V sobotu večer budou oceněni nejlepší dabéři. Šanci má Adamovská i Olšovský

  8:00aktualizováno  8:00
Vidět nejsou, ale jejich hlasem česky promlouvá Nicole Kidmanová nebo Jack Nicholson. V Přelouči budou v sobotu oceněni nejlepší dabingoví herci pro rok 2017.

Soška, kterou si v sobotu večer odveze z Přelouče některý z oceněných dabérů. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Zlata Adamovská, Lumír Olšovský, či Martin Sobotka. Některý z výše uvedených umělců si bude moci dnes na pódiu přeloučské Záložny převzít cenu za nejlepší dabing. „Letos to bylo hodně náročné. Celkem jsme museli zhlédnout 58 titulů. V osmi kategoriích se rozhodovalo mezi 73 nominacemi,“ řekla Jiřina Dlasková z přeloučské radnice, která je za hostitelské město členkou poroty sedm let.

Hned šest nominací posbíral rodinný muzikál Mary Poppins. Ostatně herečka Julie Andrewsová za něj získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon. Její postavu kouzelné chůvy převedla do češtiny jedna z nominovaných - Ivana Vaňková,členka Městského divadla Brno.

Další dvě ženské nominace putují do Prahy. Ke třetí sošce za nejlepší dabing má našlápnuto Zlata Adamovská, tentokrát za ztvárnění role Carin Cawoodové v seriálu Šťastné údolí I. Seriál pro Českou televizi režíroval Jiří Kvasnička.

Ženský trojlístek nominovaných doplňuje Alena Vránová. Pohádková Krasomila zaujala porotu jako Violet v šesté sérii Panství Downton.

Favoritem jsou dabéři z muzikálu Mary Poppins

V kategorii mužů se favorit, muzikál Mary Poppins, objevuje hned u dvou jmen. Za kominíka Berta si nominaci vysloužil herec Lumír Olšovský. Ten je dobře znám i návštěvníkům pardubického divadla, neboť tam režíroval doposud uváděný muzikál Jeptišky. Také Zbyšek Pantůček hájí dabing stejného muzikálu. To Caseyho Afflecka jako Lee Chandlera namluvil ostřílený dabér Martin Sobotka. Ten uzavírá trojici nominovaných mužských herců.

Cenu za celoživotní mistrovství si odnese dvorní dabér Jeana Paula Belmonda Jiří Krampol a také Vilma Nyklová z nekonečného seriálu Ulice, tedy Jaroslava Obermaierová. Oba by měli být osobně přítomni slavnostnímu vyhlašování.

Samostatnou kategorii mají dětští dabéři. Cena Kouzelný prsten se uděluje pod záštitou prezidenta České herecké asociace Ondřeje Kepky. Ten bude také moderátorem slavnostního podvečera. „Pro nás je Kepka ikona. Dokáže vytvořit příjemnou atmosféru udílení,“ řekl místostarosta Přelouče Ivan Moravec.

Své ceny si rozdělí také nejlepší překladatelé dabovaných seriálů nebo zvukaři. Osm vítězů bude zveřejněno na slavnostním udílení 15. září v přeloučské Záložně. Účast na slavnostním udílení po letech přislíbila dcera Františka Filipovského Pavlína.

Diváci budou moci vše sledovat na velkoplošné obrazovce na náměstí. Jako každoročně se dnes uskuteční v Přelouči městské slavnosti. Jako hlavní taháky vystoupí v 19 hodin hudební skupina skupina Buty. Program na náměstí však začíná už ve 13:15 vystoupením pro nejmenší v podání Inky Rybářové. Pódium v parku za školou bude od 14 hodin patřit dechovce.

Nejčtenější

VIDEO: Na co zírá mašinfíra. Velkolepá podívaná na trase z Košic do Prahy

Výhled z lokomotivy Siemens Vectron společnosti Regiojet v čele vlaku RJ 1012...

Nový seriál iDNES.cz zahajujeme přelomovým videem českého internetu. Jako vůbec první jsme natočili kompletní cestu...

Zásahovka udeřila na výrobnu pervitinu v Chocni, zabavila i auta

Královehradecká zásahovka udeřila na výrobnu pervitinu v Chocni

Orlickoústečtí kriminalisté zaměření na drogovou trestnou činnost ve spolupráci s královéhradeckou zásahovkou udeřili v...

Pohárová osmifinále: Slavia přešla přes Chrudim, Teplice vyřadily Duklu

Autor prvního gólu Jan Sýkora (vpravo) ze Slavie se raduje se spoluhráči. Vedle...

Fotbalový Mol Cup pokračoval dvěma osmifinálovými duely. V tom prvním prohrála Dukla s Teplicemi 1:3, když všechny tři...

Svitavské ulice se náhle noří do tmy, na nádraží je lepší jít s baterkou

Potemnělé ulice ve Svitavách v těchto dnech osvěcovala jen dálková světla aut.

Kdo se v těchto dnech chystá ve večerních hodinách vlakem do Svitav, měl by se vybavit dobrou baterkou nebo svítilnou v...

Žák zdemoloval dveře, lavice i podlahu, podle znalce byl nepříčetný

Ilustrační snímek

Vykopnuté dveře na dámské toaletě, zdemolované lavice i proražené linoleum na podlaze. To je necelý výčet řádění...

Další z rubriky

Cedule označující nikoli Havlovo náměstí zmizela, starosta by ho chtěl

Cedule už z litomyšlského informačního centra zmizela.

Toto není náměstí Václava Havla, říkala ještě donedávna cedule poblíž litomyšlského zámku. Tabulku, která zpravidla...

Svitavské ulice se náhle noří do tmy, na nádraží je lepší jít s baterkou

Potemnělé ulice ve Svitavách v těchto dnech osvěcovala jen dálková světla aut.

Kdo se v těchto dnech chystá ve večerních hodinách vlakem do Svitav, měl by se vybavit dobrou baterkou nebo svítilnou v...

Srážka vlaku s člověkem omezila provoz na koridoru u Pardubic

Ilustrační snímek

Neštěstí v kolejišti zkomplikovalo v páteční odpolední špičce cestu vlaky z Prahy na Moravu po koridoru. Mezi Přeloučí...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz