Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nemocnice má nové přednosty. Esa? Ne, ty si musí vychovat

  18:38aktualizováno  18:38
Pardubická nemocnice má měsíc nového ředitele a právě dokončuje výměnu lékařů na klíčových postech. Včera na místa nových přednostů interny, resp. chirurgie nastoupili šéfové klinik František Holm a Jiří Šiller. Zbývá už jen obsadit šéfa ORL.

Nemocnice v Pardubicích | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubická krajská nemocnice musela nahradit odcházející špičky české medicíny a je jen pochopitelné, že nástupci za uznávaného chirurga Karla Havlíčka nebo talentovaného profesora Viktora Chroboka z ORL se nehledají lehce.

Ředitel nemocnice Tomáš Gottvald říká, že je s volbou obou přednostů spokojen. Jako přednostu chirurgické kliniky zvolil Jiřího Šillera, na interně bude přednostou František Holm. "Oba lékaři byli pověřeni vedením klinik delší dobu a na svých postech se osvědčili. Doktor Šiller je žákem docenta Havlíčka, takže kvalita zůstane zachována," řekl Gottvald.

Šiller je navíc dlouholetým lékařem nemocnice. "Jsem tady od roku 1981," řekl Šiller. O svých plánech ale kvůli včerejšímu časovému zaneprázdnění nechtěl mluvit. To jeho kolega je v pardubické nemocnici nováčkem, který do největší krajské firmy nastoupil loni.

"Hlavním úkolem je vyřešit situaci na kardiologickém oddělení, které je součástí kliniky. Pardubická nemocnice je jedinou nemocnicí v České republice, kde je průnik soukromníků tak silný. To budeme společně s vedením nemocnice řešit ku prospěchu pacientů," řekl nový přednosta interny Holm.

Je evidentní, že mu spolupráce se dvěma soukromými firmami, jejichž lékaři pomáhají zajišťovat kardiologickou péči, vadí. Silného spojence navíc našel v novém řediteli nemocnice a vedení kraje.

Kardiologii by měla převzít nemocnice

"Umím si představit, že by nemocnice za určitých podmínek zajišťovala kardiologii sama," připustil Holm. Pod jeho oddělení navíc spadá také dialyzační jednotka, kterou provozuje opět soukromník -firma Fresenius.

Nový přednosta pracuje v nemocnici od loňského roku. Dvacet let působil ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, v roce 2003 založil a rozběhl kardiologické oddělení v liberecké nemocnici, které řídil pět let.

Po krátkém pracovním pobytu ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové začal před rokem pracovat v pardubické nemocnici.

Jmenování posledního přednosty kliniky ORL je formální záležitostí. Za Viktora Chroboka, který odešel šéfovat klinice ORL do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, se s velkou pravděpodobností stane šéfem kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Jan Mejzlík, který zvítězil ve výběrovém řízení. Takže v jeho případě nemocnice čeká jen na jmenovací dekret.Nejčtenější

Muž nařezal dřevo a odjel. Od žhavých pilin mu málem chytla chata

Oheň zachvátil palivové dřevo. Stačila chvíle a přeskočil by na chatu.

O štěstí může mluvit chatař z Jankovic na Chrudimsku, který v pondělí dopoledne řezal vyschlé smrkové dřevo. Kotouč...

VIDEO: Chatař chytil zlodějku, která jej okradla a ujela na jeho člunu

Chatař si chytil zlodějku, která mu ujela na člunu

Chatař z domu v chatové oblasti nedaleko pardubické Cihelny úspěšně pronásledoval ženu, které mu ukradla cenné věci a...VIDEO: Pardubické letiště okupantům odolávalo, i díky šrotu na ranveji

Letiště v Pardubicích.

Pardubické letiště dnes využívají především turisté. Civilním účelům ale začalo sloužit až v roce 1995. Do té doby...

Zemřel plochodrážní jezdec Jedrzejak. Opora Pardubic spáchala sebevraždu

Závody ploché dráhy ve Slaném

Ve věku 39 let zemřel v úterý polský plochodrážní jezdec Tomasz Jedrzejak, který v posledních letech patřil v české...

Honí mě chlapi s lopatami, opakoval muž. Celou noc seděl na stromě

Městská policie Pardubice mění vzhled svých vozidel. Foto: MP

Neobvyklý zásah si brzy ráno připsali pardubičtí strážníci. Z koruny vzrostlého listnáče v chatové oblasti v Brozanech...

Další z rubriky

Projektant zřícené střechy chybu přiznal, pak otočil, tvrdí u soudu svědek

Obžalovaný projektant Pavel Škorpil (vlevo) se svým advokátem před budovou...

Okresní soud v Ústí nad Orlicí začal ve čtvrtek znovu projednávat loňský pád střechy sportovní haly v České Třebové. A...

Honí mě chlapi s lopatami, opakoval muž. Celou noc seděl na stromě

Městská policie Pardubice mění vzhled svých vozidel. Foto: MP

Neobvyklý zásah si brzy ráno připsali pardubičtí strážníci. Z koruny vzrostlého listnáče v chatové oblasti v Brozanech...

Ze skladu na Svitavsku odvezli poslední část munice pocházející z Vrbětic

Z armádního muničního skladu v Květné odvezly čtyři kamiony poslední munici....

Z armádního muničního skladu v Květné na Svitavsku odvezly čtyři kamiony poslední část munice, která tam byla...

Najdete na iDNES.cz