Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Řidiči si postojí. Stavbaři přiškrtí hlavní pardubickou dopravní tepnu

  8:02aktualizováno  8:02
Nepříjemnému čekání v kolonách se patrně nevyhnou řidiči, kteří v nadcházejích dnech budou projíždět po nejfrekventovanější silnici první třídy v celém Pardubickém kraji. V úseku silnice I/37 u pardubického Parama budou silničáři od soboty hloubit základy pilotů.

V oblasti u Parama prochází řidiči už tradičně zkouškou trpělivosti. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Stavební práce si vyžádají částečnou uzavírku rušné silnice, která potrvá až do čtvrtka 9. července.

Obavy ze stání ve frontách jsou na místě, jelikož silničáři omezí provoz na stometrovém úseku mezi mimoúrovňovou křižovatkou Závodiště a mimoúrovňovou křižovatkou Palackého v místě U Trojice.

„Silniční provoz bude převeden na volnou část silnice a bude veden kyvadlově, řídit jej budou v pracovní době pracovníci zhotovitele stavby, mimo pracovní dobu pak bude doprava řízena přenosným značením a semafory,“ uvedla mluvčí magistrátu Pavla Kosíková.

Objízdná trasa přitom není stanovená, takže lze čekat, že se motoristé vydají přes centrum města. Stavební technika u Parama nadále pracuje na rozšíření stávající komunikace na čtyři pruhy. Kvůli nutným úpravám okolí je již několik měsíců uzavřena přímá nájezdová rampa ze směru od Hradce Králové dále na Chrudim. Řidiči si však na nové uspořádání provozu na křižovatce Palackého zvykli a doprava na místě zatím funguje bez výraznějších komplikací.

V Sezemicích zavřou kus silnice úplně

S úplnou uzavírkou musí řidiči počítat na silnici I/36 v Sezemicích, kde bude od 7. července zhruba na dva týdny vyloučena veškerá doprava ze stometrového úseku mezi okružní křižovatkou a křižovatkou se silnicí II/298.

„Jsou tam problémy s podkladní vrstvou, musí se vybagrovat snad až do hloubky jednoho metru. Bohužel v tu dobu tam neprojede ani kolo,“ uvedl vedoucí krajského odboru dopravy Ladislav Umbraun.

Uzavírka se dotkne rovněž spoje pardubické městské hromadné dopravy. „Zastávka Sezemice,pošta pro spoje linky MHD č. 9 bude uzavřena bez náhrady. Nejbližší obsluhovaná zastávka ve směru z i do Pardubic bude zastávka Sezemice, Zámostí,“ uvedl na svém webu dopravní podnik.

V případě této uzavírky jsou navržené obousměrné objízdné trasy. Řidičům osobních aut jedoucích z Pardubic na Holice radí silničáři jet přes Dašice. Kamiony se pak v obou směrech vydají po silnici I/35 přes Chvojenec, Holice, Vysokou u Holic na silnici II/322 přes Dolní Roveň, Dašice až do Pardubic.

Autoři: ,

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů jednotlivých obcí v Pardubickém kraji podle okresů:

Volby do Senátu

Do Senátu se v Pardubickém kraji volí v obvodu č.50 - Svitavy a v obvodu č.44 - Chrudim, který velkou částí zasahuje i do Kraje Vysočina. Druhé kolo senátních voleb proběhne 12. a 13. října v případě, že žádný kandidát nezíská nadpoloviční většinu v kole prvním.Nejčtenější

Dálnice zmizí před Vysokým Mýtem v tunelu, ražba bude kvůli vodě složitá

Plánovaný tunel na dálnici D35, vpravo je stoupání na stávající silnici I/17...

Rovných sedm kilometrů má měřit úsek dálnice D35 mezi Ostrovem a Vysokým Mýtem. Obyvatelé dotčených obcí měli poslední...

Nejlepšími dabéry jsou Olšovský a Vaňková, cenu má i Krampol

Ivana Vaňková a Lumír Olšovský získali v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka...

Cenu za nejlepší výkon v dabingu si z Přelouče odvezli herečka Ivana Vaňková a herec Lumír Olšovský. Za celoživotní...KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Při srážce pěti aut u Koclířova na I/35 zemřel člověk v nejmenším z nich

Nehoda u Koclířova na Svitavsku si vyžádala jeden lidský život.

Hlavní tah z východu Čech na Moravu ráno zablokovala tragická nehoda. Na silnici I/35 u Koclířova na Svitavsku se...

Otec je namol a nevím si s ním rady, volal opilý syn strážníkům

Ilustrační snímek

V pondělí zasahovali městští strážnici na pardubické Dukle. Volal jim osmnáctiletý mladík, že je se svým otcem v...

Další z rubriky

Hokejový klub Dynamo nyní prodávat nemůžeme, říká lídr Pardubáků Brendl

Náměstek František Brendl

Mezi lety 2010 a 2014 pracoval František Brendl jako náměstek primátorky Pardubic. Poslední čtyři naopak musel snášet...

Manažeři v kauze kladrubského hřebčína stanou po pěti letech u soudu

Zástupci dánského království vybírali starokladrubského bělouše pro dánský dvůr,

Půl roku se soudce probíral spisem v kauze kladrubského hřebčína. Sedmnáct obviněných manažerů stavebních firem se mělo...

O senátní křeslo rozkročené mezi dvěma kraji bojují známá i dlouhá jména

Z billboardů promlouvá i známý trenér Martiny Sáblíkové a nyní i kandidát do...

Sázkové kanceláře před první kolem senátních voleb na Chrudimsku a v části Havlíčkobrodska nejvíce věří někdejšímu...

Najdete na iDNES.cz