Momentka z utkání pardubických fotbalistů

Momentka z utkání pardubických fotbalistů | foto: Michal Klíma, MAFRA

Lehkost nám chyběla, uznal pardubický obránce Javůrek

• 0
Obránce Jan Javůrek, který doplnil v létě kádr Pardubic z divizní orlickoústecké Jiskry, odehrál utkání proti Královu Dvoru na svém typickém postu, tedy levém kraji obrany. Po zápase se mohl se spoluhráči radovat z výhry 3:0.

"Chtěli jsme tři body, nejlépe vzadu s nulou. Povedlo se, můžeme být spokojeni," říká.

Nepřišlo vám, že - vzdor výsledku - bylo vaše průběžné vedení v zápase 2:0 trochu upachtěné a scházela tradiční lehkost, kterou se Pod Vinicí prezentujete?
Měli jsme za sebou dva náročné týdny a chtěli si před Královým Dvorem odpočinout, takže někteří z nás trénovali před zápasem jenom dvakrát. Chtěli jsme ale každopádně získat tři body, nejlépe vzadu s nulou. To se nám povedlo, takže můžeme být spokojení. S hrou už tolik ne, ta lehkost, jak říkáte, tam chyběla. Nevím, čím to bylo.

Kazili jste hodně přihrávek - i hráči, u nichž se to stává výjimečně, třeba záložník Jeřábek. Jak to, že se nedařilo tolika fotbalistům najednou?
Tak to vám nepovím, to byste se musel zeptat všech hráčů osobně... Z mého pohledu je ale nejdůležitější, že jsme dali branky a zvítězili. Hlavně že ty naše nepřesnosti nezavinily góly v naší síti. Stane se. Zajišťovali jsme se a balony získávali zpátky. Naběhali jsme toho pravda trochu zbytečně víc, ale ve výsledku to za to stálo.

Trenér Svědík během zápasu několikrát volal na tým kvůli "prostoru". Nelíbilo se mu, jak se nabízíte?
Náběhy docela chválil. Mně konkrétně vytkl, že jsem při centru trefil prvního protihráče, k tomu by docházet nemělo, uznávám. Jinak to po lajnách šlo, dávali jsme si to do tandemu. V tom problém nebyl.

Takže to bylo v souvislosti s bráněním prostoru?
To spíš. Špatně jsme se posouvali do krajů.

V prvním poločase jste útočili na branku na jižní straně hřiště. V tu chvíli bylo slunce ještě hodně nízko. Nevadilo vám to?
Bylo to hodně nepříjemné. Zejména když letěl dlouhý balon. V tom slunci se schovával. Během pěti minut jsme se na to ale adaptovali, pak už to bylo v pohodě.