Závod veteránů The Winter Trial v Letohradu

Závod veteránů The Winter Trial v Letohradu | foto: Michal Klíma, MAFRA

OBRAZEM: Letohradem projel závod veteránů, řídil i bývalý pilot F1

• 0
Přes východ Čech se odpoledne prohnala stovka krásných starých aut. Nechyběly věhlasné značky Porsche, Bentley nebo Jaguar. Jedním z účastníků etapového závodu veteránů The Winter Trial, který se zastavil v Letohradě, byl i bývalý holandský pilot formule 1 Gijs van Lennep.

Nejrychlejší formule pilotoval Lennep v 70. letech minulého století a dvakrát vyhrál slavný okruhový závod 24 hodin Le Mans. Na východ Čech dorazil se svým Porsche 356SC.

Gijs van Lennep, bývalý pilot F1, při závodu veteránů The Winter Trial v Letohradu

Bentley na závodu veteránů The Winter Trial v Letohradu

Zimní rallye organizovaná holandskými pořadateli za běžného silničního provozu odstartovala v neděli z německého Wolfsburgu. Závodníci se kromě Česka dostanou i do Polska a Rakouska. Cílem jsou tradičně Karlovy Vary.

Dnešní etapa vedla z Jelení Hory v Polsku do Brna. Restaurace Nový dvůr v Letohradě byla zastávkou v polovině trasy, kde se účastníci rallye naobědvali. Poté je čekalo dalších 200 kilometrů do jihomoravské metropole.