Momentka ze zápasu basketbalové Mattoni NBL Pardubice - Levice.

Momentka ze zápasu basketbalové Mattoni NBL Pardubice - Levice. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Ospalý začátek stál pardubické basketbalisty vítězství

• 0
Jako by se domácí pardubičtí basketbalisté se slovenskými Levicemi v sobotu navečer předháněli v tom, kdo udělá větší počet chyb.

V úvodu zápasu zmatkovali více Východočeši, kterým se navíc nedařila střelba vůbec odnikud a pustili soupeře do trháku (v jednu chvíli vedli hosté už 30:14!).

Přes enormní snahu ve druhé půli už bodové manko dohnat nedokázali, přestože se jim podařilo náskok nedůsledných Levic umazat až na dva body. Koncovku si ovšem slovenský celek pohlídal a v povětšinou nudném utkání, které hlavně v prvním poločase totálně postrádalo "drajv", zvítězil po zásluze 65:62.

"Začátek rozhodl, Levice rychle získaly náskok a dokázaly zastavit naše pivoty. My jsme velice špatně hráli s míčem i bez něj. Absolutně jsme opustili naše herní systémy a měli strašný problém se prosadit. To nás postupně zbavilo sebevědomí," hodnotil první prohru pardubické "Beksy" v novém soutěžním ročníku trenér Jan Slowiak.

Klíčovým faktorem se nakonec ukázala být trojková střelba, kde domácí pohořeli - proměnili jen jediný ze třinácti pokusů, kdežto Levice hned pět z devatenácti.

Příští utkání sehrají Pardubice ve středu od 19 hodin na palubovce Lokomotivy Plzeň.