylepšili svoje výrazně záporné extraligové skóre. Chomutovské Piráty porazili 4:1.

Před úvodním buly diváci uctili památku nedávno zesnulého Vladimíra Kobranova, někdejší československé hvězdy a bývalého hráče Pardubic, jejž v 50. letech minulého století nespravedlivě věznili komunisté.

Pak už se domácí v sestavě s uzdraveným Sýkorou pustili do boje. Zkraje měli navrch, Chomutov jen vyhazoval puky a kupil nepřesnosti. Záhy se však situace obrátila - hostující Piráti dokázali dostat Pardubice pod tlak a ve hře měli i nebezpečné momenty.

„První třetina byla vyrovnaná, od hráčů jsme čekali jinačí výkon,“ poznamenal trenér Pardubic Richard Král. „Chyběl nám větší pohyb i důraz v osobních soubojích. Od druhé třetiny už to bylo podle představ,“ pokračoval kouč.

Ve 23. minutě trefil Rolinek ujíždějící po levém křídle z úhlu „šibenici“ branky střežené gólmanem Strmeněm, což Dynamo nakoplo. Chomutovský Dušek sice po faulu Marcinka precizně forhendovým blafákem proměnil penaltu, ale další góly už pozorný pardubický brankář Maxwell nedovolil. Naopak se prosadil skrytou střelou Svoboda a Marcinko trochu se štěstím v přesilovce.

Na začátku závěrečné periody dokonal pardubické vítězné dílo Sýkora, když proměnil sólo. Pardubice byly velmi blízko i páté trefě, ovšem dorážejícímu Moučkovi položil střídající chomutovský brankář Kopřiva do střely hůl.

„Využili jsme jednu standardní situaci po buly, kdy jsme měli výborně hráče před brankářem. Pak dobře jsme sehráli přesilovku, v níž hráč opět výborně clonil. Od té doby jsme myslím utkání měli pod kontrolou,“ řekl trenér Král.

Další zápas pardubičtí hokejisté sehrají ve středu 11. listopadu od 17.20 před kamerami ČT Sport na ledě třineckých Ocelářů.