Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stavbařům chybí na dokončení silnice technika, otevření se odkládá

  8:17aktualizováno  8:17
Radní Chrudimi se zlobí, že se opět prodlouží uzavírka Dašické ulice, která od začátku prázdnin přispívá k zácpám v centru města. Firma, která tam staví novou silnici, tvrdí, že rychleji pracovat nemůže.

Dašická ulice je důležitá pro napojení na nový obchvat Chrudimi, který se otevře v prosinci. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Ve chvíli, kdy v Chrudimi kolabuje doprava, protože uzavírka Dašické ulice, alternativní cesty na Pardubice, se stále prodlužuje, je na samotném staveništi prázdno.

Na nové široké silnici je už položena vrstva asfaltu, ale v pátek dopoledne se tu nic neděje, těch pár stavebních strojů tu stojí bez hnutí, dělníci nejsou vidět. To samé v sobotu a v neděli. Jen tu a tam si některý řidič bez ohledu na zákazy tudy krátí cestu do Pardubic.

Podle vedoucího odboru dopravy Městského úřadu v Chrudimi Martina Klimka měla komunikace částečně sloužit motoristům už od září a dokončena měla být v půlce října.

Jenže práce zdržel archeologický průzkum. „Kvůli čtrnáctidennímu zdržení, které způsobily archeologické práce, posunuli termín dokončení o dva měsíce,“ řekl místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček.

Stavba pokračuje pomalu. Dělníci pokládali asfaltový koberec naposledy ve čtvrtek a pokračovat budou až dnes. Stavbyvedoucí Jan Kubát ze společnosti VHS Teplice řekl, že všude kolem se staví a není snadné získat potřebnou techniku.

„Nejsme schopni zajistit, aby se asfalt pokládal každý den. Prodloužení archeologického průzkumu nám narušilo připravený harmonogram. Kapacity jsou tak vytížené, že nedokážeme sehnat finišér, který by pokládal další vrstvu,“ uvedl.

Neukáznění řidiči už silnici využívají

I když si město stěžovalo na pomalý postup prací u Pardubického kraje, který stavbu platí, neuspělo. Stejně marné byly pokusy o to, aby řidiči mohli stavbou projíždět alespoň v jednom směru. Tím spíš, že nová silnice je hodně široká. Stavební firma to odmítla.

„Bylo by to příliš veliké riziko, pohybuje se tu těžká technika, pracovníci. Řidiči navíc jezdí bezohledně,“ uvedl stavbyvedoucí Jan Kubát ze společnosti VHS Teplice.
Nejčtenější

Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...

U vyhlášené zmrzliny auta už možná nezaparkují. Majitel obchodu je proti

Zastavit auto a pohodlně si dojít pár kroků pro zmrzlinu už dost možná nepůjde....

Slatiňany plánují, že budou více chránit lidi přecházející hlavní silnici v místě, kde se prodává vyhlášená zmrzlina....Jandač nominoval na domácí turnaj, představí se i Jaškin či Chytil

Josef Jandač předává českým hokejistům své vize a nápady. (14. února 2018).

Trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač zveřejnil nominaci na Carlson Hockey Games, turnaj v rámci Euro Hockey...

Olomoucko má šanci, že se druhý zápas s Opavou bude dohrávat

J. C. Fuller (ve žlutém) z Olomoucka útočí na koš Opavy kolem Jakuba Šiřiny.

Basketbalisté Ústí nad Labem ve čtvrtfinále play off NBL už podruhé zaskočili favorizované Pardubice a po domácí výhře...

Foxconn chce rozprostřít Mongoly po městě, vedení Pardubic tomu brání

Pracovnice montážní linky společnosti Foxconn

Tchajwanský výrobce elektroniky Foxconn, kterému vedení Pardubic zablokovalo přísun dělníků z Mongolska, chce...

Další z rubriky

Útlý lupič se do chalup protáhl malým otvorem. Kradl nářadí i obrazy

Jeden z objektů ve Žlebských Chvalovicích na Chrudimsku, do kterého zloděj...

Pět případů vloupání do rekreačních chalup v obci Žlebské Chvalovice na Chrudimsku objasnili kriminalisté a obvinili...

Pardubická Palackého třída dostane víc světla a zeleně, aby lidé neutekli

Tým architektů představil koncepční studii na rekonstrukci Palackého třídy v...

Pardubice zahájí první etapu oprav Palackého třídy za dva roky. Kompletní oprava spojky mezi nádražím a centrem bude...

Cestující v Pardubickém kraji bude možná vozit po kolejích víc dopravců

Jednotka railjet poblíž České Třebové

Až dosud krajští politici tvrdili, že dopravu na železnici svěří po roce 2019 na dalších deset let jednomu dopravci. To...

Najdete na iDNES.cz